Частни училища - информативна тема 28

  • 30 813
  • 759
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 125
Я ми разясни последното изречение?
И аз пък да ти кажа, като ми искат същите пари, че и повече от тези на СС и Питагор, ще очаквам не идеален старт, ами такъв по конец. Ще очаквам да са по-добри. И тук пак идва да кажа, че ме изумява търпимостта.
А "пускането" в Питагор след ПУК е свързано с едно кандидатстване, което е доста по-трудно и конкурентно от това в ПУК. Та рискът е изобщо да не го "пуснеш" в добро училище.

Последното изречение е, че преди няколко страници каза че не е проблем в СС новата учителка да не знае докакви учат децата и до къде са стигнали и какво да продължи да ги учи. Имаше някакво препитване да казват буквите пред родителите пък някой си дже прочел нещо на дъската. За мен това е по-голям проблем от някой напуснал ПУК първата седмица по причини, които не знаем. Само си въобразяваме.
Не се заяждам, ама Рейни ти каза че е доволна от организацията. И аз бих искала всичко да е по конец в училището, което търся за моето дете. Надявам се и в СС и в Изи и навсякъде да се стремят да оправят проблемите и д подобряват услугата. Това ще стане като се увеличи конкуренцията и не забиваме шамар веднага на всеки нов опитал се да изплува и да предложи нещо различно.
Просто толеранс да има към всички или критики към всички.

Не били компютри, а компоти... Ма чети по-внимателно де.

Училището е Петър Берон, а не Света София. И за твое сведение толкова бях склонна на търпимост, че взех окончателно решение да местя детето си още в края на октомври след въпросния първи учебен ден. Даже ходих да гледам ЕСПА с идея да я местя на полувремето. В интерес на истината детето ми имаше невероятна учителка в ПУК на същото училище и нивото и тогава като знания беше на нивото на децата от СС и Питагор. След злопулучния 1 клас в същото училище при въпросната учителка нивото и спрямо споменатите училища вече беше за 4-ка.
Ама то така се получават фалшивите новини, че Фенси приема едно или друго.

Не мисля, че има значение точното име, а факта. Както и да е...
Надявам се да има още отзиви за новите училища...

# 331
  • Мнения: 5 895
Я ми разясни последното изречение?
И аз пък да ти кажа, като ми искат същите пари, че и повече от тези на СС и Питагор, ще очаквам не идеален старт, ами такъв по конец. Ще очаквам да са по-добри. И тук пак идва да кажа, че ме изумява търпимостта.
А "пускането" в Питагор след ПУК е свързано с едно кандидатстване, което е доста по-трудно и конкурентно от това в ПУК. Та рискът е изобщо да не го "пуснеш" в добро училище.

Последното изречение е, че преди няколко страници каза че не е проблем в СС новата учителка да не знае докакви учат децата и до къде са стигнали и какво да продължи да ги учи. Имаше някакво препитване да казват буквите пред родителите пък някой си дже прочел нещо на дъската. За мен това е по-голям проблем от някой напуснал ПУК първата седмица по причини, които не знаем. Само си въобразяваме.
Не се заяждам, ама Рейни ти каза че е доволна от организацията. И аз бих искала всичко да е по конец в училището, което търся за моето дете. Надявам се и в СС и в Изи и навсякъде да се стремят да оправят проблемите и д подобряват услугата. Това ще стане като се увеличи конкуренцията и не забиваме шамар веднага на всеки нов опитал се да изплува и да предложи нещо различно.
Просто толеранс да има към всички или критики към всички.

Не били компютри, а компоти... Ма чети по-внимателно де.

Училището е Петър Берон, а не Света София. И за твое сведение толкова бях склонна на търпимост, че взех окончателно решение да местя детето си още в края на октомври след въпросния първи учебен ден. Даже ходих да гледам ЕСПА с идея да я местя на полувремето. В интерес на истината детето ми имаше невероятна учителка в ПУК на същото училище и нивото и тогава като знания беше на нивото на децата от СС и Питагор. След злопулучния 1 клас в същото училище при въпросната учителка нивото и спрямо споменатите училища вече беше за 4-ка.
Ама то така се получават фалшивите новини, че Фенси приема едно или друго.

Не мисля, че има значение точното име, а факта. Както и да е...
Надявам се да има още отзиви за новите училища...

