Есента настъпва вече, гука ЮЛСКОТО човече! - Тема 2

  • 20 016
  • 764
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 217
Аз си взех уреда на Авент, разглеждах книжката му само. Та като почнете да готвите пишете по едно мнение 😊

# 676
  • Мнения: 503
Според мен тези уреди са прекалено скъпи за функциите които предлагат. Не смятам да давам пасирана храна. Намачкано с вилица е напълно достатъчно според мен. Ако детето си яде, няма смисъл да свиква на гкадко пасирано. Особено в началото ще се вари по едно парченце храна. Става мега бързо и лесно на котлона.

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 11:32 от Svetlana Sv 604742

# 677
  • Мнения: 639
Според мен тези иреди са прекалено скъпи за функциите които предлагат. Не смятам да давам пасирана храна. Намачкано с вилица е напълно достатъчно според мен. Ако детето си яде, няма смисъл да свиква на гкадко пасирано. Особено в началото ще се вари по едно парченце храна. Става мега бързо и лесно на котлона.

И аз съм на това мнение. Избягвам вече да се затрупвам с уреди. На сватбата ни подарих един уред за готвене на пара - стои си в кутията вече 5 години. Може и да го пробвам сега, ще видим. Аз дори и стерилизатор не си купих нарочно.

# 678
  • София
  • Мнения: 388
Аз и 75лв не можах да прежаля като си имам пасатор и чопър, пък готвенето ще е в тенджера. Иначе ми дадоха един уред за готвене на пара, но като го чистих видях, че по средата откъдето излиза парата металната част е ръждясала и това ме притесни. Не знам въобще дали ще го ползвам 😒

# 679
  • София
  • Мнения: 1 311
И на мен ми омръзна да се затрупвам с уреди. И аз не си взех стерилизатор. В тенджера та ги изварявам.

# 680
  • София
  • Мнения: 388
Искам да питам момичетата с опит понеже поръчах мрежа за плодове с дръжка като голяма залъгалка - от кой месец мога да ѝ слагам плодчета за да си ги смучи? Ще захранвам след 6-тия месец и педиатърката ми каза, че е рано сега, пък и бебка даже е малко пухкавичка, но ми каза ако ни гледа като ядем и почва да мляска може да ѝ давам намачкан между двата ми пръста, колкото да се запознае с нови вкусове - картоф, ориз или банан. Та се чудих например дали мога да ѝ слагам банан в мрежата и да си смучи и чеши венците, да се забавлява. Но съм чела, че като цяло при захранването се почва със зеленчук, за да не ги отхвърли после като опита сладките плодове.

# 681
  • Мнения: 388
Искам да питам момичетата с опит понеже поръчах мрежа за плодове с дръжка като голяма залъгалка - от кой месец мога да ѝ слагам плодчета за да си ги смучи? Ще захранвам след 6-тия месец и педиатърката ми каза, че е рано сега, пък и бебка даже е малко пухкавичка, но ми каза ако ни гледа като ядем и почва да мляска може да ѝ давам намачкан между двата ми пръста, колкото да се запознае с нови вкусове - картоф, ориз или банан. Та се чудих например дали мога да ѝ слагам банан в мрежата и да си смучи и чеши венците, да се забавлява. Но съм чела, че като цяло при захранването се почва със зеленчук, за да не ги отхвърли после като опита сладките плодове.

