На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 122
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Сънчо, а 35-то или 18-то пак ли с френски? Ако да, значи не е проблемът в езика. Обясни ѝ, че е ФЕГ е най-високото стъпало, борила се е да го постигне, успяла е... На моя син приятелите са в Киров, Попов и Хенри Форд Satisfied
Много тежка им беше тази седмица - добре, че се видя краят и има дълга почивка!

# 376
  • София
  • Мнения: 1 210
Сънчо Hug
Ох, при нас са също големи вълненията. Трудничко ще бъде. Тя е боец и знам, че ще се справи, но вчера прояви момент на слабост, изля си цялата емоция, трупана с месеци и ми скъса сърцето.
Момичета, истината е че никога няма да знаем кой избор е бил правилният. Просто трябва да съумеем да извлечем ползите от настоящата ситуация и да я превърнем в най-добрият избор за нас.
При нас основният положителен коз е, че много си харесва съучениците. Съумя да се сближи с някои и в това отношение нямаме никакви притеснения към момента. Други са терзанията ни.
Аник, Ради, честити рождени дни на децата ви, на патерица. Да бъдат смели, будни и щастливи.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 11:04 от jenap

# 377
  • Мнения: 4 579
Но с голям интерес четях Димитър Димов, но сега ако някой ме пита нещо за железния светилник нищо не помня....
 

Железния светилник е на Димитър Талев - любима ми е и затова не се стърпях Stuck Out Tongue Closed Eyes
И на мен ми е любима и препрочитана Heart
Какви ти нови запознаства в класа? Пращам го да се запознае с две прекрасни девойки (уговорихме се с майките им Kissing Heart ), а той не си мръднал пръста! Питам го защо? Е как щял да ходи да говори с непознати момичета?!? Обаче в чата на класа говори с всичките момичета и няма никаъв проблем -те там не са непознати  Joy
Когато мен ме приеха в гмназията, заминах на 250 км от родителите си. Нямах време да тъжа и да се тюхкам, че всичко си чакаше мен и сестра ми - само двете в един апартамент, аз на 13 г., тя на 15 г. Та тогава искаш, не искаш, прилагаш думите на мъжа на Сънчо - fight or flight. Макар че бързо се научихме на fight и до днес ми се върти в главата: "когато няма кой да те хване за ръка и да те поведе, стисни юмрук и смело продължи напред"!
Провалът не е опция, момичета и момчета - всички ще се справят, ние само трябва да имаме търпение Hug

# 378
  • Мнения: 2 311
Сънчо, много ми е мъчно за детето както описваш ситуацията  Hug дано бързо се адаптира.
Френският език ми е любим и ако зависеше от мен дъщеря ми щеше да го учи в ЕГ.
Племенница на ММ завърши преди няколко години Френската, страхотна подготовка по езика, приеха я в Техническия с изпит по френски. В момента още учи и работи на половин ден в една компания като младши инженер с френски Simple Smile

# 379
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
beki8, и нашият отворко в чата е силен, а на живо.... бил интровертен Grin С едно момиче от съседен клас се харесаха много заради общите музикални интереси - редовно пишат, върви им приказка. Два пъти се уговарят да се видят преди часовете - пълен спек са и двамата, било "криндж" (неловка ситуация ми биде преведено).
А друго си е с кака да си някъде Wink , но пак сте били малки и двете Heartpulse Калила си се сериозно!

jenap, Two Hearts

# 380
  • София
  • Мнения: 2 686
aniK, да, това и казвам и аз за 35-то и 18-то. Също не смятам, че проблемът е езика, той за момента е отражение на душевното и състояние.

Киф, категорично не искаше друг език освен ФЕ и ИЕ.

jenap, прегръдки. Оправни деца са, ще се справят.

beki8, ММ вчера разказваше, че според него момчетата в тази възраст трудничко събират смелост да се запознаят с момиче.

На Веси патето, много хубаво пишеш за вашето училище. Да е доволен много младежът там.
Приятно ми е да чета толкова положителни впечатления. Да се занимавам с изкуство е моята нереализирана професия. Мама беше художник, специалност Текстил, за съжаление в един момент остана без работа, съответно и аз не го подхванах. Но много рисувах, шиех и майсторях Simple Smile

Благодаря ви за подкрепата.

# 381
  • Мнения: 1 812
Много благодаря за прекрасните пожелания и внимание към рожденниците! Two Hearts
Или,специални прегръдки и поздрави за рождения ден на русокоска и аз не те познах с този ник Two Hearts
Сънчо, много ми е мъчно, че девойката не се чувства добре. Нека си даде и тя самата малко време, ще се случат нещата, още не се познават. Вчера си говорих със сина ми, който е 12 клас за новите приятели на моята девойка и той вика "Една част ще останат, съвсем нови ще се завържат, сега като си спомня кой с кой е бил приятел в осми клас не мога да повярвам, а пък колко други хора се сближиха ", та има време Heartbeat Дайте и подкрепа и спокойствие, в което  не се съмнявам, че го и правите де.
jenap, хубаво е, че одобрява съучениците, това ще помогне много.
На темата момичета, момчета и общуване, няколко деца от ФЕГ вече и гаджета станали, та всичко си е до деца Relieved Но определено е по-лесно да си пишат, от колкото да си говорят в тази възраст. Иначе моята девойка май предимно с момчета е станала приятелка от класа, от другите класове също има приятелки, но някак в класа  са само момчета. Тя общува много свободно с момчета, сигурно защото има братя и трима малко по-големи първи братовчеди.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 11:39 от Rady

