СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 379
  • 782
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 918
От любопитство да попитам. Този лаптоп с моб.интернет от училище ли ви задължават да го купите?
Не! Мое решение си е.

# 226
  • Мнения: 47 902
В училището няма ли Уай фай

# 227
  • Мнения: 6 918
В училището няма ли Уай фай
Може и да има, но няма как да се ползва от децата, доколкото ми е известно.
Още съм в проучвателен режим, за да си реша с един разход 2 проблема: ужасно тежката раница, която въпреки блоковете е факт като не съм купила 2-ри комплект учебници И желанието на 2/3 от класа да учи ИТ ФУЧ (един от любимите часове на Ния) и от там невъзможност за всеки да ползва сам компютър (броя на компютрите в стаята са по-малко от броя желаещи, което е проблем само за нашия клас). Та предпочитам да си носи лаптоп, защото това наистина е час, който много харесва и който считам за изключително полезен и приятен и е нелепо да спре да има интерес само защото се е паднала да е с друго дете на един компютър.

# 228
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Според моите скромни технологични познания в тази посока - няма да може на двете устройства с един абонамент. Трябва на всеки отделно. Трябва да вземеш по една SIM  карта за всеки, а мобилния интернет дали ще е предплатен или на такса ти решаваш според цената. Мисля обаче, че предплатените са дърво.

# 229
  • Мнения: 569
Никое училище не си заслужава какъвто и да е било тормоз над дете. По 100 пъти на ден повтарям колкото може - толкова. Нищо не е на всяка цена. И да не стане - голям праз. Каква е гаранцията, че желаното училище е това, което ни е в представите? Вчера се побърка да реве и да се тръшка, че на входното по мат. една задача я е замотала и не могла да си провери решенията на останалите. Е може ли такава тъпотия?!? Да ми реве за нещо хипотетично! Толкова говорих. И всички да са грешни, какво точно ще се случи? Някой ще умре ли? И един въпрос от входното по история нещо я притеснявал. Та 2 часа се тръшка и после с подути очи преговаря по география и ИТ за входните. Ми не е нормално!

Е, това все едно аз съм го писала. Hands Plus1

# 230
  • Мнения: 3 869
През училищния wifi могат да се направят много поразии, та не е препоръчителен. Мария, девойката няма ли телефон, който да има хот-спот, ходи ли с него на училище ? Ако е да, аз бих вдигнала интернета по абонаментния план на телефона и когато е в училище да се връзва на хот спот с другото устройство- ако не правят чутовни неща 5гб гб допълнителни би трябвало да стигнат. А1 имат допълнителни планове без абонамент 5гб са 10 лв/ месец

# 231
  • Мнения: 6 918
За беда вчера установихме, че телефонът ѝ няма hot spot. Аз си мислех, че всяко устройство има, а то се оказа, че пак съм с розови очила. Така установих, че и таблетите за по левче в А1 нямат hot spot. Нещо не откривам тази оферта за 5гб за 10 лв/месец. Най-малкият им план е 11 лв/месец и първата година е с 1500MB+500МВ, а после падат на 750. Предплатените минимумът им е 15GB за 15 лв/месец. Аз си представях, че предплатените планове са като едно време примите, когато ги изхабиш - тогава, а не за месец да ги харчиш.

# 232
  • Мнения: 47 902
Тогава не избързвай Simple Smile Проучи варианти

# 233
  • Мнения: 19 272
А не е ли най-изгодно да вдигнеш плана на телефона с повече интернет и да смениш телефона й с някой Xiaomi, отколкото да правиш нов абонаментен план?
Аз съм с план с 22гб интернет, но към Виваком. Доколкото разбрах, заради отпадането на роуминга са вдигнали таксите за новите планове много. Поне така бяха казали на ММ наскоро.

# 234
  • София
  • Мнения: 1 397
Хот спот трябва, ако желаете устройството да сподели интернета си с други устройства. Може да се вземе карта за таблета и връзката да си идва директно от сим картата в него. Другия вариант е телефон с интернет и хотспот, за да споделя с таблета.

# 235
  • Мнения: 3 869
мария77, ето за такива говоря https://www.a1.bg/ekstri-za-tarifen-plan , това е добавка към тарифния план без да сключваш нов договор, може да е месец за месец да си го активираш, може и да го активираш еднократно и всеки месец автоматично да се добавят, докато не изпратиш SMS за спиране или не го спреш през акаунта си в А1

# 236
  • Мнения: 6 918
Да, благодаря на всички! Ще го мисля.

# 237
  • Мнения: 3 040
Мария, на Анубис-БУЛВЕСТ учебниците с инсталиране на приложението се четат офлайн. Проверено и работи. Ако съм разбрала правилно, на таблета интернета ти трябва заради тях само.

# 238
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 286
Аз обмислих варианта с таблет, вместо учебници, но го отхвърлих. Така й давам шанс да рови в интернет по време на час,
 без контрол. Поне телефоните са им забранени, да не се изкушава с таблета. А и както редовно момчетата се правят на интересни  и ритат чантите на момичетата (счупен телефон в  резултат), не ми се рискува с таблет. Те имат училищен wifi, но по време на час не могат да си ползват телефоните.

# 239
  • София
  • Мнения: 1 566
Ние изкрахме цяла година с таблет офлайн за учебниците. Много по- удобно от мъкнене на самите учебници. Но раницата пак беше тежка заради учебните тетрадки.

Общи условия

Активация на акаунт