Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 7

  • 23 777
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Не вярвах, че някой не знае класиката, че канарските острови не са кръстени на канарчетата...
Той реално каза, че не са кръстени нито на канари́, нито на канарчета. Странно, че не си продължи мисълта и да каже на какво са кръстени. Явно в момента не се е сетил или пък действително не е знаел.

Винаги въпросите са "лесни" за този, който знае отговорите. За него няма хич да са лесни въпроси, на които пък някой друг знае отговорите. И така. Всеки има различни интереси и съответно чете и гледа неща, свързани с това. Няма как, невъзможно е да се знае всичко. Така че - относителна е работата това с лесните въпроси.

# 46
  • Мнения: 25 600
Есето не го знаех, дори не успях да го намеря в Гугъл навреме. После го намерих покрай верния отговор, ама... късно е, либе, за китка.
За Морфей се досетих, въпреки че съм гледала филма само веднъж и то преди 100 години.
За кучето бях сигурна, защото преди години съм отговаряла на този въпрос. Не, не в „Стани богат“, в друго предаване (където отговорих грешно и затова верният отговор е завинаги татуиран в мозъка ми). Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 мар 2022, 19:10 от Как' Сийка

# 47
  • Мнения: 40 903
Според мен продуцентите проучват всеки кандидат (нали се попълват всякакви анкети) и му напипват слабите места. И така ако почне да напредва нежелано му спретват въпрос извън неговите интереси. Е, срещу чистия късмет не могат да направят нищо, де, та все пак е възможно някой да победи, ама е много малко вероятно. В България само един човек май е печелил, но го "декласираха", понеже дъщеря му работела в (която там беше тогава) телевизията.
И аз точно затова не искам да се пробвам - по принцип 2000 - 3000 лева ги забивам в 3/4 от случаите, ама съм убедена, че за мен ще спретнат нещо не за Канарски острови или съзвездия, а за рапъра еди кой си, или гаджето на еди коя си инфлуенсърка и после... съм до там.

# 48
  • Мнения: 10 376
Не виждам начин да се подготвиш за участието в Стани богат. Дори да си професионалист в дадена област, винаги могат да ти зададат въпрос, на който не можеш да отговориш. Би трябвало години наред да гледаш научно-популярни предавания, светски и исторически предавания.

# 49
  • Мнения: 25 600
Колкото и да си умен, колкото и да си енциклопедист, колкото и да си късметлия, никога не може да отговориш вярно на всички въпроси.
То затова е шоу, а не тест за интелигентност или изпит за знания.

# 50
  • Мнения: 5 690
За първи път на играч да се падат такива странни въпроси.
Точно това идвах да пиша и аз.
Дори и до 500 лв. въпросите бяха доста странни.
Този въпрос пък с конеца за зъби, не знам как предпазва от деменция...

# 51
  • Мнения: 1 469
Билалов ме издразни, като го прекъсна след като го попита кое е било най-трудното му кацане. Ама сигурно "смешните" шеги за сватбата му изядоха времето...

# 52
  • Мнения: 32
Колкото и да си умен, колкото и да си енциклопедист, колкото и да си късметлия, никога не може да отговориш вярно на всички въпроси.
То затова е шоу, а не тест за интелигентност или изпит за знания.

Истината е следната: Като цяло в повечето случаи си личи кой човек има солидна обща култура и кой няма.
80% от участниците в Стани Богат нямат необходимия базисен запас от обща култура, което отваря три направления, чиито отговори донякъде са и ясни:
1. Защо организаторите ги избират така масово?
2. На практика пък и не знаем колко хора тип "Огняновци" например са си пратили заявление за участие.
3. За съжаление се наблюдава и тенденция, че голяма част от същите тези 80%, не само че нямат необходимите знания от обща култура, но по-страшното е, че имат самочувствието/увереността да се запишат.
Т.е. метафорично проявление на ефекта Дънинг-Крюгер сякаш се наблюдава.
Най-страшният момент е, когато по техни думи  - уж се представят като големи експерти, в големи компании и т.н., а в един момент липсва дори минимална корелация между тази уж експертност и базисните нива, на обща култура.
Разбира се, изобщо не броя сценичната треска като фактор за някои неща, то си личи пак кога нещо е от притеснение/блокаж/объркване и кога е от липса на знания.




Тенденцията на организаторите като цяло е следната, при нормални условия.

