СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 469
  • 782
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 587
Бубче,( леле, телефонът ми упорито иска да се обръщам към теб с" Бебче" Simple Smile ако имаш стока за пласиране- сега му е времето:)

# 346
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Подкрепям Aila за испанския, лично за мен е пълна загуба на време при реализация, клоняща към 0. Необясним за мен си остава безумния наплив към Испанската гимназия. Примери на загубени около мен 5 години на вятъра, колкото щеш.

Според мен добрата среда и високо ниво по всички предмети е много смислено.

# 347
  • Мнения: 3 049
Научен език никога не е загуба време. Без значение кое е езикът и дали после ще е работният език на мястото, където ще се вадят големи пари и ще се прави кариера.

А по повод реализацията, аз пък имам примери на озовали се да учат "немодерен" език/училище, защото не е стигал бал за престижните и после стечението на обстоятелствата е направило  това големият им шанс. За жалост нямаме кристални топки.

# 348
  • София
  • Мнения: 3 561
Дъщерята на колежка е в Испанската, 10 клас. Никак не е доволна. На друга колежка, синът е пак там, също 10 клас. Само суперлативи разказва. За всяко едно училище ще чуем и положителни, и отрицателни неща, но всъщност най-важно ми се струва през последните 5 години децата да си намерят добра среда, да създадат приятелства, да развият емоционалната  си интелигетност. От това последното до голяма степен зависи последващата им реализация и щастие в личния и професионалния живот, а не от конкретно училище, изучаван език и т.н.
А в момента съм в контакти с няколко деца, които учат китайски с идеята след време да ги вземем в нашата фирма.

# 349
  • Мнения: 24 467
Дъщерята на колежка е в Испанската, 10 клас. Никак не е доволна. На друга колежка, синът е пак там, също 10 клас. Само суперлативи разказва. За всяко едно училище ще чуем и положителни, и отрицателни неща, но всъщност най-важно ми се струва през последните 5 години децата да си намерят добра среда, да създадат приятелства, да развият емоционалната  си интелигетност. От това последното до голяма степен зависи последващата им реализация и щастие в личния и професионалния живот, а не от конкретно училище, изучаван език и т.н.
А в момента съм в контакти с няколко деца, които учат китайски с идеята след време да ги вземем в нашата фирма.

Не само за училищата е така.
Ако ще се учи като първи език, смятам, че биха го избрали деца, за които това е един приятен език и разчитайки на евентуално добрата среда в училище. Това важи и за италиански, френски, немски и т.н. Без английски, който е универсален и задължителен.
За избора му като втори и мотивите за това вече писах и аз.

# 350
  • Мнения: 47 982
Жалко, че италиански се учи по-слабо. Защо няма италианска гимназия?

# 351
  • Мнения: 6 926
Жалко, че италиански се учи по-слабо. Защо няма италианска гимназия?
Да, това би било категорично първо желание за нас. И паралелка в испанската или във френската с първи език италиански пак би било супер. На кого да се примолим Simple Smile)))

# 352
  • Мнения: 27
Аз също много харесвам италиански

# 353
  • софия
  • Мнения: 25 459
И аз винаги съм се чудила защо няма италианска ЕГ. Какъв е приемът в лицея след 7ми клас? Не, че ще се втурнем, там вече не е това, което беше.

# 354
  • Мнения: 6 587
Жалко, че няма. В София поне има паралелки, в които може да се изучава, но в Плевен...Близко дете се върна в Бг след шест години в Италия и не можа да намери учител да си поддържа нивото...

# 355
  • Мнения: 6 926
Мисля, че в лицея си продължават с езика, а не започват от 0 в осми клас. Но и на мен не ми е опция Горна баня.
Някое готино и иновативно училище, което би възприело идеята за италианска паралелка с деца от бг мама?

# 356
  • Мнения: 8 229
Аз по НПМГ си въздишам. От всичко, което чета за това училище, си мисля, че много би паснало на сина ми. Ама само ще си въздишам. Едно, че перспективата на 13-14 години да е сам в София, ми е леко плашеща, второ, че бал за там ще изкара на куково лято.

# 357
  • София
  • Мнения: 2 437
Синът ми учи в 105 в паралелка с италиански език и попадна на страхотна преподавателка. Има вече една добра основа по италиански. След 7 клас учителите им по италиански също са много добри и ако децата са съвестни биха го научили. Но...иначе си е квартално училище с всичките му минуси и Митко не иска да остава там. Нямат учители с италиански обаче по предметите и предполагам това е и една от причините в София да няма такава езикова гимназия. На мен много ми харесва езикът - един такъв благозвучен.

# 358
  • София
  • Мнения: 1 110
Има едно училище в Софиа с разширено изучаване на италиански език, или както те самите си пишат на сайта "Това е единственото училище в София с изучаване  на италиански език и изобразително изкуство от І до ХІІ клас." :
http://www.so-izgrev.bg/NEW_SITE/index.php?option=com_content&am … 65&Itemid=379

Но то не е от първия ешалон. Имам позната, която го е завършила, говори италиански и англ. ез.

# 359
  • Мнения: 4 967
Плюс 1 за италианския!
В ПГТМД, София, има ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН с разширено изучаване на италиански език. Но пък си е много специфично с тази специалност.
И моята девойка клони към френски или испански. Ще видим докъде ще й стигнат силите.

Общи условия

Активация на акаунт