Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 510
  • 830
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 241
Привет, а стаите на седми етаж, които са с едно и две легла, имат ли собствен санитарен възел или всички на етажа са с общи? И чисти ли ги някой? Grinning
Бебетата нали са на същия етaж? Защото на осмия има отделение Неонатология, но май е само за недоносените бебета там?

# 241
  • Мнения: 1 113
Привет, а стаите на седми етаж, които са с едно и две легла, имат ли собствен санитарен възел или всички на етажа са с общи? И чисти ли ги някой? Grinning
Бебетата нали са на същия етaж? Защото на осмия има отделение Неонатология, но май е само за недоносените бебета там?
Единичните и двойните са със собствен санитарен възел, всеки ден поне по веднъж минават да почистят (не основно, но все пак). Бебетата са на същия етаж.

# 242
  • Мнения: 95
Да, със собствена баня и тоалетна са. Самата баня е мъничка, но поне ти е в стаята Simple Smile
Иначе минаваха всяка сутрин да мият пода. Чистичко си е, не мога да се оплача (родих там през октомври).

# 243
  • Мнения: 295
Да всеки ден мият пода, чаршафи те ги смениха на 4ти ден, общата баня и тоалетна също се почистват, но са захабени и има жени които са страшно немърливи и правят мазало, както циганските дето споменах по горе..

# 244
  • Мнения: 10
Здравейте,

Предстои ми януари месец раждане в Майчин дом. Казват, че трябва да е пак секцио понеже имам вече две такива, нищо че последното е през 2013та година.
Интересно ми е, дали се е променило нещо от тогава - например за планирано секцио ме приеха първо и чак след 2 дни ми назначиха дата и трябваше да стоя в болницата и да си чакам, бяха ми я определили чак за след 10 дни, не дочаках разбира се, защото ми тръгнаха контракции, но все пак... Колко дни преди секциото приемат, има ли някаква разлика?
Другото, което ме интересува - някой знае ли по дни кои лекари са в приемния 210ти кабинет?

# 245
  • Мнения: 945
Аз постъпвам на 2-ри януари. Нямам дата за секцио, но едва ли ще ме чакат толкова, понеже трябваше по празниците да се случи. Ще знам повече след няколко дни.

# 246
  • Мнения: 156
На мен ми казаха 10 дни преди термин, че се настаняваш в болницата, а самото раждане е 7 дни преди термина.

# 247
  • Мнения: 10
Това в 210-ти кабинет ли ви казаха? А иначе предполагам зависи и дали ще е първо раждане или някое следващо.

# 248
  • Мнения: 156
Не, в 210-ти кабинет още не съм ходила, там докторът ми каза да отида за постъпване. Не знам дали в този кабинет могат да кажат кога трябва да се постъпи. Само споделям своя опит (който е доста скромен - първо раждане ми е).

А датата на операцията не зависи ли от тоновете, размера на бебчето, как се движи, има ли контракции и като цяло, не го ли определя докторът при прегледите на пациента, тоест, сигурно той трябва да каже?

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 17:53 от Medlinniel

# 249
  • Мнения: 10
От моя опит с планово секцио през 2013та си спомням, че отидох в 210ти кабинет, там само ми видяха документите, мисля че на тонове ме сложиха за кратко и ми казаха на коя дата да постъпя. Вече след самото постъпване, изследвания, прегледи - с ехограф, за разкритие, мина главната лекарка, която определя коя за какво раждане е и чак тогава ми назначиха дата за самото секцио. Аз постъпих на 12ти ноември, с термин 27ми...назначиха ми дата на 21ви,което за мен беше изключително тъпо, но така й не дочаках датата, защото ме почнаха контракции и родих 3 дена, след като ме бяха приели. Много се надявам сега да няма такъв голям интервал между приема и назначаването на дата. Аз нямам избор на екип, може би ако имах, щяха да са по друг начин нещата.

# 250
  • Мнения: 50
Има ли някоя жена с планово секцио за другата седмица? Simple Smile

# 251
  • Мнения: 945
Аз постъпвам на 2-ри, но не знам кога ще е секциото. Едва ли много ще протакат, трябва да родя 35 седмица, а аз вече ще съм по средата и`.

# 252
  • Мнения: 50
Аз на 6-ти, на 8-ми ми е секциото в 39- та седмица Simple Smile

# 253
  • Мнения: 945
Може пък и да се засечем, зависи кога ще ми определят дата Simple Smile

# 254
  • Мнения: 449
Здравейте момичета не знам дали точно тук трябва да пиша извинявам се, през 2012 се роди моето момче в майчин дом секцио ,май месец тази година разбрах че пак съм бременна но се насочих към доста прехвален лекар от Тина киркова всичко наред докато не направих кръвоизлив той не се трогна не взе мерки и въпреки че бях в патологията го загубих в 19 седмица, след купища изследвания разбрах че имам тромбофилия и нищо друго моля ви кажете ми към кой специалист да се насоча искам още преди бременност да взема мерки,четох за доцент Карагьозова че разбира от тромбофилии ,успех на всички бъдещи мами

Общи условия

Активация на акаунт