На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 845
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 763
Здравейте, момичета! Дали някоя може да сподели впечатления от Неа Анхиалос до Волос?
В търсене сме на почивка в края на юли 3а компания 22-24 човека, вкл. 10 деца. Иска ни се да отидем на ново място, но без да пътуваме твърде много. Този път сме в голямо чудене за точната дестинация.
Пообиколили сме вече Ситония и Касандра, били сме на Тасос няколко пъти, Неа Ираклица и Керамоти около Кавала, Уранополи, Олимпиаки Акти, ...
Като повечето, търсим хубав пясъчен плаж и достатъчно голяма вила или хотел с градина и барбекю.
Не сме били на о. Амулиани, но там все не успявам да намеря място за настаняване за толкова хора. Ако се сещате за нещо подходящо, ще съм благодарна.

Maksy, в Неа Ираклица - в края на миналия август отсядахме за няколко вечери в този:
http://studiokatanas.gr/en/
Чист беше, на плажа и на главната улица едновременно, близо до таверни и магазини. Предлагат си безплатни чадъри и шезлонги на плажа пред хотела, иначе плажа беше страшна навалица по това време.

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 15:22 от Light Beam

# 406
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Има ли някакъв карнавал в Кавала  средата на февруари като в близкия Ксанти?

# 407
  • Мнения: 558
Привет !
След Тасос съм избрала това лято  Ситония,Халкидики за семейната почивка.
Моля за съвети  и насоки-район за настаняване(дори и предложения  за хотели или вили),хубави плажове,заведения,....всичко ще ми е от полза.
Търсим плитки  плажове ,фин пясък,по възможност близо до квартирата или поне не много далеч,че сме с  две малки деца .Благодаря предварително!
Пожелавам на всички прекрасни изживявания в красивата Гърция!


Никой ли няма  да се включи с инфо  поне за подходящи плажове?
Сарти, Никити отоговарят на критериите, разгледай ги. За студио Ирини Сарти.

# 408
  • Мнения: 5 776
Карнавал има навсякъде, тази година се пада на 1 март.

Обсъжда се увеличение на билетите за фериботите с между 7 и 10%.

# 409
  • Мнения: 9 483
Здравейте и честита нова година на всички! Много слънчеви и весели пътувания ви желая!

Включвам се с молба да ме ориентирате, тъй като и моите изисквания са същите като на Естела.
Търсим добър плаж, подходящ за деца, да бъде в самото населено място. 
Сарти вече го прегледах и ми допада, видях, че има стара и нова част - има ли значение къде да търся?
Прочетох някои коментари, че се оплакват от вятъра там, наистина ли е много ветровито?

Другите места, които набелязах са Флогита и Неа Плагия, Неа Потидеа.
Калитея също гледах, но там доколкото разбирам е стръмно.
 
Ще съм благодарна, ако кажете правилно ли се ориентирам или да дадете други предложения.
Ако препоръчате и изпитани места за настаняване, още по-добре. Основно гледам студия, не търся хотели с изхранване, но все пак хотел със закуска също е вариант.

# 410
  • Мнения: 219
Далече са от застрояването на Агиос Йоанис според мен! Те са усвоили 1/4 от заграденото,  поне още две години ще има достъп на този огромен плаж. Още повече народът се бута около бара, нататък е свободно. Има все още доста спокойни, да не кажа абсолютно празни, места на Ситония, но не са атрактивни Smile

Много обичам празни и неатрактивни за другите хора места. Бихте ли споделили някои? Стига достъпът да не е по козя пътека с денивелация 400м. Жената още не ми говори след посещение на плажа "Кефалас" през септември.SmileSmileSmile

# 411
  • Мнения: 468
Здравейте. Сарти е огромен и открит плаж. Много често е с големи вълни. Миналото лято в края на август за пореден път правихме обиколка на ръкава и на Сарти беше ветровито, вълнисто и мътно. В същото време закътаните плажове на север например Калогрия, Ковиу, Лагониси бяха спокойни като тава.
Лично аз предпочитам района на Никити или Вурвуру за настаняване пред Сарти и Торони. Ситония в сезон вече е ужасно пълна. Толкова много, че чак не съм си представяла, че подобен гъч е възможен. Имам наблюдения юли, август и септември. Единствено през юни беше една идея по-поносимо.
Относно строежа на огромния хотел на Агиос Йоанис. Вчера го наблюдавах. Не зная какво предвижда проектът. Наистина грубия строеж изглежда завършен, но целия хълм е терасиран. Или ще има още постройки или градини.

