Не знам какво да правя

  • 4 102
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Защо, той нещо по-различно ли е заслужил?
Даже им е малко на такива социопати.
Точно теб те имам за една от малкото с нещо в главата в този форум. Не е просто комплимент, постовете ти са много добре издържани! Честно казано, не го очаквах...
Би ли се съгласила, че ако някой употребява в твое присъствие подобни нарицателни за трето лице, което в повечето случаи дори няма да познаваш, ще се въздържи, когато стане време да ги употреби за твоя милост и то само заради милите ти очи?

Много зависи по какъв повод се употребяват и в случаят, ако това, което пише е истина, си е заслужено. Ти няма ли да се ядосаш, ако след няколко месеца голяма любов ти кажат само "не ме търси повече", без обяснение, без никаква грижа?
Лично аз, съм имала хора в живота си, които спокойно мога да нарека "задници" и такива, които не бих, просто защото не са. Това, че съм обидила един, не означава, че към всички отношението ми е такова.

Но и не бих си разказвала личният живот на потенциален приятел, това обикновено излиза, че е било грешка.

# 46
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Много зависи по какъв повод се употребяват и в случаят, ако това, което пише е истина, си е заслужено. Ти няма ли да се ядосаш, ако след няколко месеца голяма любов ти кажат само "не ме търси повече", без обяснение, без никаква грижа?
Лично аз, съм имала хора в живота си, които спокойно мога да нарека "задници" и такива, които не бих, просто защото не са. Това, че съм обидила един, не означава, че към всички отношението ми е такова.

Но и не бих си разказвала личният живот на потенциален приятел, това обикновено излиза, че е било грешка.
Поводът, истина или не, не променя факта, че bad mouthing-а (или "злословенето" на булгаришен) си е bad mouthing.
Психология 101.
1. Аз знам само твоята (тоест едната) страна на историята. Дали е вярно или не, си знаеш само ти.
2. Самия факт, че си способна да злословиш за трето лице (вярно или не) говори достатъчно, че при подходящ случай ще го правиш и за мен (пак вярно или не).
Аз лично може и да смятам, че някой е задник, но НИКОГА не съм го казвал пред някой, дори пред приятелите ми.

Относно болднатото: един път, преди много години (когато бях млад и зелен) го играх този филм и беше трагедия от Шекспир. След като започнах тая игра да я играя, гледайки не чак толкова сериозно на нещата и карайки я по-практично, нещата си дойдоха на мястото. Неприятно ще ми е, да, но да се ядосвам? Защо? За подобни инфантилни изпълнения? Никога повече!

# 47
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Т.е. всеки може да дойде да ти загуби времето и емоциите, а накрая даже една хубава обида няма да отнесе? Много ме съмнява.

Изобщо не съм съгласна, че щом обиждам един, значи ще обиждам и друг, без значение от ситуацията. Това се случва само при първосигналните хора. А и честно казано, ако бях аз, нямаше да злословя пред трети лица, а директно щях да си кажа каквото имам да казвам на въпросния човек. За какво да тая негативна енергия в себе си? Просто я изпращам там, откъдето е дошла.

А хора, които са все невинни и вечно някой друг е виновен, се разпознават бързо. В такава ситуация ще си знам, че каквото и да направя, все ще отнеса обиди накрая.

# 48
  • Мнения: X
Здравейте, излизах с някого около 5 месеца, не сме си казвали какви точно са ни отношенията. Нещата вървяха добре, не се виждахме всеки ден, но въпреки това. Винаги имаше какво да си кажем и разговорите с него ми бяха повече от приятни. Но един ден излязохме и мълчахме, тогава разбрах, че нещата вече не са добре. Не сме се карали, не сме си повишавали дори тон, но той ми каза, че не иска да го търся повече. Оправданието беше, че е много зает. В началото го приех добре, но вече започва много да ме мъчи тази неяснота защо се получи така. Опитах се да го попитам какви са причините пишейки му, но получавам само сийн. Все още, не ме е махнал от социалните мрежи, въпреки че знае, че ще продължда да го търся. Не знам как да постъпя, защото макар, че може би за него е по- лесно да не дава обяснения, това игнориране ме побърква. Търся вината само в себе си и премислям всичко, което е станало. Искам да говоря с него за това, но ме е страх, че пак ще ме игнорира.
Ама каква вина... Не е нужно да има виновен. Опитали сте, явно за него не си Жената, прекратява връзката. Дори със списък да ти обясни защо не ви вижда заедно и не ви се е получило, какъв е смисълът? Ще тръгнеш да се променяш кардинално, та дано те заобича? Гледай напред. С този, с когото ти е писано да стане, ще се получи лесно, естествено, без въпросителни и чуденки.

# 49
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Т.е. всеки може да дойде да ти загуби времето и емоциите, а накрая даже една хубава обида няма да отнесе? Много ме съмнява.

Изобщо не съм съгласна, че щом обиждам един, значи ще обиждам и друг, без значение от ситуацията. Това се случва само при първосигналните хора. А и честно казано, ако бях аз, нямаше да злословя пред трети лица, а директно щях да си кажа каквото имам да казвам на въпросния човек. За какво да тая негативна енергия в себе си? Просто я изпращам там, откъдето е дошла.

А хора, които са все невинни и вечно някой друг е виновен, се разпознават бързо. В такава ситуация ще си знам, че каквото и да направя, все ще отнеса обиди накрая.
Мен пък се съмнява ползването на подобни епитети да доведе до нещо повече от опит за реваншизъм на дребно.Не съм привърженик на етикетите и не ги ползвам. Никога не съм го правил.

За болднатото: знаеш ли, психологията не е точна наука, както някои други, но точно това е едно от големите им попадения. Практиката ми дотук показва, че в 9 от 10 случая, в които съм чул някой да злослови за някой, след това съм разбирал по един или друг начин, че е приказвал подобни неща и за мен.И по-забавната част е, че не е задължително хората да го правят съзнателно!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Теоретично си прав. Но тази жена е наранена, разочарована и предадена. Ако очакванията и са се сринали ненадейно, емоциите и са стон и вик.

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Психологията също ме е научила, че задържането на негативни емоции и особено пропуснатите моменти да си защитиш достойнството, приемайки като мишчица, всичко, което се случва, без възражения, рано или късно ще ме наранят. Така че, ако някой си е заслужил нещо, няма да се правя на много възпитана, ами ще си му тегля една хубава, докато ми олекне.

# 52
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Теоретично си прав. Но тази жена е наранена, разочарована и предадена. Ако очакванията и са се сринали ненадейно, емоциите и са стон и вик.
Очаквания, за които не става ясно от написаното дотук дали са били взаимни, най-малкото дали да били коментирани. Във всички подобни връзки идва момент, в който едната от двете страни (или и двете) заявява, че иска нещата да станат ексклузивни.
Нека да бъдем реалисти, че хора, които четат мисли, все още не са се родили.

Последна редакция: нд, 22 сеп 2019, 00:02 от Phoenix Wright

# 53
  • Мнения: 1 918
Психологията също ме е научила, че задържането на негативни емоции и особено пропуснатите моменти да си защитиш достойнството, приемайки като мишчица, всичко, което се случва, без възражения, рано или късно ще ме наранят. Така че, ако някой си е заслужил нещо, няма да се правя на много възпитана, ами ще си му тегля една хубава, докато ми олекне.
Именно. Как пък няма да си страдам тихо и кротко в ъгъла.

# 54
  • Мнения: 11 358
Виж, разбирам те, че ти е криво, че ти се иска да знаеш ЗАЩО така се получи. Обаче ако погледнеш отстрани ще разбереш, че няма значение дали го е направил заради друга, заради теб, заради петпаринедавай ... Важно е само, че поведението на този човек е супер тъпо и показва, че не става и за чеп за зеле!

Да, неприятно е, но важното е, че си се оттървала навреме. Я си представи, че не 5 месеца а 15 години загубиш с него и накрая такова тъпанарско поведение - няма като мъж/човек да поговорите.

Айдееее ... пращай го да пътува и в мислите и в чуствата ти!

Ако не се справяш да го преодолееш и го превръщаш в комплекс, че видиш ли в теб нещо не е наред е добре да посетиш терапевт.

# 55
  • Мнения: 31 720
Права си Дорис.
Тъпо е да те зарежат без да ти кажат защо. Неуважително е. Такива хора не са стока. И причината наистина няма значение. Защото нищо няма да промени.

# 56
  • Мнения: X
Психологията също ме е научила, че задържането на негативни емоции и особено пропуснатите моменти да си защитиш достойнството, приемайки като мишчица, всичко, което се случва, без възражения, рано или късно ще ме наранят. Така че, ако някой си е заслужил нещо, няма да се правя на много възпитана, ами ще си му тегля една хубава, докато ми олекне.
Именно. Как пък няма да си страдам тихо и кротко в ъгъла.
Добре де, ако чуеш директно "Не искам повече да сме заедно, защото си :с дълъг нос /дебела /супер кльощава /в секса хич те няма /тъпа си, разговорите ни не ме удовлетворяват /срещнах друга....!" и т. н., това как точно ще намали страданието ти?

# 57
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Аз ще ти кажа: минаваме на "Който не ме харесва, значи няма вкус".
Аз преди няколко поста им казах, че има въпроси, чиито отговори не искат да знаят, те си знаят тяхното.... Ама щом ги влече...

# 58
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Phoenix Wright, не е нужно да има директна връзка между две събития за да са "карма". Правилно е определило момичето.
Относно епитетите- смятам, че забележката е правилна. Аз също избягвам използването на такива.
Не знаем дали младежът не е бил силно разочарован от нещо конкретно и всъщност реакцията му да се окаже съвсем разбираема, ако знаехме повече подробности. Но дори и от незрялост да е продиктувано поведение му, пак не е повод за обиди (всички се учим).

Истината е, че ни се случва това, което заслужаваме (въпросният определено е дал много предупредителни сигнали, които авторката поради неопитност е пропуснала). И привличаме хората, които ще ни научат на нещо (в случая- да започне да се обича и да не се поставя в подобна ситуация отново... урокът ще се повтаря, докато го научи).

# 59
  • Мнения: X
Спираш да го мислиш и продължаваш напред.
Макар че с това чатене ще ме уморите. Най-лесно така се приключват неизяснени отношения. Иначе по-лесно е да му звъннеш. Ако не вдигне или ако вдигне жена - работата е ясна. Пъзел. А такъв не ти трябва.

Общи условия

Активация на акаунт