Частни училища - информативна тема 28

  • 30 902
  • 759
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 12 050
Е, именно де! Адски вредна тема. Smirk

# 616
  • софия
  • Мнения: 4 985
Е хайде сега, тук имаше възхищения по наизустяването и минаването цели 3 пъти на Азбуката на мисленето. Че и частни уроци. Wink
Хаштагчуствамсеизостанала!
Каква е тая азбука на мисленето?!

# 617
  • Мнения: 5 425
Ще се попетя:
Дете, което не играе​,
а над учене заляга,
глупаво ще порасте
и така му се полага.

Английско стихче

ПС Някои мами следва да се третират като опасни заразни болести...

# 618
  • София
  • Мнения: 62 595
От амбициозните съм, ама ми идва множко.  Не държа особено на чуждия език до четвърти клас, но държа на общата култура, общото физическо развитие и на българския и математиката.

# 619
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Аз си взимам бележка, даже много ме успокоихте, защото честно казано хич не ми се мъкне мрънкащо дете с бебе зимата в снега по 37474 занимания. Нали уж затова е ЧДГ. Има си немски, плуване, футбол и танци там, струва ми се напълно ок.

# 620
  • Мнения: 1 445
Детето на 2 има други, по-важни житейски задачи за решаване, няма нужда отсега да следиш училищата. От две до шест има два пъти по толкова години, колкото е живяло до момента. Все едно човек с дете на 6 да проучва университети и компании за работа.
така е, но пък се оказв, че има училища, в които ако не влезеш на 2, не можеш никога (Азбуки например). Така че го разбирам човека. Аз май на 3.5 г започнах проучването и за някои места беше късно :Д Да не говорим за проблема с немския- добре е човек да е наясно, че няма нито едно ЧУ с немски в източните райони още преди детето да тръгне на градина.
Абсурдно е, не отричам, ама так се получава. Не че ако започнеш проучване на 6г си загубен, вероятно пак се намират читави училища.

Не е баш така,дъщеря ми влезе на 6. Но наистина са много ограничени местата и ако детето е посещавало детската им градина става по-лесно.

Едит-владеенето на езици в ранна възраст и играта навън не са взаимоизключващи се.

# 621
  • Мнения: 234
Аз си взимам бележка, даже много ме успокоихте, защото честно казано хич не ми се мъкне мрънкащо дете с бебе зимата в снега по 37474 занимания. Нали уж затова е ЧДГ. Има си немски, плуване, футбол и танци там, струва ми се напълно ок.

Има време да влачиш деца по занимания, не си го причинявай доброволно отсега. А когато слушаш родители да говорят за успехите на децата си в езици и всякакви академични щуротии в предучилищна възраст, винаги имай три наум какво не казват и за кое преувеличават.

# 622
  • София
  • Мнения: 62 595
Детските градини работят по образователните стандарти, които са длъжни да спазват. Частните особено държат на това, защото им е първата визитна картичка. Ако учителите си вършат работата съвестно и самите те са добри в професията си, децата могат да напреднат много, дори само защото имат пред себе си и общуват учител, който знае и може много първо като личност. важи и за училищата.

# 623
  • Мнения: 5 639
Азбуката на мисленето не беше ли нещо, дето го зубреха за училището в Горна баня?

# 624
  • Мнения: 5 898
Аз си взимам бележка, даже много ме успокоихте, защото честно казано хич не ми се мъкне мрънкащо дете с бебе зимата в снега по 37474 занимания. Нали уж затова е ЧДГ. Има си немски, плуване, футбол и танци там, струва ми се напълно ок.

Има време да влачиш деца по занимания, не си го причинявай доброволно отсега. А когато слушаш родители да говорят за успехите на децата си в езици и всякакви академични щуротии в предучилищна възраст, винаги имай три наум какво не казват и за кое преувеличават.
Баш. Нещо като свободното говорене на езика и елементарен разговор на езика. Wink

Амели, едни иначе доста полезни книжки с чудесни "задачки". Но се използват за подготовка за влизане в НУКК. Задачите са приятни за развиване на логика и мислене. Само, ако на детето са му интересни и не е насилствено.
И преди години имаше една дама, която ги беше изрешавала със сина си 3 пъти, след което и на частни уроци го беше водила. Дамата после и бизнес с е опита да върти, като рекламираше център за подготовка за НУКК, СС и Питагор. Е, детето влезе в НУКК. Само се чудя какво толкова е това училище, че е тоя напън неистов.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 13:54 от .♥.Fancy.♥.

# 625
  • София
  • Мнения: 7 277
Ох, Нотарис, успокоих се, че си още жив. Да, затова са Азбуките. Кандидатите за НУКК трябва да са ги усвоили до перфектност, защото напливът е невероятен.

# 626
  • София
  • Мнения: 16 200
Модерно от времето на късния соц. Много много арт и малко учене. В резултат - тежко наваксване на липси.

# 627
  • Мнения: 5 425
Аз си взимам бележка, даже много ме успокоихте, защото честно казано хич не ми се мъкне мрънкащо дете с бебе зимата в снега по 37474 занимания. Нали уж затова е ЧДГ. Има си немски, плуване, футбол и танци там, струва ми се напълно ок.
От детската градина исках две неща:
Минимум четири часа игра с други деца на чист въздух и да не ги разболяват нарочно.

# 628
  • Мнения: 184
Азбуката на мисленето не беше ли нещо, дето го зубреха за училището в Горна баня?

И в НУКК и Шилер ползват Азбука на мисленето за изпита.

# 629
  • Мнения: 5 898
А аз сега се чудя как да вместя танци измежду една тренировка плуване и две тенис. Тенисът е новия хит и не се яде и спи заради него. Искала всеки ден да ходи. Плуването е вече насилствено от мама, поради слаби дробове от недоносеност. Иначе и на двата спорта треньори виждат заложби на спортист, ама много важно. Къде съм тръгнала и аз да я юркам и тормозя с български и мат? Лоша амбициозна харпия.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 13:58 от .♥.Fancy.♥.

Общи условия

Активация на акаунт