Зов за помощ за едно дете...

  • 5 227
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 425
Момичета на моя позната синчето е на 6 годинки и страда от бъбречна недостатъчност. Вече два месеца е на диализа и лечение в София. Необходима е трансплантация, за която са необходими 40 000 евро. За съжаление сумата е непосилна за семейството. Знам, че тук има много хора, който се отзовават  и помагат. Моля който има възможност и желание да помогне.
Открити са сметки и те са:
Банка ДСК
В евро: IBAN BG 19S TSA 930 000 122 384 32
В лева: IBAN BG 18S TSA 930 000 122 383 53

Ако са необходими други данни, кажете и ще говоря с майката и ще ги публикувам.
Много благодаря на всички, които ще се отзоват.


Бързам да пусна информацията, която получих. Сметката е на името на детето: ХРИСТИЯН ПЕТРОВ ДАНАИЛОВ.
До момента родителите са успели да съберат 11 000 лв. Сумата 40 000 евро. покрива трансплантацията, престоя на момченцето в болницата и транспорта. Операцията ще бъде направена в Инсбрук(Австрия), там родителите кореспондират с координатора на клиниката, но понеже все още нямат парите няма насрочена дата на операцията.
Донор ще е бащата на момченцето.
В момента детето е на диализа, като му се правят по 5 диализи на ден.
Ако искате мога да сканирам и пусна епикризата на детенцето, която е издадена от МБАЛ Александровска от Доц. д-р Здр. Краев.
Ще ви давам актуална информация, веднага щом има развитее.
Много благодаря на всички ви от името на родителите на Християн.

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 11:57 от cvete_m

# 1
  • София
  • Мнения: 2 968
Трябва да напишеш всички данни за сметките: трите имена и т.н., и т.н., за да се преведат пари на името на детето. Не са много пари и се надявам, че всеки малко да преведе, ще се съберат, а ти ни давай актуална информация за детето и как се събират пари. В тази сума, която си написала, абсолютно мсичко ли влиза?

# 2
  • Мнения: 4 806
да, информацията е силно оскъдна, но с каквото можем - ще помогнем... Къде мислят да правят трансплантация?

# 3
  • Мнения: 1 425
Нямахме много време да разговаряме и ми дадае само тази информация, но утре ще се срешнем и ще разговаряме повече и ще публикувам повече инфо. Наистина сумата не е голяма, но за тяхното семейство е непосилна.

# 4
  • Мнения: 612
Много се надявам да съберат парите бързо  Praynig. Ще чакаме информация от теб.

# 5
  • Мнения: 997
Желая ви успех - дано се съберат паричките и този кошмар за детето и неговите родители да приключи! Ще се опитам да помогна - с много малко, но от сърце Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 2 968
Ще се опитам да помогна - с много малко, но от сърце Embarassed


В това е истината: всички да помогнем с малко, и многото ще се събере!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Освен айбаните ще ни трябват и имената на титуляра на сметката, за да се попълни платежното.Поне така си мисля Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 2 968
Освен айбаните ще ни трябват и имената на титуляра на сметката, за да се попълни платежното.Поне така си мисля Thinking

Точно така! Всички данни за попълване на платежно нареждане трябва да имаме.

# 9
  • Мнения: 1 492
Нека се закове темата. Разбира се, че ще помогнем.Дано се оправи милото Praynig

# 10
  • Мнения: 1 425
Момичета много ви благодаря, че се отзовавате толкова бързо, сигурна бях, че тук ще има много хора, които ще помогнат.
Информация публикувах горе в постинга си. Ако е необходимо още нещо само пишете и веднага ще пиша и аз.
БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ!!!

# 11
  • Мнения: 3 116
И аз ще се включа  Hug

Чакаме пълните данни за сметката  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 425
И аз ще се включа  Hug

Чакаме пълните данни за сметката  Heart Eyes

Банка ДСК
В евро: IBAN BG 19S TSA 930 000 122 384 32
В лева: IBAN BG 18S TSA 930 000 122 383 53
това са сметките на името на детето: ХРИСТИЯН ПЕТРОВ ДАНАИЛОВ
Ако трябва нещо друго само пиши какво и ще го публикувам.

# 13
  • Мнения: 1 425
Родителите ми дадоха линк за статия писана за Християн за 1 юни:
http://www.mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content& … d=85&Itemid=1
http://www.dveri.bg/index.php?option=com_classifieds&task=view&id=45

# 14
  • Мнения: 3 116
Цветенце, трябва някакъв BIC номер, който е код на банката ! Без него превод не може да се направи  Peace

# 15
  • Мнения: 3 116
Цветенце, BIC код на банката, който за Банка ДСК е STSABGSF !
Добави го в информацията !

Може би трябва да се говори с Mamma, да се забоде някъде по на видно място темата, че случая с детенцето явно е спешен Sad

Сега ще дадем нашия скромен принос, но поради това че превода ще бъде през EPay, ще стигне с 2 дни закъснение най-вероятно !