# 382
  • София
  • Мнения: 2 113
Нямам много време днес, че ще пътуваме, но само искам да споделя мнение за "гимназиалната" фаза. Според мен истинско обучение предполага изисквания и по отношение на резултата и на начина. Има хора, които нямат система за учене на език. После да не следва "който иска да учи- учи, който не - няма какво да се направи". Докато си ученик, следваш система, после създаваш стил и развиваш творчество. Това освен всичко създава и чувство за сигурност, особено нужно на прага на всяко ново начало. Разбира се подобен подход изисква контрол, напътствия, постоянство и не на всеки обучаващ му се занимава. 😀

# 383
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Изида, аз такива спомени имам от учителя по математика в гимназията, няма забравяне Joy
О, аз веднага харесах учителя му по математика, след споделеното Wink Simple Smile

Вие какво мислите за тези пусти униформи?
Аз съм ЗА униформите, но в този вид, в който са в момента в Първа - не. Задължителни са за купуване, но няма правило да се носят постоянно, което обезсмисля идеята им и излиза, че едни пари просто трябва да се похарчат от родителите. Второ - непрактични са и няма избор на разцветки и модели - сако с две бели тениски. Колко тийна биха ходили със сако дори и няколко пъти седмично? Тениските - добре, но като стане студено ще трябва да ги носят под други дрехи, няма да се виждат и все едно са без униформа. Иначе не смятам, че униформата пречи на идентичността на тийновете и себеизразяването им. В свободното си време имат възможност да се изразяват по всякакъв начин.

jenap, какво я мъчи девойката?

# 384
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Na_Vesi_Pateto, баш си е с наченки на униформа вашето. Ни с униформа, ни без нея. Това е единственото, което не ми харесва във вашето училище. И аз бих мрънкала с такива правила. Разбирам ограниченията за дължина и цепки/кръпки, но за цветовете - не. Ако беше за шарки, надписи и прочие - да. Ако моите деца бяха там и това ми го сервират след началото на учебната година - не бих го спазвала. Тъкмо съм сменила есенния гардероб (че от пролетта едно няма да е по мярка), в любимите минорни тоналности на черното и сивото и сега хоп - давай всички блузи в синьо. А горните дрехи са му - в зелено, черно и кафяво, а сега де?
Колкото и да харесвам Шошова, като учител по английски на голямото ми дете, радвам се, че не прилага тези идеи в нашето училище.

Дано всички деца свикнат бързо и си намерят своята компания в новите училища.  Hug

Цитат
"когато няма кой да те хване за ръка и да те поведе, стисни юмрук и смело продължи напред"!
Много ми хареса! Имам чувството, че при нас драмите тепърва предстоят и ще го използвам.  bouquet

# 385
  • София
  • Мнения: 1 210
jenap, какво я мъчи девойката?

И всичко, и нищо.  Зверска носталгия. Най-много от всичко й липсва математиката и не знам как ще запълваме тези дупки. Странното е, че изби изведнъж. Избухна като бомба. Днес е доста по-добре.

# 386
  • София
  • Мнения: 3 038
jenap, мисля, че с времето нещата ще се нормализират, но следва да я насочваш и да търси по-близки контакти с новите си съученици и да остави по-назад старите, защото носталгията по тях ще я държи по-дълго време така.

Моето 8-класниче още първия ден каза, че ще е много трудно и засега се труди редовно, но и аз винаги ще се чудя дали това е правилното училище за него. Но малко зад чертата на желаното училище не беше моят резултат...
Аз съм оптимист и мисля, че съдбата си знае работата и за всеки е отредила най-доброто.

# 387
  • Мнения: 815
jenap, какво я мъчи девойката?

И всичко, и нищо.  Зверска носталгия. Най-много от всичко й липсва математиката и не знам как ще запълваме тези дупки. Странното е, че изби изведнъж. Избухна като бомба. Днес е доста по-добре.
В интерес на истината и Нети сподели, че математиката и липсва, въпреки че доскоро твърдеше, че не иска да чува повече за математика.Blush

# 388
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Странното е, че изби изведнъж. Избухна като бомба. Днес е доста по-добре.

Може би това е била нейната точка на пречупване, след която ще започне да приема, че нещата са такива, каквито са...и ще даде шанс на новото училище и новите си съученици.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 13:54 от Izida

# 389
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И на моята осмокласничка и е трудно.Нова среда,изисквания от новите учители,нови съученици......носталгия.
Ще свикнат.Няма как.

Общи условия

Активация на акаунт