Не знам какво да правя

  • 4 091
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Психологията също ме е научила, че задържането на негативни емоции и особено пропуснатите моменти да си защитиш достойнството, приемайки като мишчица, всичко, което се случва, без възражения, рано или късно ще ме наранят. Така че, ако някой си е заслужил нещо, няма да се правя на много възпитана, ами ще си му тегля една хубава, докато ми олекне.
Именно. Как пък няма да си страдам тихо и кротко в ъгъла.
Добре де, ако чуеш директно "Не искам повече да сме заедно, защото си :с дълъг нос /дебела /супер кльощава /в секса хич те няма /тъпа си, разговорите ни не ме удовлетворяват /срещнах друга....!" и т. н., това как точно ще намали страданието ти?

Има една подходяща английска думичка - closure. Мисля, че най-добре отговаря на питането ти Simple Smile
Всеки отговор ще е по-добър от психопатското изчезване.

# 61
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо пък трябва да страда, да не му е златен?!
Като не ще- майната му, той губи.
Ако продължава да досажда с претенции за обяснения, рискува реакцията му да я срине психически. Очевидно за него тя е затворена страница и не му се занимава повече. Не го оправдавам, не е редно да се постъпва така, но най-доброто за психиката на момичето е да го изкара от мислите си възможно най-скоро.

# 62
  • Мнения: 217

Има една подходяща английска думичка - closure. Мисля, че най-добре отговаря на питането ти Simple Smile
Всеки отговор ще е по-добър от психопатското изчезване.
[/quote]
Но той не е изчезнал...
Не се е измъкнал. Напротив, честно и в очите й я е помолил да не го търси повече. Какви обяснения? Ако живеят заедно, ако са имали планове за общо бъдеще, ако имат деца - да, дължи обяснение защо. Но за 5 месеца виждане от време на време не виждам защо да не се уважи желанието му. А то е да не се виждат.

# 63
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Последните постове са повече за общият случай и казвам какво мисля аз.
Но и след 5 месеца, пак е психопатско, защото той може да няма чувства, но отсрещната страна - може да има.
"Не ме търси повече" и нищо друго след това, си е точно изчезване.

# 64
  • Мнения: X
Последните постове са повече за общият случай и казвам какво мисля аз.
Но и след 5 месеца, пак е психопатско, защото той може да няма чувства, но отсрещната страна - може да има.
"Не ме търси повече" и нищо друго след това, си е точно изчезване.
Не е изчезване, а деликатно "Не те харесвам вече, няма да се получи, не искам да продължаваме!". Най - вероятно причината е унизителна /неуважителна към нея и той кавалерски е решил да й я спести, ограничавайки се само с "Не ме търси повече!" и отдръпване. Поне аз така бих приела нещата, особено след кратка връзка, вместо да рия и да настоявам в очите да ми заявят грозната истина.

# 65
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Не съм казвала, че трябва да настоява. Казах само, че въпросният и други като него, си заслужават епитетите.

Последна редакция: нд, 22 сеп 2019, 19:45 от Elunaria

# 66
  • Мнения: X
Здравейте, излизах с някого около 5 месеца, не сме си казвали какви точно са ни отношенията. Нещата вървяха добре, не се виждахме всеки ден, но въпреки това. Винаги имаше какво да си кажем и разговорите с него ми бяха повече от приятни. Но един ден излязохме и мълчахме, тогава разбрах, че нещата вече не са добре. Не сме се карали, не сме си повишавали дори тон, но той ми каза, че не иска да го търся повече.

Не е нормално 5 месеца само разговори, без интимност и насока за общо бъдеще между зрели хора. За мен ти е загубил времето. Липсата на интерес обикновено се заявява след първата среща


Щастливата жена, тази която води пълноценен живот и няма нужда непременно от някого до себе си, е като магнит за мъжете.

Обратното важи ли?

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Важи донякъде, но магнита си остава жената. Мъжът е този, който пръв се насочва. Защото щастливата и завършена жена няма да тръгне целенасочено да ухажва мъж.

Общи условия

Активация на акаунт