Покажете си детските стаи - тема 26

  • 44 695
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 275
Това е добър вариант, благодаря за идеята, само че дали долната част би издържала родител? Някой ползвал ли е подобен модел?

Да, нашето е такова от Икеа. Аз спах на долното изтеглящо се легло 2 години, поради ред причини. Много ми беше удобно и никакъв проблем съм нямала.
Наскоро се наложи и майка ми, която е на 58 години да спи там, и тя също потвърди, че е много удобно.

# 691
  • София
  • Мнения: 5 935
Да, аз спя така, спокойно става. Даже си купих хубав твърд матрак за това легло и ми е екстра.

# 692
  • Мнения: 2 429
А горното високо ли е много? Може ли да се сложи или слагали ли сте преградка, да не пада, докато се обръща?

# 693
  • Мнения: 275
А горното високо ли е много? Може ли да се сложи или слагали ли сте преградка, да не пада, докато се обръща?


Нищо не съм слагала, не е падала отгоре ми, дъщеря ми.
Да, височко беше горното легло.

# 694
  • София
  • Мнения: 5 935
Ако детето спи спокойно без преграда, няма да падне... Ако спи с преграда, може горното  легло да има и преграда. Това не касае долното легло.

# 695
  • София
  • Мнения: 7 673
Нашата детска е 15 кв.м също.
Има две легла, разположени на двете срещуположни стени, успоредни едно на друго. Съответно, между двете има над 3 метра разстояние.
Сложихме такова https://www.ikea.bg/products/sofas-armchairs/sofa-beds-chair-bed … en-divan/09149935 по средата на стената, която е между двете легла. Има място и за нощни шкафчета, и за два гардероба на същата стена. Отсреща са бюро и скрин.
Изобщо не е тясно, а има 2 легла и диван.
Този диван е 142. Разпъва се напред и става дори за двама. Изключително удобен е за сгъване, разгъване и спане.
Отделно, от същата серия има и кресло с ширина 80 км, което става идеално за единично легло. https://www.ikea.bg/products/sofas-armchairs/sofa-beds-chair-bed … len-stol/09134156
Мисълта ми е, че щом се събират две легла и диван, едно легло и диван/фотьойл ще заемат много малко място.
Диванът при нас стои сгънат, изключително рядко го разпъваме, но го има.
Иначе се гледат ТВ на него, телевизорът е на подставка срещу дивана. Има и маса, която е скрита под бюрото и се издърпва пред дивана при нужда.

# 696
  • Мнения: 15 502
Или сложете легло на 2 етажа. Горе детето, ти долу, когато се налага.

Този вариант е ужасно неудобен. Ние бяхме с двуетажно легло - баткото спеше горе, но когото беше болен спеше при мен. Иначе е истински ад за мен да следя дали има температура и евентуално да я меря, когато е горе. Много е неудобно в такива извънредни моменти

# 697
  • София
  • Мнения: 7 673
Или сложете легло на 2 етажа. Горе детето, ти долу, когато се налага.
Този вариант е ужасно неудобен. Ние бяхме с двуетажно легло - баткото спеше горе, но когото беше болен спеше при мен. Иначе е истински ад за мен да следя дали има температура и евентуално да я меря, когато е горе. Много е неудобно в такива извънредни моменти
+ 1.
Отделно, въздухът горе е тежък и топъл, пък и това приближаване към тавана създава чувството, че все едно те е захлупил...

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
От вчера има промяна в плана за стаята на 10 годишния - иска задължително допълнителни място за спане Rolling Eyes
Единственият вариант, който би удовлетворил неговото искане е двуетажно легло, което аз така ненавиждам...
Може ли РЕАЛНИ отзиви за такова легло? Ако пък приложите и снимки, ще е идеално Simple Smile
Стълбата към втория етаж ще е перпендикулярна на матрака - просто стаята е уникално малка и ако се "затвори" със стълби-чекмеджета, то няма да остана въздух.
Тъкмо бях начертала проекта и сега се връщам в началото Rolling Eyes

# 699
  • Мнения: 9 767
Мъниче, една идея - второ легло (матрак върху основа с колелца), пъхнато под леглото на детето. Ако дойде приятелче, дърпате второто легло. През останалото време си стои отдолу и не пречи. Единствено основното легло трябва да позволява като височина второто отдолу.
Trundle bed мисля, че е на английски. В Икеа сигурно имат, а и принципно е елементарно да се направи дори от начинаещ дърводелец.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 254
Момичета, ще ви помоля за съвет. Купихме си жилище и ни предстои обзавеждане на детската стая. Имаме момиченце, което ще е на 5г, когато се нанасяме. Планираме второ детенце и тук идва дилемата... Дали да правим стаята директно с 2 легла или да сложим 1, а след някоя друга година да я преправяме? Как мислите вие?

# 701
  • София
  • Мнения: 11 482
То какво ще има да се преправя. Ще купите просто още едно легло после.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Стаята е супер малка - 9 кв.м. и ако сложим такова легло, трябва да "жертваме" бюрото, което изобщо не е опция.
Иначе и на мен първата ми идея беше именно за такова

# 703
  • София/Перник
  • Мнения: 982
Стаята е супер малка - 9 кв.м. и ако сложим такова легло, трябва да "жертваме" бюрото, което изобщо не е опция.
Иначе и на мен първата ми идея беше именно за такова
Ние на толкова събрахме 2 легла от Икеа, модел Kura. Като от Ikea hacks си "откраднахме" идеята да сложим две такива едно върху друго и отдолу чекмеджета Malm. Стана много готино, като добавихме и лампички. Преди да сложим второто легло отдолу - беше само Kura-та, като леглото беше горе, а отдолу беше място да игра и имаше шкаф Trofast.
Качвам снимки от нет-а:


И снимка от нет-а преди второто легло:


А, намерих и по-малка снимка на стаята на малчуганите ни:

# 704
  • Мнения: 18 551
Момичета имате ли опит с тапети или фототапети? Слагали ли сте? Дали ще станат на стена, която не е шпаклована, а е от тези стария тип стени? Принципно се колебая дали да сложа фототапет на дисни принцеси или такива малки картинки от типа канава, които са, намерих много слади модели, и изобщо не се занимавам с тапети и лепене, а директно само един розов латекс. Нямам опит с тапети никакъв.

Общи условия

Активация на акаунт