Целувки на детенцето и ще стискам палци да се съберат паричките  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 425
Цветенце, трябва някакъв BIC номер, който е код на банката ! Без него превод не може да се направи  Peace


Взех го и веднага го пиша:
BIC: STSABGSF

# 17
  • Мнения: 1 425
Цветенце, BIC код на банката, който за Банка ДСК е STSABGSF !
Добави го в информацията !

Може би трябва да се говори с Mamma, да се забоде някъде по на видно място темата, че случая с детенцето явно е спешен Sad

Сега ще дадем нашия скромен принос, но поради това че превода ще бъде през EPay, ще стигне с 2 дни закъснение най-вероятно !

Целувки на детенцето и ще стискам палци да се съберат паричките  Heart Eyes
Ритка ти си по бърза от мен.
Благодаря ти за идеята, веднага ще пиша на Мамма и ще я помоля да закове темата.
На теб специални благодарности от мое име и от името на родителите.   bouquet

# 18
  • Мнения: 4 806
благодаря за информацията, дано се съберат час по - скоро парите.

# 19
  • Мнения: 1 425
Ето снимките на Християн:

# 20
  • Мнения: 1 425
А това е експертизата, в която има разрешение за събиране на средства за трансплантация:

# 21
  • Мнения: 3 914
Здравейте , съвсем скоро моето детенце беше тук на мястото на Християн.Тогава ни помогнаха страшно много хора за което аз ще съм благодарна цял живот, сега обаче аз искам да помогна не със пари защото и на мен ми трябват но по време на нашата акция се появи фондация която искаше да ми помогне обаче аз не се възползвах защото вече бях събрала парите но се надявам че вие ще се обадите и ще ви отпуснат сумата .Надявам се също господин Михнев да не ми се сърди че аз пускам телефона му но детето има нужда .
Фондация Надежда за децата- Севдалин Михнев - 0898690969
Успех и пишете дали са откликнали ,ще се радвам и вие да изпитате радоста която аз съвсем скоро изпитах   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 116
Родителите могат да пробват и тук:
www.wcif-bg.org, раздел благотворителност  Hug

# 23
  • Мнения: 21
Работя в детска ясла и целия колектив се отзова,като дарихме определена сума за Християнчо.Даже и сложихме кутия във всяка група със зов за помощ към родителите на децата в яслата.Дано повече хора се отзоват!Християнчо е едно будно и лъчезарно детенце.Знам това,защото посещаваше специализирания ни кабинет за глухонеми дечица в яслата.
УСПЕХ И ЦЕЛУВКИ НА МАЛКИЯ ХРИСИ Hug

# 24
  • Мнения: 1 425
По сметката на Християн вече са събрани около 12 500 лв. От съюза на глухите тази седмица са му отпуснати 1000 лв. който до края на другата седмица ще бъдат преведени във сметката.
Благодаря на всички ви, които помагате!   bouquet

# 25
  • Мнения: 271
Моля, коригирайте данните за превод в лева. Току що се опитах да преведа сума за детето и ми дава съобщение "Грешно контролно число на IBAN".

# 26
  • Мнения: 612
В сметката няма проблем, преди един час преведох сума, в клон на банката обаче. Ако това има значение.  Thinking
Късмет на Християн !  Hug

# 27
  • Мнения: 271
Сега стана и при мен Simple Smile но чрез ePay, снощи пробвах директно през сайта на ЦКБ, явно нещо там не е както трябва.
Успех на детенцето, дано скоро приключи успешно този етап от живота му, нека има щастливо и нормално детство!!!   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 425
Змайли и Биляна благодаря ви от името на родителите!   bouquet Радвам се, че има майчета с големи сърца. Когато има новости около Хриси ще пиша. За сега си продължават с хемодиализата и му правят редовно изследвания. Състоянието му е стабилно за сега.