Е факта няма нищо общо с истината... Нито училището е вярно, нито факта!

# 332
  • Мнения: 125
Я ми разясни последното изречение?
И аз пък да ти кажа, като ми искат същите пари, че и повече от тези на СС и Питагор, ще очаквам не идеален старт, ами такъв по конец. Ще очаквам да са по-добри. И тук пак идва да кажа, че ме изумява търпимостта.
А "пускането" в Питагор след ПУК е свързано с едно кандидатстване, което е доста по-трудно и конкурентно от това в ПУК. Та рискът е изобщо да не го "пуснеш" в добро училище.

Последното изречение е, че преди няколко страници каза че не е проблем в СС новата учителка да не знае докакви учат децата и до къде са стигнали и какво да продължи да ги учи. Имаше някакво препитване да казват буквите пред родителите пък някой си дже прочел нещо на дъската. За мен това е по-голям проблем от някой напуснал ПУК първата седмица по причини, които не знаем. Само си въобразяваме.
Не се заяждам, ама Рейни ти каза че е доволна от организацията. И аз бих искала всичко да е по конец в училището, което търся за моето дете. Надявам се и в СС и в Изи и навсякъде да се стремят да оправят проблемите и д подобряват услугата. Това ще стане като се увеличи конкуренцията и не забиваме шамар веднага на всеки нов опитал се да изплува и да предложи нещо различно.
Просто толеранс да има към всички или критики към всички.

Не били компютри, а компоти... Ма чети по-внимателно де.

Училището е Петър Берон, а не Света София. И за твое сведение толкова бях склонна на търпимост, че взех окончателно решение да местя детето си още в края на октомври след въпросния първи учебен ден. Даже ходих да гледам ЕСПА с идея да я местя на полувремето. В интерес на истината детето ми имаше невероятна учителка в ПУК на същото училище и нивото и тогава като знания беше на нивото на децата от СС и Питагор. След злопулучния 1 клас в същото училище при въпросната учителка нивото и спрямо споменатите училища вече беше за 4-ка.
Ама то така се получават фалшивите новини, че Фенси приема едно или друго.

Не мисля, че има значение точното име, а факта. Както и да е...
Надявам се да има още отзиви за новите училища...

Е факта няма нищо общо с истината... Нито училището е вярно, нито факта!

Добре! То разговора стои и може да се прочете. Ето, отказвам се. Печелиш. Не си толерантна към "старите" училища.
Само искам потребителите да не се отказват да споделят и да се чудят от къде и какво ще им дойде....

# 333
  • Мнения: 5 895
Бе за мен е нормално. Щото в предишното училище не бяха уведомили учителката в 1 клас, че те в ПУК са научили не само азбуката, но и да четат. Че знаят да смятат до 10. И беше конфузно на първия учебен ден новата госпожа ентусиазирано да иска да ги препита на буквите пред родителите, а моята директно да и прочете надписа за добре дошли. Хахахах.
Но принципно си права, де.

Точно щото постовете седят. Наистина ли не схващаш иронията в първия абзац и не си си дала труда да прочетеш последното изречение?
А може би аз съм един от най-нетолерантните участници в тази тема към всички, не само към старите училища. По-старите участници могат да го потвърдят. Точно, защото имам много малък кредит на доверие към експериментатори с психиката и интереса на деца.

# 334
  • София
  • Мнения: 16 193
...
И нещо за домашните.

Имаме познато приятелско семейство с изкласил преди година-две седмокласник на СС. Приет в едно от най-елитните ДУ и АК. Предпочел ДУ. Та основната трудност на детето беше, че не е свикнал да пише домашни през седмицата. И започнал сериозно да изостава по езика, защото през седмицата не учи думи и граматика. Та липсата на някакви седмични учебни задължения може и за някои деца да е нож с две остриета. Аз лично карам моето детете през седмицата да научи разказвателните предмети за около час след училище. Така тя знае, че има задължения и формира навик.
Точно заради създаването на навици за ежедневна сериозна подготовка си избрахме АК с най-малкия. За сравнение, каката и баткото се научиха чак в АУБГ.

