На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 116
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 2 686
Моята се е отдала само на балета този срок - ходи на индивидуални уроци плюс 2 пъти с групи. С още едно девойче ще правят дует. Тя нашата балерина за да ги извади на сцена с индивидуални или дуетни изпълнения трябва да ходят на инд. уроци.

Вторият срок ще трябва да си довърши нивото английски, което спряхме миналата година втория срок, даже се пада и изпит за сертификат, което не знам как ще се съчетае с ФЕ.

Поуспокои се донякъде, почна да приема децата в класа, колкото и част от тях да не и допадат. Въпросът е да приеме нещата и всичко ще постигне. Категорично не иска засега външна помощ с езика, лошото е, че ако почне с ниските оценки не знам как ще го приеме (такива никога не е имала).

Колкото до парашутистите - ако се набутва дете само, за да учи в якото училище, без бал и само с връзки, естествено, че и аз съм против и изобщо не е честно спрямо всички дето са се гърчили за високия резултат.
Но ако едно дете определено има проблеми в дадено училище, чувства се емоционално нестабилно или каквото и да е там - какъв избор има една майка освен да ходи да търси, да говори и съответно ако някъде се съгласят да го приемат да действа и да го мести - разбира се, стига да му стига балът.

# 601
  • София
  • Мнения: 7 033
На дъщеря ми във втори клас й обяснявах ударенията с юмручето под брадичката, но със сина ми не се разбрахме вчера. Ще търся друг вариант да му ги обясня.

# 602
  • София
  • Мнения: 532
Здравейте, при нас нещата вървят горе-долу добре. Човекът не е свикнал да учи толкова много вкъщи, но ще влезе в ритъм надявам се. Вчера беше седнал да учи, без да го проверявам, което е почти прецедент Laughing
За допълнителните занимания ще видим. Още нищо не съм направила по въпроса с уроците по китара. Но да мине РД първо.
За ударенията в испанския тук намерих много готино обяснение на правилата: http://dapogovorimispanski.blogspot.com/2016/12/el-acento.html
Понеже съм го учила навремето, знам, че е малко объркващо в началото, но после ще свикнат да ги поставят почти автоматично. Нека не се отчайват децата.

# 603
  • Мнения: 98
Здравейте и от мен!Моето детенце се успокои.От миналия четвъртък не е плакала,започна да се адаптира.Вече има първата оценка на транскрипция -5.Не е много доволна,но на фона на стреса и адаптирането от миналата седмица съм доволна.Минаха почти всички входни,остана само по БЕЛ.И ние сме с електронен дневник и бележник на Shkolo.Харесва си класа,все още се опознават.По физическо вчера са минали и нормативите.

# 604
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Знае ли някой оценките от 8 клас дали после ще влизат в дипломата за средно образование? Нашите нали са по нова програма и не ми е съвсем ясно какво се случва след 10 клас?

# 605
  • Мнения: 21 455
Не. Окончателните оценки от удостоверението за първи гимназиален етап се посочват и в дипломата за средно образование, като задължително се вписва и номерът на удостоверението, но не участват във формирането на общия успех.

# 606
  • Мнения: 249
По отношение на спорта- три пъти седмично двучасови тренировки по тенис плюс събота, отделно четири пъти рано сутрин ОФП, но така е като иска да се състезава и да ходи по турнири. Съответно първата му шестица е по....физическо😂. Иначе 2АЕГ засега му харесва и деца и преподаватели. Тази седмица са входните по БЕЛ и МАТ, по английски няма зор за сега, само две деца не са учили езика и вървят с добро темпо, един час седмично с американка. Ходи с желание на у-ще, дано продължи по-дълго

# 607
  • Мнения: 7 640
На дъщеря ми във втори клас й обяснявах ударенията с юмручето под брадичката, но със сина ми не се разбрахме вчера. Ще търся друг вариант да му ги обясня.

Това не беше ли за гласните?

# 608
  • София
  • Мнения: 7 033
На дъщеря ми във втори клас й обяснявах ударенията с юмручето под брадичката, но със сина ми не се разбрахме вчера. Ще търся друг вариант да му ги обясня.

Това не беше ли за гласните?
За ударенията върху гласните.

# 609
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
И аз да споделя - френския вече й харесва и все повече го разбира. Госпожата от тази седмица ги е предупредила, че започва да им говори само на френски, като само важни правила ще обяснява на български. Вчера се прибра с лепенка-цветенце в речника. Госпожата я залепила на нея и още няколко деца за положено старание... Satisfied Върна ме в детската градина, но пък госпожицата цяла вечер се пъчи и отново учи до 23:00 часа.
Минаха вх. нива по философия и ИТ, днес по БЕЛ в понеделник ще е по МАТ.
Обявиха РС на 02.10

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 10:00 от ninanb

# 610
  • Мнения: 11 908
   


Това не беше ли за гласните?
За ударенията върху гласните.

 Така се определяха колко са  сричките в думата в Детската градина, при изговаряне на гласните.
Ударение по този начин ми се вижда трудно да се обясни.

Никога не съм учила испански, но във всеки език не е ли по-лесно просто да се запомни как се изговаря думата и така да се определи ударението?

П.С. ninab , какво е това входно по философия, нали за първи път се учи тази дисциплина?

# 611
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Светкавица да входно по философия, а въпросите са били от сорта: Какво според вас е философия, разлика между философия и религия, философия и морал... Госпожата е обещало 6-ци на всички. Това, че не са учили този предмет не пречи за входно ниво, малкия е 5-ти клас и правиха входно по информационни технологии още първия час, след като госпожата и тяхна класна се представила Wink

# 612
  • Мнения: 132
По философия още първия час писаха есе. Господинът казал, че е с цел да се запознаят Joy Госпожата по ИТ им дала входно ниво още първия час, много са възмутени децата, масово са с ниски оценки. По АЕ предстои първи тест, доста материал натрупаха - все познати уж неща, но не съвсем. Девойката е много старателна засега, чувства се спокойна в класа, разбират се, класният ги наглежда и обгрижва. Направиха входно и по математика, по БЕЛ трупат оценки от кратки тестове, още не са правили входно. Предстои им да започнат и със старобългарския, досега се пада все в почивния понеделник. То други часове нямат, освен физическо. На мен ми се струва доста лежерна тази година, особено на фона на предходната.
Ще продължи с балета, спря пианото в седми клас, имаше някакви идеи да продължи отново тази година, но не е отваряла дума скоро.
С втория език ще почакаме, може би догодина, като започнат и в училище, един паралелен курс ще е от полза.

# 613
  • Мнения: 11 908
      Още не са имали философия, не зная какво точно ще учат.Но ми прозвуча стресиращо входно по философия.

# 614
  • София
  • Мнения: 1 210
Здравейте. Виждам, че лека полека нещата при всички влизат в релси. И  при нас вече настроението е доста по-свежо. Първата шестица по немски е факт и девойката е много щастлива. Правили са "ужасно" входно по БЕЛ с теза на непознат текст. Помрънка снощи в тази връзка колко отвратителен ден имала, но когато й предложих да й споделя за моя, млъкна.
Днес се тръшнаха и двамата болни и няма да ходят на училище, та ми се жалва, че това не било възможно, защото щяла да пропусне страшно много и нямало да може да навакса. Щом иска да ходи на училище, макар и болна, това е добър знак. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт