На море в България 2019/2020 г.! - 5

  • 43 887
  • 747
  •   1
Отговори
# 375
  • В.Търново
  • Мнения: 6 733
Така е, за апартаменти и толкова хора цената е над 300лв на ден.Няма как да е по-малко.Варианта ви е апартамент под наем, който също няма да е под 150-200 на нощувка може би, а и като добавим изхранването на 2+4 ще стъпи на  на поне 300-350лв на ден минимум, даже може да не ви стигнат.Включвам закуски, обяд, вечеря, следобедна закуска, кафета, сладоледи, сокчета, биричка, безалкохолно, някоя друга чаша коктейл или друг алкохол.Другия ви вариант е апартамент под наем и да карате на сандвичи.Почивали сме така преди години, ами това не е почивка, да мажа филии, на суха храна и накрая моя мъж все гладен, все да броя левчетата.Казах си край, и тръгнахме по ол инклузив.Родихме се така.Като удрям чертата и ми излиза същото.Само даа отбележа, че не ходим по скъпи хотели като от веригата Грифид, Фламинго на Албена, Мирамар-ОбзорЗа Грифид Болеро например на ден на човек в пик сезон без отстъпката ще ни е 232лв., т.е. 464лв за 2+1, ако трябва да идем с големия ми син 3+1 в пик сезон на ден във фамилна стая ще ни е 755лв без отстъпката, с нея 604лв х 5 нощувки = 3020лв.Абсурд!Тези пари наистина никога не бих ги дала.

# 376
  • София
  • Мнения: 6 128
Reni, аз не помня какви точно изисквания имахте, но защо не пробвате Serena Residence Kavaci до Созопол. Имат апартаменти 4 плюс 2 души, две малки деца - бебе и още едно са безплатно. Пишете ми Мога да дам отзив на лично. Поне апартаментите са нови и доста добри. С кухня. Имаше и хубава анимация. Храната средно, но лошо и старо не сме яли. Малко е отдалечен, но не е фатално, може с кола до плажа за 3 минути. Плажа е хубав. Има гора до хотела с чудна детска площадка на сянка и прохлада.

# 377
  • Мнения: 6 379
Аз питах,даже вече пратих няколко запитвания през визит.Определено ще търся някакъв малък комплекс с апартамент,без изхранване, защото много скъпо излиза вече за нас АИ.От едното място ми отговориха, че нямали такива стаи,т.е няма как да ни настанят всички заедно,а от другото беше по 300 и няколко лв на ден,началото на септември, много ми се видя.Забравих имената на хотелите, съжалявам,ама са от линковете,които фатална ми даде.
Аз миля, че бях написала, да не очакваш ниска цена. Все пак сте доста хора, макар и деца и настаняване в апартамент, което винаги е по-скъпо от двойна/тройна стая.
Аз също подкрепям мнението на Русалка, че ако избереш вариант с наставяне в апартамент под наем, няма да ти излезе по-евтино, дори ще е по-скъпо. За голям апартамент с две спални цената на нощувка ще ти е поне 150 - 180 лв. и като добавиш всички други разходи доста над 300 лв. ще ти излезе.
За Казабланка пусна ли запитване? За там какво ти предложиха? В този хотел ти бях написала, че може да наемете 2 студиа - по мои изчисления - цената ще ти е 207 лв. на нощувка общо за всички. Или два едноспални апартамента - цена 284лв. на нощувка за всички. Там щеимаш включени чадъри и шезлонги на всяко помещение и няма да ти се налага да плащаш за два чадъра на плажа.
За Серена Резидънс също бях пуснала линк, но той ще ви е по-далач от плажа.

# 378
  • София
  • Мнения: 6 128
https://visit.bg/hoteli/serena-rezidens-kavacite-1426/. Вижте го този, дето писах вече, леко компромисен е, но има големи апартаменти, нови са и ще дойде под 300 лева с намалението. Или така ми се струва. Поне питайте. То за 6 души в пик сезон и 300 лева на ден с храна е доста добре. Тези апартаменти имат кухни с пълно оборудване, можете и да готовите например в допълнение нещо за малко дете ако е нужно.

# 379
  • Мнения: 2 095

renidimova , ако ходите по ресторанти вероятно ще излеле като ОИ цената . Другия вариант е да готвиш в апартамента.

# 380
  • Мнения: 678
Някой бил ли е в двата хотела: Хелена Парк/Сендс Сл.Бряг и Мирамар Обзор?
 Бихте ли препоръчали кой от двата хотела е за предпочитане за семейство с 2 деца
 Благодаря

# 381
  • София
  • Мнения: 3 152
В Томас резидънс къде занимават децата, има ли пространство? На снимки изглежда, че има само басейн като външни части.

# 382
  • Мнения: 1 430
Благодаря ви много момичета!Аз запитвания пращам информативно, защото ММ не се знае кога точно ще си дойде лятото и откакто сме се оженили винаги в последния момент правя резервация,дори ми се е случвало да резервирам за следващия ден😁.За почивката: категорично няма да готвя или да правя сандвичи,това в къщи го правя постоянно,пък и в крайна сметка защо съм си взела мъж тираджия,да ме води в хубави хотели(шегувам се разбира се 😁).И като че ли ми се иска да пробваме без хранения,тъй като нито аз,нито ММ закусваме,едното дете е бебе,другото на 2 ,баткото яде само дюнери и пици. Сигурна съм че по-евтино няма да ми излезе.Мен при свободното хранене по-скоро ме притеснява чакането като седнеш докато те обслужат,че с малки деца ....не може ги озапти човек.

# 383
  • Мнения: 896
Как е положението с водата и времето по южното черноморие края на юни ? Насочили сме се към Арапя и района. Притеснява ме да не е бурно и мръсно. Винаги сме ходили края на юли.

# 384
  • Мнения: 9 776
Как е положението с водата и времето по южното черноморие края на юни ? Насочили сме се към Арапя и района. Притеснява ме да не е бурно и мръсно. Винаги сме ходили края на юли.

Eдва ли някой може да ти отговори.

# 385
  • Бургас
  • Мнения: 3 615
Как е положението с водата и времето по южното черноморие края на юни ? Насочили сме се към Арапя и района. Притеснява ме да не е бурно и мръсно. Винаги сме ходили края на юли.
Ако юни е по-дъждовен, може и морето да е по-бурно и студено. На мен лично юни, особено началото, все ми е студена водата и рядко влизам. Най-мръсно и мътно е  август, не само заради повечето туристи, но и защото тогава  излизат много водорасли, медузи, има един период, в който цъфти планктонът и тн...

# 386
  • Мнения: 1 079
Как е положението с водата и времето по южното черноморие края на юни ? Насочили сме се към Арапя и района. Притеснява ме да не е бурно и мръсно. Винаги сме ходили края на юли.

Бурно едва ли, мръсно .... предвид пренаселването на Арапя, може да се каже, че тогава започва да става мръсно.
Юли и Август ми е едно такова леко предпазливо като влизам във водата Grinning

# 387
  • Мнения: 321
Времето е нещо относително. Има и дъждивни и юни и юли. Ние ходим края на август началото на септември. От 6 години насам не сме имали лошо време. Ходим на юг.

# 388
  • Мнения: 6 379
Как е положението с водата и времето по южното черноморие края на юни ? Насочили сме се към Арапя и района. Притеснява ме да не е бурно и мръсно. Винаги сме ходили края на юли.

Eдва ли някой може да ти отговори.
Напротив може! Мине не мине и този въпрос с почивка през юни се коментира.
Споделям моят опит, който вече е повече от 10 години. От 2007 г. насам,  ходя на първо море през юни месец. В 90 % от случаите е било нормално топло 25 - 30 градуса на въздуха и дори понякога и над 30 градуса. Понякога се е случавало да има по 1 -2 дъждовни дни, но всички знаем, че на морето времето се оправя за часове.
Морската вода обичайно в този период е около 23 -26 градуса. Водата през юни е много чиста, без водорасли, медузи и други, каквито се срещат основно в края на юли и август месец.
Разбира се, че може да има и изключения и изненади, но то в последните години тези изненади с времето ги има и през юли и август. Последното лято 2019 г. в периода от 10 - 16 август, синът ми беше на почивка в Созопол и ходеше на плаж Каваци. Ами сподели, че само 1 ден са имали зелен флаг на морето. Изобщо не са могли да се къпят в бурното море. До колкото си спомням, май така беше по цялото Черноморие с изключение на малки закътани плажове в заливи.
От плажа на Арапя има много оплаквания за мръсно море, особено в следобедните часове.

# 389
  • София
  • Мнения: 6 128
Първо юни си е риск с времето. Последните две години края на юни имаше лоши дни. 2018 ста умряхме от студ на 28 - 29 ти юни след дъждовна буря. 100% вода е по - студена, и неприемлива за деца, особено първата половина на юни. За мен и втората, но хайде, ако си повече морж може да спори човек. Евентуално бих се съгласила, че края на юни ако е слънце и пече няколко седмици и няма бури, тогава по плитките плажове, тип Златна Рибка, вода се стопля. Но за зиморничави най добре юли, август. Риска с времето не че го няма, но е по- малък

Общи условия

Активация на акаунт