# 335
  • София
  • Мнения: 7 277
Скрит текст:
Я ми разясни последното изречение?
И аз пък да ти кажа, като ми искат същите пари, че и повече от тези на СС и Питагор, ще очаквам не идеален старт, ами такъв по конец. Ще очаквам да са по-добри. И тук пак идва да кажа, че ме изумява търпимостта.
А "пускането" в Питагор след ПУК е свързано с едно кандидатстване, което е доста по-трудно и конкурентно от това в ПУК. Та рискът е изобщо да не го "пуснеш" в добро училище.

Последното изречение е, че преди няколко страници каза че не е проблем в СС новата учителка да не знае докакви учат децата и до къде са стигнали и какво да продължи да ги учи.
Доколкото разбирам и си спомням, беше написано, че точно това е било проблем - че училището не е в час, учителите не са информирани и т.н. - т.е. беше критика.

# 336
  • софия
  • Мнения: 4 985
Всъщност, единстввните споделили мнение сме аз и рейни, останалите си коментирате, а някои дори вменявате идея за неистинност на казаното от мен!
Това ли ви е призива за споделяне?!
Да защитите споделеното от един, но да възразите срещу споделеното от друг?! Не може да не ми направи неприятно впечатление как прегърнахте споделянето на рейни с отворени обятия, но отсъдихте моето като нвалидно! Странна представа имате за споделяне! На това в света на пресата му се вика “цензура”.
Щастливите да се явят, имат право на споделяне! Заповядайте, сцената е ваша!

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 12:17 от Амели

# 337
  • Мнения: 125
Всъщност, единстввните споделили мнение сме аз и рейни, останалите си коментирате, а някои дори вменявате идея за неистинност на казаното от мен!
Това ли ви е призива за споделяне?!
Да защитите споделеното от един, но да възразите от споделеното от друг?!не може дс не ми направи неприятно впечатление как прегърнахте споделянето на рейни с отворени обятия, но отсъдихте моето като нвалидно! Странна представа имате за споделяне! На това в света на пресата му се вика “цензура”.
Щастливите да се явят, имат право на споделяне! Заповядайте, сцената е ваша!

Прочетох какво каза, но понеже нямаше доводи и обяснение и за това на Рейни информацията повече я прегърнах. Писах ти и на лични да ми кажеш причините, защото ме интересува. Но не ми отговори. Аз бих искала да знам наистина причините, защото иначе увисва леко.

# 338
  • Мнения: 2 992
Няколко минути след публикуването на поста си, както видяхте, съм осъзнала грешката си. При вас беше нощ и спокойно можех да си редактирам поста, но предпочетох да видя какво изливане ще се получи върху изказване с явно извинение.

Не знам кои са собствениците на Иззи, но много ми се ще да има повече опции за добри училища.
Съгласна съм, че хубавите училища си подбират децата, но ми се ще и родителите да имат по-голям избор. Продължавам да вярвам, че екипът преподаватели е ядрото, около което се гради училище . Не казвам, че детайлите не са от значение,  но бих им дала време за тях.
Много неща искаме да са идеални , но не са, особено в началото. Със сигурност и Питагор и СС са имали неуредици в началото ( помня сградата на ПЧМГ и кои ученици отиваха там)

По-страшното е, че от подобни постове се убива в зародиш желнието на родители да споделят информация, което се нарича вредителстване. Вярно е, че само Рейни и Амели имаха какво да кажат конкретно. Останалото беше опит да се убие желанието в тях да пишат

Амели,

Има хора, които писахме, че се доверяваме на думите ти на 100%. Ти също не си пряк свидетел. И това са впечатления от няколко дни. И понеже търся опция в по-далечна преспектива, продължавам да се надявам да си изгладят детайлите.

# 339
  • София
  • Мнения: 16 193
Россс, собствениците са кръга Прокопиев.

# 340
  • София
  • Мнения: 2 779
Аз пък познавам 2 различни семейства, чиито деца (от различни класове) напуснаха СС тази година, изказвайки крайно отрицателно мнение. Напълно им се доверявам за споделеното, така са чувствали нещата и т.н. Обаче, от това не съм стигнала до извода, че СС е лошо училище и за нищо не става. Имам и много доволни познати. По същия начин вярвам напълно и на споделеното от Амели, но очевидно това, което е разочаровало нейните познати, не е засегнало rainy. Засега продължавам да следя и ще се въздържа от прибързани заключения.

# 341
  • София
  • Мнения: 11 980
Добре де, нали сте наясно, че тук пишем хора с различни разбирания, характер, начин на изразяване, натюрел. И слава богу! Фенси винаги си е била такава - по-мнителна и критична /направо не мога да повярвам, че някои не я разпознаха Joy /. Често реагира остро и с това създава на пръв поглед усещане за категоричност, но винаги осмисля постовете с противоположно на нейното мнение и е склонна да промени становището си при наличие на достатъчно аргументи за това. За мен това е ценно умение. Еднакво нужни са за темата и положителните постове, и критичните, дори мнителни такива, защото представят различни гледни точки. В случая, на мен са ми ценни и постовете на Рейни и тези на Фенси. Чак пък Рейни да спре да споделя, защото Фенси дава различно тълкуване на конкретни факти... Не сме в първи клас, та да се свием наранени и обидени, защото някой изразява по-остро несъгласие с мнението ни. Grinning И би трябвало да сме изградили вече способност да извлечем полза от конкретен пост, дори и когато не сме изцяло или частично съгласни с него. Фенси е по- критична. Аз пък имам по-остро, леко саркастично Wink чувство за хумор. Ако в темата пишат само хора с еднакво мислене, еднаква житейска нагласа, тя ще стане безполезна. Да не говорим, че ще стане адски скучно. Joy А и всеки от нас има различни очаквания и е склонен на различни компромиси. Ето, например назад някой се изказа позитивно за училището на Иванови. А за мен записването на дете в казармата Иванови, в която и да е от формите, в които се е подвизавала в годините, е вид родителски садизъм. Smirk 'Ми, различни сме.
За Изи: всички сме наясно, че кабинетната система не е целенасочен избор, а необходимост. За мен това не е предимство в начална степен, но не би ме и притеснило. И СС е стартирало от една къщичка в Бояна, вярно в различно време, генезисът на първите частни училища е различен. Аз бях много доволна от частната ДГ на голямата ми дъщеря, която се помещаваше в апартамент, децата бяха в смесени групи и играеха в градинката пред блока. Към днешна дата не бих записала детето си в такава, но истината е, че детето ми там беше много щастливо и на много неща го научиха. Започна в СС още от ПУК, само защото преместиха градината от апартамента във фургон. Joy Нямам никакво съмнение в информацията на Амели, но съм на мнение, че родителите са реагирали прибързано. Амели, правилно ли предполагам, че става въпрос за млади /не непремено като възраст/ родители, с първо дете?
Не може да се отрече, че Изи са го докарали откъм преподавателски състав. На мен ми е най-интересно как протичат часовете по науки при малките /Рейни, имаш ли вече впечатления?/. Заниманията в Музейко с химически и физични опити, както и подобни клипчета, са от малкото неща, които могат на 100% да грабнат интереса на сина ми и ако заниманията в Изи са подходящо направени би било чудесно.
Аз продължавам да съм с по-скоро положителна нагласа към Изи /въпреки откровените глупости, които имаше в рекламната кампания Joy / И им стискам палци. Но и Фенси беше права, че историята помни случаи на училища, стартирали с големи заявки и очаквания, които не се реализираха баш така.

ПП. Моля ви, слагайте дългите цитати, или поне нерелевантните към поста ви части от тях, в скрит текст.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 12:49 от sanaka

# 342
  • Мнения: 5 895
Россс, собствениците са кръга Прокопиев.
Не самият той. Но да, от кръга са. И в момента един от собствениците му е служител.

# 343
  • София
  • Мнения: 16 193
Кръга, де, кръга Simple Smile.

А може ли да ми обясните защо ♥.Fancy.♥ не си използва предния ник, а има нова регистрация? За мен тя пише идентично като словоред (и отношение) с Попеа. Аз не мога да разпозная коя е, и трябва ли да съм чела 5 години назад, за да знам?

# 344
  • Мнения: 5 895

Извинявай! Изтълкувах грешно, че внушението е, че той също участва. Което е недоказано към днешна дата, но кой знае... Simple Smile
Ох бе Шарки....
Така, не пиша с предишен ник по лични причини, свързани с интернет сигурността и за съжаление моя глупост в зората на моето участие във форума  да споделям прекалено лични неща. Което беше употребено от определени хора. Изтриването на профила ми не изтри постовете, но затруднява четенето на хисторито ми. На лични ще ти се представя. Wink

Общи условия

Активация на акаунт