Дадеш ли й банан май всичко после ще ти се обърка. Всички бебета много го харесват.😀

# 682
  • Мнения: 217
Аз ще захранвам по конвенционалния начин, така че на мен лично уреда ще ми свърши много добра работа, ще си избие парите бързо. Иначе уред за готвене на пара имах с първото дете, но така и не го ползвах, много е неудобен.
Идеята на този е че ползваш само една кана за готвенето, обръщаш я и пасираш. Има варианти на пасиране, на по-ерди парченца или на гладко пюре, в зависимост от възрастта. От предишния ми опит съм преценила, че ще ми улесни много ежедневието.
Мрежата с плодове можеш са я дадеш след като захраниш със зеленчуци, в случая след 7-мия месец. И аз ще си взема такава, голяма занимавка е 😀

# 683
  • Мнения: 1 134
И аз няма да взимам уред за пасиране, не виждам смисъл. А avlito е напълно права, почва се със зеленчуци и едва тогава с плодове. Вчера за пръв път предложих пюре от ябълка и беше голяма радост, а на броколите и карфиола мрънка със здраво стисната уста. Joy

# 684
  • Мнения: 52
Здравейте, ние с каката ползвахме уред на пара, който още имаме, и след това пасирахме. Не виждам смисъл от тези комбинирани бебешки уреди, но всеки си преценява. Да попитам вие как сте с никненето на зъбите? Моят господинчо много упорито се лигави. Всъщност така е от преди 2 месеца, но сега вече започна целия юмрук в устата да слага и става раздразнителен от време на време. Още не съм почнала да мажа венците с гелче, или нещо такова. По принцип Дентокинд мисля да ползвам. С каката разтварях хапченцата във водичка, а сега нали има и такова гелче и мисля да го пробвам.

# 685
  • Мнения: 1 134
Здравейте, ние с каката ползвахме уред на пара, който още имаме, и след това пасирахме. Не виждам смисъл от тези комбинирани бебешки уреди, но всеки си преценява. Да попитам вие как сте с никненето на зъбите? Моят господинчо много упорито се лигави. Всъщност така е от преди 2 месеца, но сега вече започна целия юмрук в устата да слага и става раздразнителен от време на време. Още не съм почнала да мажа венците с гелче, или нещо такова. По принцип Дентокинд мисля да ползвам. С каката разтварях хапченцата във водичка, а сега нали има и такова гелче и мисля да го пробвам.
Същата работа и при нас - много лиги има, но още не са тръгнали зъбки. Според  педиатъра челюстта се подготвя и до месец - два трябва да започнат да никнат. Препоръча ни Осадент гел, когато се наложи.

# 686
  • Мнения: 503
Вчера проби първото зъбче. Очаквам съвсем скоро и второто да пробие (вижда се под венеца). Давам дентокинд и мажа с дентинокс при нужда.

# 687
  • София
  • Мнения: 388
Честито ви първо зъбче Svetlana!
Има ли още бебоци с крусти? Нашите още седят. Миналият месец я мажех с кремче, бяха почнали малко да се лющят, но после се прибрахме на село и така вече от 2-3 месеца си ни седят. Оставих ги сами да си паднат, но те стават едни твърди корички. Опитните мами да ми кажат кога да очаквам да ѝ се изчисти главичката?

# 688
  • Мнения: 295
Честито ви първо зъбче Svetlana!
Има ли още бебоци с крусти? Нашите още седят. Миналият месец я мажех с кремче, бяха почнали малко да се лющят, но после се прибрахме на село и така вече от 2-3 месеца си ни седят. Оставих ги сами да си паднат, но те стават едни твърди корички. Опитните мами да ми кажат кога да очаквам да ѝ се изчисти главичката?

И моята все още има. Педиатър-хомеопат ми каза с нищо да не я мажа и да не я реша, те сами щели да си паднат с времето..

# 689
  • София
  • Мнения: 1 311
Кога да падна, след две години ли.... Едно детенце на комшийка сега лятото беше на 1 година и главата аз не можех да я гледам, а не знам майка му как търпи. Отгоре кори, кори направо дебели, мазни жълтеникакви. Какво Ви пречи да ги мажете с крем преди баня или пяна за баня? Медицината и козметиката са толкова напреднали, защо си го причиняват на децата, не мога да разбера?Супее грозна гледка е като доближи детето и горе цялата глава в едни дебели кори...

Общи условия

Активация на акаунт