Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 098
  • 830
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 940
Силвето, не си писала в коя седмица си. Колко ти остава?
Тук има и приятни хора, пообиколи, запознай се, по-добре е, така поне не мислиш постоянно за проблеми. В днешно време плацента превия не е толкова голям проблем, радвай се, че е само това. С теб няма да се видим, моята операция е утре. Но се опитай да мислиш за хубави неща и спри да плачеш, не е добре нито за теб, нито за бебето.

# 316
  • Мнения: 87
Силвето, не си писала в коя седмица си. Колко ти остава?
Тук има и приятни хора, пообиколи, запознай се, по-добре е, така поне не мислиш постоянно за проблеми. В днешно време плацента превия не е толкова голям проблем, радвай се, че е само това. С теб няма да се видим, моята операция е утре. Но се опитай да мислиш за хубави неща и спри да плачеш, не е добре нито за теб, нито за бебето.
Аз съм с близнаци, може би за това ме държат 34+2 г.с съм , влезнах за кръвно, вече нямам този проблем , но не искат да ме пуснат в къщи заради плацентата. Знам че има момичета много по зле от мен, но ... благодаря ви за подкрепата.

# 317
  • Мнения: 50
Аз родих със секцио при д-р Манчев. Докторите са повече от перфектни, дори съм изумена от този професионализъм и отношение. Но хора персоналът е потресаващо груб. Не всички, но масовката.На петия етаж лежах 2 дни преди секциото формално, е Бога ми щях да се самоубия, депресирах се. Не може да се държиш така с хората. Ако ти е крив живота търси си друго поприще ... Горе на 7-я етаж се настаних след родилно, акушерките/сестрите, които се  грижат за мамите са много мили. Но тези, които се грижат за бебетата, така се изцепват, че ми иде да ги изтрепя. Не са всички така, има и много отзивчиви. Амааа на току що родили жени, говорят как незнаели как да си гледат децата, как така нямали кърма, а в същото време те ги бутат с АМ. Ти ги питаш нещо те ти се репчат. Дано техните дъщери не получат същото отношение някой ден!

# 318
  • Мнения: 20
Здравейте,
Искам да попитам как стои въпросът с проследяването на тоновете преди раждането? Аз се следя в СофияМед, но не искам да раждам там, предпочитам в Майчин дом. Но когато минат последните прегледи ЖК при наблюдаващия лекар, при него ли трябва да се следят тоновете или вече може да се ходи в Майчин дом и след това, когато настъпи моментът да се ражда там?
Също така, може ли да ми кажете как стои въпросът с визитациите, ако си в стая, в която бебето е при теб? Прегледи на бебето кога се правят? Всеки ден ли?

Предварително благодаря.

# 319
  • Мнения: 3 978
Не бих препоръчала да ходите на тонове в майчиндом. В медецинския център струват 25 лева, акушерките стягат корема с едни колани и те държат не повече от  10 - 15 минути. Горе в другия кабинет струва 20 лева и освен че е голяма мизерия, има една слушалка, която самтрябва да я държиш. В частните болници хем струва 20 лева, хем те държат повече от 20 минути, както и трябва да бъде. Иначе за раждането нямам забележки

# 320
  • София
  • Мнения: 10 642
Визитациите намат нищо общо с това дали бебето е при теб или не.

# 321
  • Мнения: 93
Ако си на 12ти етаж по всяко време може да идва някой. Поне при мен беше така през октомври.

# 322
  • Мнения: 156
Прегледи  на бебчето се правят когато трябва, май беше почти всеки ден, поне със сигурност последните два.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 17:49 от Medlinniel

# 323
  • София
  • Мнения: 10 642
Визитациите се правят от докторите, за да установят актуалното ви състояние, да назначат или променят терапия.
Когато близките идват да ви видят е свиждане.

# 324
  • Мнения: 44
Здравейте, може да се повтаря въпроса ми , но се рових навсякъде и така и не открих актуална информация . Ако избера 7 етаж двойна стая с 2 легла 60лв за един ден престой , какви са условията и с какво се различава от стаите с 3 легла /освен това,че ще сме 3/ . Има ли стаята собствен санитарен възел?
Мислех и за 12 етаж, но ще съм секцио. Първа бременност ми е и не мисля, че ще се справя сама с бебето още на първия ден след операцията.

# 325
  • Мнения: 1 106
Двойните стаи на 7-ми ет са със собствен санитарен възел доколкото знам, да. Трайните са с общ.

# 326
  • Мнения: 989
Аз след секцио чудесно си се справих с бебето на 12 етаж. Даже е стимул за бързо възстановяване!
Здравейте, може да се повтаря въпроса ми , но се рових навсякъде и така и не открих актуална информация . Ако избера 7 етаж двойна стая с 2 легла 60лв за един ден престой , какви са условията и с какво се различава от стаите с 3 легла /освен това,че ще сме 3/ . Има ли стаята собствен санитарен възел?
Мислех и за 12 етаж, но ще съм секцио. Първа бременност ми е и не мисля, че ще се справя сама с бебето още на първия ден след операцията.

# 327
  • Мнения: X
Здравейте!
Споделям опита си с МД, надявам се да е полезен на някого.
Термина ми беше 20.01.20г, но не го дочакахме. Изтекоха ми водите на 8.01. в 10 сутринта. 10:30 вече бяхме в МД, чакахме да се задействат от спешното до към 11 и малко. Качиха ме в родилна зала около 12:30, абокат ми слагаха стажанти и резултата е спукана вена, която ужасно боли. За щастие поне бързо се отказаха да ме ползват за опитно зайче и повикаха опитен лекар. Оставиха ме да лежа в родилна зала до 15ч, защото чак в 14:30 дойде дежурният екип (нямах избор на екип - никого не познавам, не исках да избирам на база мнения от форума) и чак тогава разбраха, че съм за секцио - явно от спешното не им бяха предали. Веднага дойде анестезиолог и ме разпита някои неща. Николай се роди 15:45ч., а аз бях в реанимация към 16:20. Оперира ме д-р Златков, така й не успях да му благодаря лично, отлично отношение от него и целия екип. В реанимацията отношението беше отлично.
В крайна сметка, след като видях стаите на 7 етаж реших да съм в обикновенна стая и съм много щастлива, че се получи така. Прекарах прекрасни дни с другите две мацки, на които съм изключително благодарна за всичко! Стаята като стая беше доста приемлива. Общите бани и тоалетни се оказаха 2,като едните са в по-добро състояние от другите. Не зная дали изкарах късмет, но положението там също беше прилично. Не е като вкъщи със сигурност , но е приемливо.
За отношението - подкрепям изцяло описаното в по-горния пост, но ще добавя, че консултантът по кърмене - Тамара, е голям сладкиш,винаги е готова да помогне.
За хората на които им предстои секцио е хубаво да знаят, че има обезболяващи свещички! Аз разбрах чак на втория ден агония, много ми помогнаха и ме вдигнаха на крака. Считам, че никой не е длъжен да търпи болка, а информацията достигна до мен от друга родилка. Съгласувах го с жените от манипулационната и се оказа наистина вярно и съвместимо с кърмата.
Което ми напомня - твърденията, че кърменето не се подкрепя според мен са абсурдни, всички, ама всички от неонатологията напираха за кърмене, а не за АМ - то се дава само и единствено при нужда и по преценка на майката.
Ако някой има въпроси, да казва.

# 328
  • Мнения: 295
Първия ден като взех моето дете, сложих я на гърда но не зацока, преди следващите вземания си каьсх дай да я стимулира с помпа и така и стана, тръгна. Преди да взимах детето се цедях и ако не искаше от мен, изсипва амто и сипвах в шишенцето коласстрата, докато не зацока...

# 329
  • Мнения: 44
Здравейте!
Споделям опита си с МД, надявам се да е полезен на някого.
Термина ми беше 20.01.20г, но не го дочакахме. Изтекоха ми водите на 8.01. в 10 сутринта. 10:30 вече бяхме в МД, чакахме да се задействат от спешното до към 11 и малко. Качиха ме в родилна зала около 12:30, абокат ми слагаха стажанти и резултата е спукана вена, която ужасно боли. За щастие поне бързо се отказаха да ме ползват за опитно зайче и повикаха опитен лекар. Оставиха ме да лежа в родилна зала до 15ч, защото чак в 14:30 дойде дежурният екип (нямах избор на екип - никого не познавам, не исках да избирам на база мнения от форума) и чак тогава разбраха, че съм за секцио - явно от спешното не им бяха предали. Веднага дойде анестезиолог и ме разпита някои неща. Николай се роди 15:45ч., а аз бях в реанимация към 16:20. Оперира ме д-р Златков, така й не успях да му благодаря лично, отлично отношение от него и целия екип. В реанимацията отношението беше отлично.
В крайна сметка, след като видях стаите на 7 етаж реших да съм в обикновенна стая и съм много щастлива, че се получи така. Прекарах прекрасни дни с другите две мацки, на които съм изключително благодарна за всичко! Стаята като стая беше доста приемлива. Общите бани и тоалетни се оказаха 2,като едните са в по-добро състояние от другите. Не зная дали изкарах късмет, но положението там също беше прилично. Не е като вкъщи със сигурност , но е приемливо.
За отношението - подкрепям изцяло описаното в по-горния пост, но ще добавя, че консултантът по кърмене - Тамара, е голям сладкиш,винаги е готова да помогне.
За хората на които им предстои секцио е хубаво да знаят, че има обезболяващи свещички! Аз разбрах чак на втория ден агония, много ми помогнаха и ме вдигнаха на крака. Считам, че никой не е длъжен да търпи болка, а информацията достигна до мен от друга родилка. Съгласувах го с жените от манипулационната и се оказа наистина вярно и съвместимо с кърмата.
Което ми напомня - твърденията, че кърменето не се подкрепя според мен са абсурдни, всички, ама всички от неонатологията напираха за кърмене, а не за АМ - то се дава само и единствено при нужда и по преценка на майката.
Ако някой има въпроси, да казва.
Може ли да споделите как се казват свещичките , за да си ги закупя предварително ?

Общи условия

Активация на акаунт