1. Заради ефирното време и рекламите ИСКАТ/ТРЯБВА всеки играч да мине първите 5 въпроса.
* За случаите в които хора са отпадали на това ниво - само и единствено сами са си били виновни, главно поради някакъв вид инат, защото Билалов има инструкции доколкото може най-малкото да подсети, че има жокери.
* 95% от въпросите на това ниво често са елементарни, освен че и 3 от отговорите нерядко са пълен нонсенс.

2. Въпросът за 1000 лв. в 70% от случаите само изглежда коварен, в повечето случаи отговорът е най-логичният, но въпреки всичко има функция донякъде и да разколебае играча "ДА ТЕ НАКАРА ДА ИЗПОЛЗВАШ ЖОКЕР".

3. Въпросът за 1500 лв. си е своеобразно 50:50 метафорично казано, понеже в много случаи сложността му е в пъти по-висока от конкретната сума.
Да, имало е случаи в които дори е бил и по-лесен от предходния, но като цяло често верният отговор е "следващият след най-логичния".

4. Въпросът за 2000 лв. в 80% от случаите не е толкова сложен, а по-скоро отговорът му е т.нар. най-абсурден/най-невероятното измежду изброените.
Дори и да знаеш отговора от раз, то ако си направиш мислено разбивка ще видиш, че е по-скоро от категорията "невероятно, но факт" отколкото нещо друго.

5. За следващите въпроси някои неща са според зависи, но по мои наблюдения има два ключови острова на спасението - или маркираш най-логичното или маркираш най-абсурдното.
Може би си трябва и нюх де, да вденеш дали въпросът е такъв, защото отговорът му е странен/невероятно звучащ в контекста, или пък са решили да те блъфират мислейки си, че щом е за много пари няма да е толкова логичен/лесен отговорът и да биеш към по-абсурдните, а пък... то да е точно най-логичното.
Започнаха да го играят и този номер напоследък, например онзи въпрос за балона и кравата, въпросът за мълнията и Христос и т.н.
Е, като цяло е по-добре такъв сюжет, отколкото да те забият в нещо, където хем "иска точен отговор", хем и останалите 3-отговора да са "от същата категория".
Колкото и да мислиш, то просто трябва да си го прочел някъде.
Просто пример: Не че е чак толкова труден въпрос де...
Какъв период е имал Пикасо?: Син-Черен-Лилав-Жълт
И два дена да мислиш, технически пак е 25% вероятността да познаеш, но реално няма нищо за което да се захванеш.


Това според мен е кардиналната мислена сюжетна линия, която всеки играч трябва да следва.
Разбира се, нужни са и доста знания, няма как без тях!

И още нещо: При положение, че форматът е такъв, че 3 от отговорите трябва да са грешни, може би по-добрата идея е да анализираш/се опиташ психологически да влезеш в обувките на съставителя на въпроса, отколкото да четеш 100 пъти въпроса и да търсиш "под вола теле" там.
Да мислиш не един, не два, а цели три грешни отговора... като цяло не е лека задача и може би тук някъде трябва да се търсят пропуски/дупки, от които да извлечеш дивидент и да го сведеш поне до 50:50.

Последна редакция: вт, 01 мар 2022, 22:20 от beremdua

# 53
  • Русе
  • Мнения: 560
Изтървах началото. На какъв въпрос отпадна преподавателката?

Въпросът къде са се оженили Киркоров и Пугачова си беше въпрос за публиката, клюкарски. Но да имаш 3 жокера и да "рискуваш", е крайно глупаво - рискуваш когато вече си останал сам юнак на коня. Жалко, мислех си, че тази жена ще се задържи по-дълго на стола.
Пропуснах момента, в който Йордан смяташе, че "ауто" в "аутодафе" да означава "авто" - "само" (спомена "самонаказване"), но Билалов му каза нещо и той веднага премина към "горене на книги" - какво му каза Билалов?

Последна редакция: вт, 01 мар 2022, 23:27 от евпетра

# 54
  • София
  • Мнения: 4 429
Стани богат - 01.03.2022




Стани богат - 28.02.2022



# 55
  • Мнения: 32
Шушука се, че тези седмица за първи път ще се отвори въпрос за 50 хиляди.

# 56
  • Мнения: 11 546
Нямам търпение! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 25 738
И водещия пак ще прецака играча.

# 58
  • София
  • Мнения: 19 249
Дори и до 500 лв. въпросите бяха доста странни.
Този въпрос пък с конеца за зъби, не знам как предпазва от деменция...
Ако го нямаше "удължава живота", можеше да помисля за ръчно свитите цигари. Имаше нещо, че пушенето уж намалява риска от Алцхаймер.

# 59
  • София
  • Мнения: 27 175
Lesno e
Майкъл Фелпс

Общи условия

Активация на акаунт