RYANAIR -16

  • 43 918
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 122
Някой , който ще лети до Италия, опитвал ли се е да отмени резервация?

# 631
  • Мнения: 17 934
Някой , който ще лети до Италия, опитвал ли се е да отмени резервация?

Точно по този повод се свързах с тях. На чата, естествено, по телефон е мисия невъзможна.
Това е отговорът им:
Please note that at the moment we do not have an official standpoint on this matter. May I ask you kindly to return to us later today for an update? Your patience and understanding is greatly appreciated. In the meantime you can check our website for updates or you can follow us on Twitter and Facebook to be the first to know about any news.

# 632
  • Мнения: 4 122
Някой , който ще лети до Италия, опитвал ли се е да отмени резервация?

Точно по този повод се свързах с тях. На чата, естествено, по телефон е мисия невъзможна.
Това е отговорът им:
Please note that at the moment we do not have an official standpoint on this matter. May I ask you kindly to return to us later today for an update? Your patience and understanding is greatly appreciated. In the meantime you can check our website for updates or you can follow us on Twitter and Facebook to be the first to know about any news.
От външно казват да се пътува само в краен случай, което не е забрана и не задължава превозвачите да анулират резервации
Така и двете страни са в изгодна позиция
Потърпевши са само пътуващите  Unamused

# 633
  • Мнения: 17 934
Именно! А госпожата от хотела вчера твърдеше, че при тях всичко било нормално ...що сме се отказвали. Ами явно всичко, което четем и чуваме от близки е лъжа. Празните улици, магазини, затворените учреждения...това е нормално явно

# 634
  • Мнения: 18 993
Има ли някой информация от първа ръка, че са затворени магазините, заведенията и т.н.?

Съмнявам се да се стигне до затваряне на летища и анулиране на полети, защото за да има ефект, трябва да затворят , не за ден-два, а седмици....а загубите от това, ще са чудовищни.

# 635
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Някой назад в темата беше питал как следва да се попълни  датата на изтичане на документа, когато  личната карта е безсрочна.
 
Писах на Райън и ми отговориха да напиша която и да е дата след полета.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 14:31 от galimar

# 636
  • Мнения: 17 934
Как става презаверяване на билети?В какъв период? Какво се доплаща?
I am afraid I cannot cancel and refund your tickets. There is a meeting today regarding the situation with corona virus and the passengers will be updated. You can change your flights of course, but you need to pay for it.
Това ми отговориха преди малко

# 637
  • Мнения: 18 993
Такса за промяна на полет/
Слаб сезон/ €35

Срок не знам дали има

# 638
  • Мнения: 4 234
Няма срок, но освен таксата се плаща и разликата в цената между платения и новия полет. Тоест според както вървят цените на полетите.

# 639
  • Мнения: 17 934
От 35- до 65 евро ми писаха на човек и отделно нали ако има доплащане....шегуват ли се? Билетите бяха по- евтини.
Не разбрах тази среща състояла ли се  е вече? 5 жертва мернах току що

Явно не е, посъветваха ме да изчакам резултата от срещата

# 640
  • Мнения: 4 234
Не се шегуват. Ако билетите са по-евтини, просто ги забравете и толкова.

# 641
  • София
  • Мнения: 15 913
Не разбирам истерията за Италия.
Сега гледах камери от Милано - видимо живота продължава
https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/italia/lombardia/milano … duomo-milano.html   
Който го е страх, просто не пътува.

# 642
  • Мнения: 2 005
Ами мен ме е страх. Затова си сменям полетите. Трябваше да правя прекачване в Бергамо. Намерих поносим вариант за другаде. Ще се набутам с едни пари още, но с Италия не ми се рискува.

# 643
  • София
  • Мнения: 11 436
Има ли някой информация от първа ръка, че са затворени магазините, заведенията и т.н.?

Съмнявам се да се стигне до затваряне на летища и анулиране на полети, защото за да има ефект, трябва да затворят , не за ден-два, а седмици....а загубите от това, ще са чудовищни.

Бългерия еър анулираха полетите, така че е резонен въпрос, едва ли са само те, но Уиз и Раян не мисля, че засега биха спрели полетите:
https://www.economic.bg/bg/news/12/balgariya-er-anulira-poletite … o-do-27-mart.html

# 644
  • Мнения: 62
Здравейте, обмислям отказ от круиз, тръгва от Рим и поради обстановката в Италия в момента, пък и ще сме с децата, не ми се рискува. Съответно имам закупени билети за там. Скоро получих имейл, че е сменен часа на полета за отиване с повече от три часа. Искат да потвърдя дали съм съгласна с промяната, пратили са и линк, ако искам да канселирам. Имам ли шанс да ми възстановят парите и дали само за този полет или и за обратния?

Общи условия

Активация на акаунт