# 412
  • Мнения: 95
Здравейте, бихте ли ми препоръчали градче/селце на Касандра или Ситония?
Търсим оживено място за вечерни разходки в което кипи живот, плитки плажове и тюркоазена вода.
Харесвам плажовете Портокали и Кариди (Ситония) но наблизо всичко е пусто...както и Афитос, Калитеа... (Касандра) впрочем кое от тези както и Певкохори, Полихроно, Ханиоти и Криопиги и Неос Мармарас, Никити(Ситония)... кое от тях е по-оживено и по-приятно за отсядане, разходка и шопинг?
Как да съчетая в едно оживените улици на Касандра и плажовете на Ситония?
Благодаря!

# 413
  • Мнения: 11 063
Е, чак пък всичко да е пусто... Сарти - в непосредствена близост до Портокали - е доста оживено селище, даже прекалено Simple Smile
Неос Мармарас, Никити също отговарят на условието.
На Касандра никъде освен Афитос не ми харесва (а там плажът не става) и затова не мога да дам препоръка.

# 414
  • Мнения: 2 763
Как да съчетая в едно оживените улици на Касандра и плажовете на Ситония?
Благодаря!
Е, Кариди е във Вурвуру,... пък на мен там ми се струва прекалена навалица даже, а плажът доста мръсен и претъпкан, всъщност. Бих отишла отново там само и единствено за обиколка на о. Диапорос с моторница.
От така описаното, на Касандра Пефкохори отговаря на очакванията ви може би. Улиците са доста населени, а морето е точно тюркоазено. Плажната ивица е сравнително тясна и с малки обли камъчета, не пясък, а водата изглежда кристална.
Любимият ми плаж на Касандра е Крузо, но покрай него са основно вили и по-големи ол инклузив хотели и не става за разходки. Във Фурка пък са два от най-добрите рибни ресторанти, които сме посещавали, морето е плитко, но плажът нищо особено и не съм забелязала да кипи бурен живот.  
Полихроно също има визуално не лош плаж, отново по-скоро камъчета, но съвсем дребни. Не съм останала с впечатление за голямо оживление.
Сарти на Ситония е по-голям и жив град с плаж тип нашата Албена. Като цяло, не е лошо.

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 01:43 от Light Beam

# 415
  • София
  • Мнения: 5 711
Сарти, частта към Сикия, която е леко откъсната от централната част е идеална за деца. Попадали сме на вълни, но не е било нещо притеснително, ако детето стои в началото, защото е много плитко, доста трябва да се върви навътре, за да стигне до кръстта водата. В централната част на Сарти сме попадали на  дълбоки зони неподходящи за деца.
В по откъсната част е и малко по-спокойно. Вурвуру също е ок за деца, но там само стоиш в къщата и най-много до таверната няма къде да се поразходиш.


Аз се зачудих за Скиатос,дали ще намерим плитки пясъчни плажове там.Ако някой е бил там във вила на плажа приемам идеи. Какви са цените на ферибота до Скиатос?

# 416
  • Мнения: 11 063
Аз се зачудих за Скиатос,дали ще намерим плитки пясъчни плажове там.
Какви са цените на ферибота до Скиатос?
1. Едни от най-хубавите в Гърция са там.
2. Около 250 двупосочно за кола и двама души плюс-минус дете.

# 417
  • Мнения: 5 868
Хотелът на Агиос Йоанис беше готов на груб строеж още в края на лятото и началото на есента. Наоколо е терасирано за отделни къщи/студия като на Сани. Кога ще ги направят и тях никой не можа да ми каже. Достъпът за сега го има от главния път, но след това ще е само откъм вилната зона на Никити. Преди сто години именно оттам винаги сме ходили на този плаж. И всъщност най-далечната част е най-хубавата. До около средата на плажа веднага след пясъчната ивица има ограда за хотела.
Вероятно никога повече няма да е същия плаж, но на мен ми беше далеч по-приятен от Калогрия и Лагомандра. Там навалицата през лятото е постоянна. А в същото време на Агиос Йоанис е било полупразно.

На Касандра плажчетата на Елани и хотел Симантро са повече от чудесни. Но са малки. Освен този на Сани пред къмпинга.

# 418
  • Мнения: 2 763
Днес съм пуснала повече от 10 запитвания до хотели на Скиатос. Цените са 100 - 120 евро на вечер. За момента никой не е предложил необходимите ни 7 помещения, обаче.

# 419
  • Мнения: 11 063
Light Beam, пробвай, ако ти допадне, и този https://www.booking.com/hotel/gr/irida-studios.en-gb.html
Има и гледка, и плаж, но според мен този плаж не става, само го погледнахме и не сме ходили на него (има купища други къде-къде по-хубави).

А този е на едно много китно плажче - Марата, точно преди Кукунариес, но нещо му пада рейтингът последните години http://skiathosnefeli.com/

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 00:17 от Параход

Общи условия

Активация на акаунт