RYANAIR -16

  • 44 140
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 681
да, позволено е.

# 406
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Може пинсетка.

# 407
  • Мнения: 1 536
Има live chat. Сега говорих с двама. Ние с мъжа ми се чекирахме онлайн.
За дъщеря ни първо ни казаха, че ще ни дадат възможност да въведем датата й на раждане, но пак не се получи. После попаднах на втори оператор и той ни каза ние да се чекираме онлайн, а за нея ще дадат безплатно регистриране на летището. Щели да уведомят персонала.
Проблемът е, че навършва 12 по време на пътуването, а билетът е двупосочен. Системата не дава възможност да въведем рождената й дата.
Имахме същия проблем преди две години. Дъщеря ни навършваше години между двата полета(пътувахме специално за рождения и ден). Аз я бях подала с навършени години. Писахме в лайв чата. Оправиха и оттам възрастта. Оказа се, че трябва да се пишат годините в момента на първия полет.
И така не става . Ние бяхме такъв случай август 2019 .
Аз въобще не се санимавах с чатове . Написах дата за раждане близка до датата на детето и пътува така. Никой не забеляза.

# 408
  • Мнения: 1 678
Има live chat. Сега говорих с двама. Ние с мъжа ми се чекирахме онлайн.
За дъщеря ни първо ни казаха, че ще ни дадат възможност да въведем датата й на раждане, но пак не се получи. После попаднах на втори оператор и той ни каза ние да се чекираме онлайн, а за нея ще дадат безплатно регистриране на летището. Щели да уведомят персонала.
Проблемът е, че навършва 12 по време на пътуването, а билетът е двупосочен. Системата не дава възможност да въведем рождената й дата.
Имахме същия проблем преди две години. Дъщеря ни навършваше години между двата полета(пътувахме специално за рождения и ден). Аз я бях подала с навършени години. Писахме в лайв чата. Оправиха и оттам възрастта. Оказа се, че трябва да се пишат годините в момента на първия полет.
И така не става . Ние бяхме такъв случай август 2019 .
Аз въобще не се санимавах с чатове . Написах дата за раждане близка до датата на детето и пътува така. Никой не забеляза.
А ако видят?

# 409
  • Мнения: 118
Здравейте отново, благодаря за отговорите. Относно пинсетата - може да се носи в ръчния багаж, който е до 10 кг или в дамската чанта? И трябва ли да я показвам изрично или просто си минава скенера. Също и храна (шоколади от там)- в коя чанта може да нося ако е позволено изобщо?

# 410
  • Мнения: 2 681
всичко описано може да носиш където ти е удобно.
Пинсетата ще се види на скенера през който минават чантите.
Само за течности, кремове, гел и подобни  има ограничения - до 10 бр. - 100 мл опаковки.
Прочети първия пост на темата, обяснено е добре.

# 411
  • Мнения: 2
Здравейте Simple Smile . Имам няколко въпроса относно Rayanair . Благодаря предварително .   Ще закупим билети , но след самата покупка /сега нямам време / ще си сменя личната карта: няма да е същия адреса и респективно номера на самия документ . Ще имам ли спънки на летището , или трябва да им пиша на чата най-добре предварително ?  Преди да попитам втория въпрос четох доста , но так и не ми се разясни ситуацията с багажа Simple Smile . В това отношение мисля, че при Уиз нещата са доста по-лесно разбираеми .   Ако има значение пътуването е семейно -двама +дете . Става дума за следното -  с кой от двата варианта / Regular или Family Plus  /  ми влиза в билета възможността да нося на борда на самия самолет една малка чанта под седалката с размер 40:20/25 и още една чанта или куфар в отделението над пътниците с размер 55/40/20.  ?
Благодаря предварително !

# 412
  • Мнения: 2 681
Купи сега билетите, но направи чекирането когато получиш новата лк.
Тогава се изисква номера и до кога е валидна.
Само внимавай имената да са изписани по същия начин като в сегашната, с която купуваи билети.
За багажа е описано в първия пост на темата.

# 413
  • Мнения: 2
Да -прочетох го . Интересното е ,че сега пробвах . Стигнах почти до края на резервацията . С по-евтината Regular ми дава направо малка чанта и още една с мен в самолета . С Family plus  ми дава ,че трябва да се доплати за  втората кабинна чанта /тази до 10 кг./по още 10 евро на посока .  Разговарях и с техен служител на чат : той пък каза ,че това е включено във Family Plus ... а на онлайн резервацията сега не е така .

P.s. : развитие по въпроса :  Мисля ,че техния служител ме подведе малко. Или не разбра за какво точно става дума . Предполагам, че разбрах правилно и дано това помогне на някой друг също . Regular ти дава приоритет при качване , малка чанта под седалката и още една в мястото над главите на пътуващите - но без чекиран багаж  . Family plus  ти дава право на чекиран багаж , но в салона на самолета само една малка чанта под седалката . Ако искаш и една чанта /куфар още с теб над  над главата- купуваш към билета priority and 2 cabin bags .  Аз го направих вече , но все пак да каже и друг .  На отиване от летище София не ми даде опция : fast track - не знам защо . За обратния полет даде такава възможност .

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 15:33 от robi1

# 414
  • Мнения: 964
Не се предлага такава услуга на летище София.
 На отиване от летище София не ми даде опция : fast track - не знам защо . За обратния полет даде такава възможност .

# 415
  • София
  • Мнения: 1 948
Напротив, предлага се на Т2. Но е доста смешна. Ние сме ползвали с кредитна карта Премиум. Качват ви с един ескалатор, който иначе е преграден и не се ползва от останалите пътници и минавате без да чакате проверката на скенера и ръчния багаж. За паспортен контрол си се редите на опашката.

# 416
  • Мнения: 4 327
Е то общо взето това е по принцип

# 417
  • София
  • Мнения: 113
Райън са правили промени на разписанието на някои полети. Проверете си, мен ме изненадаха с промяна на полет на 20.04 от Мадрид в по-ранен час, който вече не ме устройва, защото правех връзка.Angry

# 418
  • Мнения: 964
И къде точно е този преграден ескалатор? Няма такова нещо - заблуждавате!
Напротив, предлага се на Т2. Но е доста смешна. Ние сме ползвали с кредитна карта Премиум. Качват ви с един ескалатор, който иначе е преграден и не се ползва от останалите пътници и минавате без да чакате проверката на скенера и ръчния багаж. За паспортен контрол си се редите на опашката.

# 419
  • София
  • Мнения: 16 036
Утре ще посрещам на Т2 и специално ще огледам за преградения ескалатор. Че и аз не се сещам къде е.
Знам, че услугата не се предлага в София.

Общи условия

Активация на акаунт