Кое противозачатъчно средство предпочитате?

  • 14 077
  • 206
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
stef2u, спиралата въобще не е сигурно средство с/у бременност, питай danisport, третото й бебче, дай е живо и здраво, е заченато със спирала  Grinning
....вероятността да забременея със спирала поне е по-малка,ами ако ме сполети и моите деца ще са три Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Хапчета, но сега кърмя и няма как... newsm78 Може би ще разчитам мъжа ми да ме пази, ако изобщо това е някакво "средство"...

# 17
  • Мнения: 46 518
... ако ме сполети и моите деца ще са три Laughing

Няма лошо  baby_neutral

Шегувам се, дано всички успеем да планираме бременностите си  Praynig

# 18
  • Мнения: 5 317
нищо не използвам;

# 19
  • Мнения: 4 428
Пиех 5год хапчета Логест. После си направихме Маги Grinning  Heart Eyes След раждането мислех да си сложа спирала, но трябвало да се чака 6м и минах пак на хапчета. Само, че се оказа, че толкова скоро след раждане не можело да се пие каквото ти скимне. Та след един месец експеримент с Логест и 3-седмичен цикъл, в момента съм на Ясмин за няколко месеца, докато ми се оправят хормоните от раждането и после пак ще си мина на Логест

# 20
  • София
  • Мнения: 2 967
stef2u, спиралата въобще не е сигурно средство с/у бременност, питай danisport, третото й бебче, дай е живо и здраво, е заченато със спирала  Grinning
....вероятността да забременея със спирала поне е по-малка,ами ако ме сполети и моите деца ще са три Laughing

А моите ще са две!

# 21
  • Мнения: 1 731
Повече от 10г вече караме на презервативи,но все по-често взех да си мисля за хапчета.И сега съм на кръстопът.Голямо мислене пада. ThinkingЧувам хвалби за дияне 35,и за жанин newsm78.Даже тия последните действали уж и на кожата ,и на косата.Укрепвали я. ThinkingНезнам обаче на какво да вярвам вече. #Crazy
Че тия кондоми взеха да ме дразнят вече. #Cussing out

# 22
  • Мнения: 7 914
нищо не използваме...

# 23
  • Мнения: 2 768
Писала съм вече за този случай, но ще пиша пак. Преди 1г  и 3м моя колежка си замина от белодробна емболия в следствие на противозачатъчни, пила ги е няколко години. Не взимам хормони в каквато и да било форма, разчитам на спирала. Единствения страничен ефект е по-обилния цикъл, трае се.

# 24
  • Мнения: 565
Нищо не използвам,цикъла ми е като часовник..просто избягвам "опасните дни"!Преди години пиех 2 год.противозачатъчни,като ги спрях качих веднага 5 кг...така и не можах да ги сваля повече!

Оле Giorgia недей така душа. Аз пия хапчета от 2 години, но вече решихме да ги спирам. Искаш да кажеш че има вероятност да кача килограми ли?  Shocked Аз пък си мислех че дори може да отслабна малко като ги спра. Иначе преди това бяхме с последна опция.

# 25
  • Мнения: 8 917
Никога не съм използвала - през повечето време съм имала дълги връзки /а когато са били мимолетни - в "паузите" - презерватив/ и съм имала доверие на партньорите с които съм била и слава Богу е нямало проблеми и са се доказали, че "няма грешка" Hug Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 564
=======================================================================
И аз така.

# 27
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 397
Здравейте! Кое противозачатъчно средство предпочитате - противозачатъчни таблетки или спирала??? Моя доктор ми препоръча още след раждането да си сложа спирала, купих я, обаче година и нещо си седи така. Като се започнаха едни колебания- този ми каже едно, втори - второ: усещало се от партньора и т.н., и т.н. Искам да преценя плюсовете и минусите на спиралата, съм пила хапчета, но нещо не ми понасят. Ще се радвам да споделите Вашия опит и как се предпазвате от бременност.

Отговорих - спирала. От преди две години си сложих и съм много доволна. Първите няколко цикъла течението беше доста обилно и по-продължително, но след това нещата се нормализираха. Изобщо не се усеща от партньора, нито аз я усещам  Shocked това малко доста ме озадачи .... Според мен е доста удобно и евтино контрацептивно средство, ако ти понесе. Слагаш я и забравяш за нея  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 327
То и аз мисля за спирала... Но за момента го отлагам все още.
Преди пиех хапчета, но не ми се отразяваха никак добре. Постоянно имах кървене и извън цикъла.
Една мама спомена Диане 35 - това не са хапчета да ги пиеш постоянно. Използват се за лечение и са с високо съдържание на хормони.

А за метод дето предпазва 100% - има разбира се. Японците са го измислили - ябълки. Не преди или след, а вместо Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 255
спирала
За мен това е най-доброто решение, пробвала съм всички варианти...ама  no
Сменила съм 4 спирали, последната я махнах още "прясна" на няколко месеца  hahaha, че реших да раждам второ  newsm78,
не съм имала никакви проблеми, освен, че цикъла ми се удължава с 1-2 дни  Rolling Eyes, а и не са ми се оплаквали, че се усеща  Joy
Сега в момента пия Логест, само защото доктора ме посъветва след раждането и кърменето  да изкарам 6-7 месеца на хапчета и после да сложа спирала, ама аз се замотах та мина година  #Crazy и още не съм стигнала до него да я "турне",  но щом му свърши отпуската хуквам и решавам "трайно" проблема  Wink

Общи условия

Активация на акаунт