Есента настъпва вече, гука ЮЛСКОТО човече! - Тема 2

  • 19 799
  • 764
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 528
Здравейте момичета.. вчепа беше най-отвратителния ден до сега в живота ми. До вчера не вярвах в урочасването.. детето ми от оная вечер не спираше да реве..чак се захласваше и нищо не го укротяваше..казах си.. скок в растежа.. на другия ден същата работа..една баба ми каза, че детето е урочасано, но аз не повярвах..чак вечерта вече като грам не млъкваше викнах един приятел, който бае.. взе детето и ззапочна да му шушука нещо..така близо 30мин.. детето заспа в ръцете му, а той целия беше в пот и сълзи.. незнам какво е това нещо..какво представлява урочасването, но явно има нещо вярно...после той ми каза, че детето е урочасано от жена..а единствената която го вижда същия ден е свекърва ми.. замалко да ми спре кърмата от притеснение Sad

Има нещо вярно в това урочасване, и аз не вярвах много, много, но да за съжаление.. Някои казват че от майката децата най-много хващат очи. Аз след всяко излизане и виждане с хора й мия очичките..
Вчера баяча ми каза, че от майката неможе да се урочаса, тъй като тя го къпе.. той не е със светли очи.. аз съм светлоока, но 30мин след като баба му му се радва взе да реве страшно..той е много спокоен попринцип и за това ми направи впечатление, че може тя да му се е радвала много и да го е урочасала.. не го пожелавам това на никой! Страшно си е

# 331
  • Мнения: 295
На сватбата бях си оставила червеното конче с оче, тъй като и аз съм податлива и отчето ми се скара и каза, че ако съм християнка трябва да махна гривната, тъй като това е окото на мухамед и моментално я махнах...

# 332
  • Мнения: 48
Здравейте мили мами относно памперсите аз си ползвам Pampers baby dry ползвала съм и Pampers premium care , но те стоят мокри и се издуват като се напишкат. Живея в Кипър и тук памперс са доста често на промоция и ми излизат достъпни, по-евтини са единствено Лидълските, но те някак твърди стоят. Относно млякото първо бяхме на Аптамил, но мн се запичаше и решихме проблема със Novalac IT виждам че се продава онлайн незнам дали го има в аптеките. Сега сме на Нан Сензитив, заради коликите, но от него акото ни е тъмно зелено. Педиатърката каза, че няма проблем цвета, но може би след известно време бих се върнала отново на Новалак бебка наддава по-добре от него ( ако въобще има общо с млякото)

# 333
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте, момичета! Като гледам явно активността е пак във Фейсбук. Ние тази седмица сме на село при родата на ММ и всеки ден си имаме гости. Не знам дали е нормално и не мога да си го обясня, но много ревнувам бебка от всички. Освен това много се дразня като почнат да ѝ пипат ръчичките и да я целуват, че тя постоянно си ги лапа. Не знам тези хора не са ли държали бебе, но като я хванат и я сложат седнала се побърквам. Днес едната му братовчедка с двете си деца и мъжа ѝ като дойдоха и всички болни. Дано не се разболеем...че вече ще се побъркам тотално. Много се оплаках, но вие най-добре ме разбирате. Лека нощ на всички!

# 334
  • Мнения: X
Вчера се чудих дали не съм изкукуригала тотално.. Идва свеката, 6 пъти ми повтори дай да я изведа малко. Няколко пъти избегнах темата, другите няколко казах, че скоро ще яде и ще я къпя.. След хранене пак почна- дай да я разходя, ти си върши работата.. Иии откачиих! Викам ти не разбра ли, че без мен никой няма да я разхожда, не може! И тя- и аз съм гледала деца, викам да, ама не и мойто! Не си давам бебка на никой. Който ще да ми се сърди, боли ме .. фара.. 😂

# 335
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Не ви разбирам, защо да не си починете един час, докато бебето спи на въздух? После свекитата били такива и онакива...
Или ако толкова не искате, спокойно обяснете, че не сте готови да се разделите с бебето, защо е този тон или мълчание при културно предложена помощ?
За ръчичките и аз се дразня, но като давам бебето, си казвам- “само по ръчичките не я пипай”.
Ние сме с набол зъб, хрема и кашлица Sad ако не се подобри до утре, на лекар...

