Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 348
  • 830
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 686
Здравей, Станислава!
Много съжалявам за загубата Sad
За тромбофилия има специална тема, прегледай я, ще ти бъде много полезна. От нея може да подбереш и лекари.
Като цяло се изписва кръворазреждащ препарат или комбинация от такива - най-често нискомолекулярен хепарин и/или аспирин протект от положителен тест натам през цялата бременност.Добре е хематолог да назначава и следи лечението.
В самия Майчин дом не знам кой точно би могъл да ти помогне. Аз лично гледах сама да подбирам при кои лекари да ходя - следих лечението си при проф. Паскалева в НКБ.
Желая ти много късмет и успех следващия път!

# 256
  • Мнения: 102
Честита и успешна 2020 година за всички. Мами, кокво искат да  се носи в чантата за раждане.

# 257
  • Мнения: 44
Добър въпрос , и на мен ми предстои раждане този месец . Хубаво е ,вече миналите мами по този път , да ни информират малко Simple Smile

# 258
# 259
  • Мнения: 4
А някой знае ли как стои въпросът, ако искаш с теб да остане придружител, какво се заплаща и позволено ли е?

# 260
  • Мнения: 102
хм, това за амбулаторна карта от личният не го знаех и все пак миналите от там да споделят

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 22:13 от Points

# 261
  • Мнения: 1 686
хм, това за амболаторна карта от личният не го знаех и все пак миналите от там да споделят
Амбулаторната карта се изисква за издаване на болничен.

# 262
  • Мнения: 444
А някой знае ли как стои въпросът, ако искаш с теб да остане придружител, какво се заплаща и позволено ли е?
Какво точно имаш предвид под придружител?
Някой да бъде с теб 24/7?
Не, не може.
Ако искаш някой да те посещава, извън часовете за визитация си заплащаш за ВИП стая. В такъв случай може половинката ти да влиза в отделението  и да дойде при теб в стаята, но не и да бъде с теб постояннно. В противен случай свижданията са в коридора пред отделението.

# 263
  • Мнения: 102
хм, това за амболаторна карта от личният не го знаех и все пак миналите от там да споделят
Амбулаторната карта се изисква за издаване на болничен.
аз мислех, че е такава, която всяка година взимам на синът ми за училище.

# 264
  • Мнения: 444
хм, това за амболаторна карта от личният не го знаех и все пак миналите от там да споделят
Амбулаторната карта се изисква за издаване на болничен.
аз мислех, че е такава, която всяка година взимам на синът ми за училище.
Каква е тази карта на сина ти?
Щом си здравно осигурена, значи откакто имаш личен лекар имаш и амбулаторна карта.
Тя е бяла със сини ресни и служи за издаване на болнични.

# 265
  • Мнения: 102
хм, това за амболаторна карта от личният не го знаех и все пак миналите от там да споделят
Амбулаторната карта се изисква за издаване на болничен.
аз мислех, че е такава, която всяка година взимам на синът ми за училище.
Каква е тази карта на сина ти?
Щом си здравно осигурена, значи откакто имаш личен лекар имаш и амбулаторна карта.
Тя е бяла със сини ресни и служи за издаване на болнични.

взимахсе от книжарница, няма  листа вътре, само сгънат картон, подписи и печати на личната височина, килограми, кл здрав .... всяка година се изисква от сестрата в училище.

# 266
  • София
  • Мнения: 10 642
Ето това е Лична амбулаторна карта.
Може да е със синьо, може да е със зелено, може черно...

# 267
  • Мнения: 684
А някой знае ли как стои въпросът, ако искаш с теб да остане придружител, какво се заплаща и позволено ли е?
Какво точно имаш предвид под придружител?
Някой да бъде с теб 24/7?
Не, не може.
Ако искаш някой да те посещава, извън часовете за визитация си заплащаш за ВИП стая. В такъв случай може половинката ти да влиза в отделението  и да дойде при теб в стаята, но не и да бъде с теб постояннно. В противен случай свижданията са в коридора пред отделението.

Моят мъж беше 24/7 с мен. Бях в единичен ВИП.

# 268
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
За учениците се взима здравно-профилактична карта. В нея се нанасят ръст, кг, ваксини и други.  
Амбулаторната  карта би трябвало да е картон на пациента, да има последователност на заболявания и лечение, но в нея реално се вписват само дните за болнични.

# 269
  • Мнения: 44
А някой знае ли как стои въпросът, ако искаш с теб да остане придружител, какво се заплаща и позволено ли е?

Имам позната, която ражда в началото на 2019 в Майчин Дом . Беше настанена на 9 етаж и съпругът и беше постоянно с нея . Спеше при нея .

Общи условия

Активация на акаунт