Истанбул [тема 50]

  • 53 347
  • 741
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 420
Не можах да се ориентирам кой от двата аквариума е по-впечатляващ ( възрастни сме без деца) и кой е с тунела . Може ли помощ?
 И имали някой съфорумец който се е гмуркал с акули, струва ли си?

# 166
  • София
  • Мнения: 13 147
Не можах да се ориентирам кой от двата аквариума е по-впечатляващ ( възрастни сме без деца) и кой е с тунела . Може ли помощ?
 И имали някой съфорумец който се е гмуркал с акули, струва ли си?

Тунелът се намира в мол Форум. Аквариумът се казваше Turkoazoo, а сега вече е Sea Life. Но като аквариум е по-малък. За мен Истанбул аквариум във Флоря е по-добрият, макар и да няма тунел като споменатия. Все пак има места, където отвсякъде си заобиколен от риби. В известен смисъл и там има тунел.  Wink Има и друг аквариум. Пак е в мол, но в Азия. Не съм го виждала, за да правя сравнение.

Подскок-скок, споменаваш площад Хиподрума като бъдещо посещение. Имаш предвид, че ще наминете отново, нали? Защото щом сте били вече в Синята джамия, сигурно и площада сте видели.  newsm78

Ортакьой е много красиво място, но отдавна е станало туристически капан. По принцип се слави с пълнените картофи, но тях ги има на много други места на двойно по-ниски цени и много по-вкусно приготвени. Предполагам, че същото важи и за въпросната закуска. Според мен не се занимавайте с инстаграмски препоръки, а си харесайте място на момента и според настроението. А и според мен мястото е много по-красиво по залез, а не за закуска. Но пък като се замисля, може рано сутрин да е по-празно, защото красивите полупразни картинки с джамията и моста ги има май само по сериалите.  Laughing В действителност е доста пренаселено.

# 167
  • sofia
  • Мнения: 1 944
Благодаря за съветите, има резон.

# 168
  • Мнения: 415
Таня67, Подскок-скок, може да има тунел и в Емаар аквариум. Вижте сайта.

# 169
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Всъщност аквариумите са мисля поне 5 . И да пълнения компир е малко повече атракция отколкото нещо наистина  вкусно  , твърде сладникав му е вкуса , има далеч по вкусни сортове , ама сигурно избират този заради размера.Тук в Кизилот го дават всеки следобяд като следобедна закуска и не намирам да е нещо наистина атрактивно.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Очакваме информация за поне още два аквариума...
През целия ми престой в темата, който вече е над 8 години, не помня да са споменавани други, освен Turkoazoo  (сега Sea Life), İstanbul Akvaryum във Florya и Emaar Akvaryum, в азиатската част.
Та, предполагам, на всички ни ще е интересно, Петерки, да споделиш. Понеже не за пръв път споменаваш, дай повече инфо. Така просто "аквариумите са поне 5" не помага. Чичко Гугъл също не знае.
Ако някой друг може да допринесе с информация по темата, нека също да каже.

Досега не съм проявявала интерес, ходили сме само в този във Форум, но покрай децата смятам при първа възможност да посетим и ние поне този във Флоря.
Скрит текст:
Както казах, не сме ходили в него, но все чета, че няма тунел. Това тук не е ли тунел?

# 171
  • Мнения: 1 652
Гарантирам, че тунел във Флория има и там, докато зяпах нагоре с отворена уста, ми паднаха любимите слънчеви очила от главата. Усетих се след три минути, върнах се, но къде ти.
Но едно губиш, друго намираш Simple Smile

# 172
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 262
Има тунел във Флоря, потвърждавам и аз.

# 173
  • София
  • Мнения: 13 147
Има тунел, но е доста по-къс от този във Форум. Бих казала, че е нещо като коридор от едната зала към другата. На практика е почти само това, което се вижда на снимката на Белята. Най-много да има още толкова в другата посока. Този в Sea Life е доста по-дълъг и дори със завои. Wink Но все пак място за сравнение няма! Единствено ако разполагам с ограничено време бих предпочела Sea Life. Всъщност с новото метро дори това му предимство донякъде се губи. До скоро се отделяше много време за транспорт до Флоря, а вече не е така.

Крис 80, не помня дали на теб бях писала или на някой друг - има хора от темата, които са плували с делфини в Делфинариума. За акули никой не се е похвалил.  Laughing Ако поплуваш и не те" хапнат", да се похвалиш!  Wink Или ти питаше заради приятеля си?  Laughing

# 174
  • София
  • Мнения: 173
Била съм във Флория и в ЕМААР в аквариумите. Повече ми хареса този в ЕМААР. Има пингвини и огромни крокодили. Пък и си беше цяло приключение да стигнем до там сами Simple Smile

# 175
  • София
  • Мнения: 1 520
Този се намира в азиатската част. Видях го в сериала Çarpışma (Сблъсък).
ViaSea Aquarium
Viaport Marina Outlet
Korsan Adası Tuzla Cami, Cami Mah ViaSea Eğlence Meydanı Viaport Marina No:29, 34940 Tuzla/İstanbul

# 176
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Благодаря, ще запиша Балат в дългия ни списък. А Долмабахче и Сапфир се надяваме да посетим този път организирано с агенцията, с която ще пътуваме, тъй, като видях, че двореца е труден, без да бъде организирано посещението. Имам и един последен въпрос. Казаха ни да закусим в заведенията до джамията Отракьой до водата....имало множество заведения и предлагали традиционна закуска. Видях по снимки множество малки чинийки...пълни с всякакви вкусотии, това една закуска ли е, как точно се поръчва, има ли видове? Благодаря предварително, ако някой вече опитвал я, отговори ❤
Подскок-скок, Долмабахче може да го посетите и сами. Защо с ТА? Хубаво е да отидете, когато отваря, мисля че беше в 9.00ч, има по-малка опашка, но тя върви много бързо. Ние сами го разгледахме. Дават и аудиогид. Няма нужда да препускате с група, като може сами на спокойствие.

# 177
  • Мнения: 786
В Долмабахче ние ходихме преди доста години сами, но ни организираха вътре на групички с гид на английски и всички трябваше да вървим заедно. Не е имало хора, които да разглеждат лежерно. Помня го добре, защото синът ми беше малък тогава и непрекъснато тичаше напред или изоставаше и само ние се отлъчвахме от групата. Laughing
Сега може да е различно, може и да оставят туристите да обикалят на спокойствие.

# 178
  • Мнения: 1 652
В Долмабахче бях точно на 24 май тази година - влиза се самосиндикално и си ходиш спокойно по разрешените пътеки. Взехме си и аудиогид срещу оставени лични карти. Исках да отидем възможно най-рано - получи се към 11:30 след настаняване в хотела - на опашката за билети бяхме първи и единствени (късмет, може би защото беше работен ден - петък), но в двореца си имаше хора.
Единствената група, която видях вътре, бяха българи, и там за пореден път се зарадвах, че ходим самостоятелно и не зависим от никого и нищо.

# 179
  • Мнения: 786
Значи наистина е много по-ново вашето инфо. Когато ние бяхме, беше Великден едновременно за православния и католическия свят и опашките наистина бяха километрични.

Общи условия

Активация на акаунт