# 29
  • Мнения: 612
cvete_m, Благодаря ти аз. Ти ни каза за това дете. Не съм направила кой знае какво или дарила кой знае колко, но е от сърце и с огромна вяра! Всеки си избира каузата, за мен са тези деца. Нефрологията ми е позната и диализни деца познавам и сина ми можеше да е на негово място сега. Човек докато не се сблъска с действителността не може да си даде ясна представа какво е всъщност, а то е само едно - живот.
Аз не разбрах в телевизиите опитали ли са родителите - това ще е голяма помощ?
Дори след операцията битката на Християн ще продължи. Така че, когато мине операцията, той ще е героят. Дано е по-скоро и да мине бързо!  Hug
Сега като чета пак материала и аз си спомням същия този черен първи юни беше и за нас и ние по същото време бяхме в болницата, страшно е. Майка ми донесе балони, книжка и едно кученце за Дани, той си го кръсти Ани и когато станеше време за боцкане или система си го гушкаше да го пази. Още стои в креватчето Ани. Децата се зарадваха на балоните, но не мога да ви опиша 1-ви юни в болница и детето ти да е в безпомощно състояние. Благодаря на Бог, че сега е добре и дори лекарството спряхме преди месец. Моля се да няма рецидиви и за всички деца да са здрави.   bouquet

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 08:15 от Биляна*

# 30
  • Мнения: 612
cvete_m, Има ли нова информация за детето?

# 31
cvete_m, Има ли нова информация за детето?
да кажете  как е детенцето

# 32
  • Мнения: 1 425
Здравейте момичета, за сега нищо ново, родителите продължават д набират средства, Много от вас помогнаха за което блегодаря.
Аз се преместих в ново жилище и нямам все още интернет и затова по рядко влизам.
Малкия Хриси е във все същото състояние. Дано скоро има развитие за да ви пиша повече.
Поздрави от нас.

# 33
  • Мнения: 612
Като се включиш пак, ако знаеш може да кажеш за сумата колко още остава да се събере.   bouquet
Дано по-бързо стане събирането, кошмарно е да гледаш детето си в безпомощно състояние.  Praynig

# 34
  • Мнения: 1 425
Здравейте момичета извинявам се че скоро не съм давала информация за Хриси, но родих на 13 септември и не ми остава много време за нет.
Хриси още е на хемодиализа и във същото състояние. До момента са събрани около 15 000 евро, но има още доста докато се събере цялата сума. Родителите са малко притеснени, но не губят надежда.
Поздрави от нас.

# 35
  • Мнения: 612
Честит син Даниел,cvete_m, да сте здрави и щастливи!   bouquet
Очаквах повече пари да са се събрали ... И ние имаме проблеми отново за съжаление и съм малко встрани от форума от известно време.
Пак ще преведем пари, дано още да видят темата, или да се обърнем за помощ към нашите мами от "Движение на българските майки". Сигурна съм , че ще помогнат с каквото могат, касае се за живота на детенце.
Viki i mama , как е твоето детенце?

# 36
  • София
  • Мнения: 2 968
Честито детенце, cvete_m! Да расте живо, здраво и умно детенце!  bouquet

# 37
  • Мнения: 7 803
тук може да му отпуснат малко средства. сега парички имат
http://www.protegniraka.bg/protegni4.htm

# 38
  • Мнения: 612
Браво jump ,  много добра инициатива. Трябва да стигне бързо до родителите тази информация,cvete_m, можеш ли да предадеш ?

# 39
  • Мнения: 7 803
чесно казано мой приятел е дарител в този фонд и ме помоли, ако знам за деца които се нуждаят от финансова подкрепа за лечението си да ги изпратя при тях, ако документите са наред няма да откажат на детенце. сега точно имали доста пари събрани, а нямало на кого да ги дадат. така че разпространявайте идеята и нека Бог помогне тези деца   Praynig

# 40
  • Мнения: 1 425
Много благодаря за информацията, ще я предам на родителите, макар че ме съмнява че ще се обърнат към тях. Бащата на детето е малко отрицателно настроен към такива фондове. Обръщал се е към няколко и са му искали какви ли не неща и сега е на мнение, че всички фондаций са мошенници, което не е така.
Но ще му предам инфото, дано се съгласи да се обърне към тях.
Благодаря ви момичета и момчета.

# 41
  • Мнения: 7 803
мога да говоря само за този фонд.
да, искат доста документация и връзка с лекаря на детето, не за да откажат родителите със сложна процедура, а за да се отсеят мошенниците. на всички ни е ясно, че има и такива  #Cussing out дръж ни в течение  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 2 958
cvete_m  , как е Християнчо?

Това ли е всичко ,което трябва да попълня ,за да пусна превод?

Банка ДСК ЕАД
В лева: IBAN BG 18S TSA 930 000 122 383 53
ХРИСТИЯН ПЕТРОВ ДАНАИЛОВ.
BIC: STSABGSF

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 11:36 от Yoko

Общи условия

Активация на акаунт