# 336
  • Мнения: X
Още на предната визита и казах, че не бих си оставила детето на който и да е, след като ми предложи да я закарам у тях и аз да си ходя. Казах го нормално, обясних..но не вдяна! Тя повтаря едно и също, а на мен ми писна да обеснявам едно и също. Такава съм, и на майка си не давам да я разхожда без мен, нищо че и имам повече вяра. И толкова съм свикнала да се оправям сама, че нямам нужда да си почивам от детето си. Ако иска да вземе сина си, та да си почина!

# 337
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Още на предната визита и казах, че не бих си оставила детето на който и да е, след като ми предложи да я закарам у тях и аз да си ходя. Казах го нормално, обясних..но не вдяна! Тя повтаря едно и също, а на мен ми писна да обеснявам едно и също. Такава съм, и на майка си не давам да я разхожда без мен, нищо че и имам повече вяра. И толкова съм свикнала да се оправям сама, че нямам нужда да си почивам от детето си. Ако иска да вземе сина си, та да си почина!

хаха, това ме разсмя! Ами предложи го! Или да донесе нещо сготвено...

# 338
  • Мнения: 107
Момичета, вие по колко храненета имате на ден и нощно време храните ли се? Ние все още сме на 7 като горе долу през 3/4 часа и едно хранене в 2 вечерта, но се чудя дали не трябва да ги намалим на 6 вече Simple Smile

Аз също споделям дразнещите чувства, когато някой иска да помогне като разходи бебето.. има 200 други начини за помощ като чистене, гладене и т.н.. това с разходката поне за мен е момента на почивка от всичко 😊

# 339
  • Мнения: 48
Много се радвам, че има и други мами като мен мислех си, че аз съм единствения и най-голям егойст на света, защото и аз много ревнувам бебка. Не ми се иска никой да и се радва само аз и баща и! Олекна ми на сърцето, че може би не съм лош човек, а е някакво майчинско чувство дори и по-пресилено. Все ми се струва че не я държат добре, че я стискат, че я дразнят - такива неща. Осъзнавам, 0е и другите я обичат и и се радват като на внуче, племенница и така нататък, но е по силно от мен вътрешно да се бонтувам въпреки, че не го искам.

# 340
  • Мнения: 48
И ние сме на 7 някой път 6 буди се и нощем рядко правил пауза от по 6-7  часа, както уж трябва да бъде. Проблемът е че почтк никига не изяжда 120-130 мл които уж трябва да яде на три месечна възраст. Най- често яде 80 - 90 мл имам случаи и по-малко. Дневният ни прием е 500-550 мл мляко ( за 24 часа )

# 341
  • Мнения: 1 134
Храненията са 5 - 6, но е изцяло на АМ. Нощни има рядко ако последното й хранене е било по-рано, да кажем към 20ч.
За майчиния егоизъм и аз се присъединявам. Не че ми е неприятно да й се радват, но някак си ми се иска вниманието й да е фокусирано върху мен и баща й. Blush

# 342
  • Мнения: 388
Мира има 7 даже някой път и 8 хранения на ден,като съм сигурна,че не яде по 130 мл от гърда. Сигурно и това е причината да се буди нощем. Поне си наддава,иначе много щях да се притесня. 😊

# 343
  • Мнения: 503
Мише е на кърма. Яде на около 3часа,ама може и по често да суче. Не засичам, що иска - давам. Преди спеше от 20 до 3, ама напоследък почна да се буди към 1:30, понякога и в 22...  Не го ограничавам.

# 344
  • Мнения: X
Аз днес дадох 150мл. като последно хранене.. Попринцип яде към 20-21ч. и се събужда към 4, но снощи яде в 18, 23, 3, 6 часа беше си гладна. И реших последното поне да е 150 вместо 120мл. Иначе без вчерашните 24 часа ,яде по 5 макс 6 пъти. Но стана доста тежка и едвам я нося, явно няма да става манекенка 😂

Общи условия

Активация на акаунт