RYANAIR -16

  • 44 035
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Премествам отново питането за студентските намаления.
Възможно ли е в една резервация да има пътници със студентско намаление и такива с редовни билети или трябва да се правят на отделни резервации?

# 436
  • Мнения: 4 314
А защо ви е една резервация?
Аз въобще не знам да има студентско намаление, ама щом знаете как се прави няма смисъл да се мъчите на една резервация

# 437
  • Варна
  • Мнения: 1 951
А защо ви е една резервация?
Ами практиката ми показва, че когато направя резервция с определена цена, всяка следваща резервация е с различна (най-често по-висока) цена. И това с всички нискотарифни компании. А и предполагам, че не се случва само на мен Simple Smile
Скрит текст:
.... да не кажа, че дори и само търсенето на полет с конкретна дата повишава цената....

Аз въобще не знам да има студентско намаление

Има на сайта - програма Еразъм.

# 438
  • Мнения: 4 314
Ами не мисля така. Ако свършат по-евтините билети между двете покупки да.
Ако има само 3 евтини билета, така или иначе няма да купиш повече на тази цена.

# 439
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Не мисля да влизам в излишни спорове - наблюденията ми са базирани на реални покупки, без да има предварително обявени бройки билети. И не смятам, че е случайност,  при положение, че се случва постоянно при проявен интерес към определена дата цената да се повиши, ако 15` по-късно влезеш да я провериш отново...

# 440
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Потвърждавам от лични наблюдения.

# 441
  • Мнения: 4 808
А на мен ми се е случвало цената и да пада с всяко следващо влизане. Така миналата година след като не купих билети за 25 и 15 евро, накрая ги взех за 5 евро.

# 442
  • София
  • Мнения: 16 005
Да, това също се случва. Няма закономерност в цените и търсенето.

# 443
  • Мнения: 8
Здравейте! Тъй като последните постове засягат тема, която ме вълнува си позволявам да пиша. А именно - има ли закономерност между търсенето на полет за определена дата и повишаването на цената на билетите за този полет? Задавам този въпрос към всички, които пътуват често с Ryanair и са наясно с техните начини на ценообразуване. Билетите за полета към Милано закупихме още на 23.12.2019 г. Оттогава проверявам за изгодна цена на обратен полет от различни летища в Италия и наблюденията ми са само за повишаване на цената за дати в началото на април. Колебая се дали да купя сега или да се надявам на някакво намаление в някой по-късен етап, когато датата е по-близка? Благодаря предварително на всички, които биха коментирали.

# 444
  • Мнения: 2 681
Началото на април  е катол
ическия великден и няма да поевтиняват.

# 445
  • Мнения: 8
Всъщност датите, които проверявам са 4.04 и 5.04. Мисля, че са преди католическия Великден затова се надявам Simple Smile

# 446
  • Мнения: 19 005
Обикновено цената пада 6-8 седмици преди полета, но никога няма гаранция дали ще стане.

# 447
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Наистина няма гаранция. Ако сте си определили някакъв праг и билетите са все още в неговите рамки, може би е по-добре да закупите. Едва ли преди  празника ще има голяма намаление.
Аз имам един въпрос във връзка с багажа. Имам направени резервации само с ръчен багаж. Тъй като размислихме дали ще ни е достатъчен прегледах опциите за добавяне на още багаж.  Дава ми възможност за добавяне на ЧЕКИРАН багаж от 10кг. и 20 кг. Чекираният не беше ли само  до 20 кг.? Поне мисля, че така беше докато правех резервацията.
Другата опция е "Гарантиран ръчен багаж", за която пише "Качете се първи на борда и вземете с Вас 1 малка чанта ръчен багаж и 1 чанта от 10 кг." Доколкото разбирам тази чанта от 10 кг не се чекира, а си я качвам с мен и я поставям в отделенията над седалките, нали? Има изискване за размер 50 на 40 на 20.

Пропуснах да добавя, че опцията Приорити с 2 чанти ръчен багаж ми бе предложена срещу 20 евро в посока при резервацията, а сега е за 10 евро? Аз ли бъркам нещо?

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 09:35 от galimar

# 448
  • Мнения: 84
Наистина няма гаранция. Ако сте си определили някакъв праг и билетите са все още в неговите рамки, може би е по-добре да закупите. Едва ли преди  празника ще има голяма намаление.
Аз имам един въпрос във връзка с багажа. Имам направени резервации само с ръчен багаж. Тъй като размислихме дали ще ни е достатъчен прегледах опциите за добавяне на още багаж.  Дава ми възможност за добавяне на ЧЕКИРАН багаж от 10кг. и 20 кг. Чекираният не беше ли само  до 20 кг.? Поне мисля, че така беше докато правех резервацията.
Другата опция е "Гарантиран ръчен багаж", за която пише "Качете се първи на борда и вземете с Вас 1 малка чанта ръчен багаж и 1 чанта от 10 кг." Доколкото разбирам тази чанта от 10 кг не се чекира, а си я качвам с мен и я поставям в отделенията над седалките, нали? Има изискване за размер 50 на 40 на 20.

Пропуснах да добавя, че опцията Приорити с 2 чанти ръчен багаж ми бе предложена срещу 20 евро в посока при резервацията, а сега е за 10 евро? Аз ли бъркам нещо?


1.Чекираният багаж е до 10 кг и до 20 кг.

10 КГ РЕГИСТРИРАНА ЧАНТА
Пътниците без приоритет, които желаят да вземат със себе си втора, по-голяма чанта с колелца (10 кг тегло), трябва да закупят 10 кг регистрирана чанта. - Този багаж се чекира, не се взема с вас на самолета.

https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/faq/baggag … ernctpnpaha-yahta -  линк към описание от сайта.

2. Гаранатиран ръчен багаж или PRIORITY ви дава право на 2 чанти, които вземате с вас на борда. По-голямата стои в багажната част над вас, а по малката под седалката. Води се приорити и се качвате с приоритет, пред останалите, които не са закупили тази опция. Има 2 опашки едната е Priority, а другата е Non- priority.

 https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/faq/baggag … -and-2-cabin-bags - линк от описанието от сайта
 
Попринцип Приорити е по-евтино при закупуване на билетите. До 2 часа преди полета можете да го добавите.

# 449
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте!
Пиша с молба за съвет.
През декември Раянеър отмениха 2 от полетите ми за април (за Париж). Поисках възстановяване на сумите, защото само това беше алтернативата ми. Получих потвърдителни имейли, в които пишеше, че възстановяването ще стане до 5-7 работни дни. Ами, от 23.12  вече минаха повече от 7 работни дни, а нямам никакви възстановени суми. Дори да има някакво забавяне - колко, според вас, е нормално да бъде?
Трябва ли да предприемам нещо и евентуално какво?
Благодаря предварително, ако някой изкаже мнение или даде съвет!
Приятен ден!

Общи условия

Активация на акаунт