Израждащ лекар - мъж или жена?

  • 3 310
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 657
Важното е да е професионалист,но аз следващият път бих избрала мъж,някакси са по състръдателни,докато жените, знаят какво е навикват.Споделям това от собствени наблюдения

# 46
  • Мнения: 487
Рабира се, че трябва да избираш по професионализъм, а не по пол.

Малкият риск, който може да поемеш е, че жена-лекар може да "проектира" собственото си раждане/поведени върху теб...докато  мъжете действат по абстрактни понятия, следователно доста по-трезво и без субективни емоции. Аз лично раждах при мъж.

разрови форума - има много препоръки и за мъже, и за жени лекари

Успех!

# 47
  • Мнения: 240
Мисля че полът няма значение, стига да имаш доверие на лекаря си. Кадърността и съответно НЕкадърността нямат пол!!!

обре казано. Peace

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
ЖК първият път ми водеше жена, втория- мъж. И двата пъти се падна да раждам при жени. Не ми дреме, стига да си азбира от работата  Peace

# 49
  • Мнения: 495
от чисто практическа гледна точка, като технология на израждането, ще кажа, че е по-добре мъж, а ако е жена - да е по - ячка, че като помня моят лекар как ми натискаше корема, за да помогне на бебчо, уф, още ме побиват тръпки
иска се сила повече, това имам предвид, при някои раждания
а предварително никой не знае как точно ще мине раждането.....

# 50
  • Мнения: 8 242
Не съм си избирала лекар, само болницата. Имаше вероятност да ми се паднат 10 мъже и 1 жена.. И всички казваха, дано не ти се падне жената.. Да, ама като отидох да раждам точно тя беше на смяна  Crazy Е всичко си мина много бързо и успешно.. не знам ако беше мъж дали щеше да протече по друг начин раждането  newsm78
..И все пак накрая се наложи и един мъж да се намеси - че бебео беше се заклещил нещо и не излизаше, а докторката беше дребничка и не успя да го избута.. Дойде докторът и ме понатисна малко на корема.. и бебо се показа  baby_neutral

.. Като цяло предпочитам мъже гинеколози..

# 51
  • Мнения: 5 140
Мисля че полът няма значение, стига да имаш доверие на лекаря си. Кадърността и съответно НЕкадърността нямат пол!!!

Много добре казано. Peace

# 52
  • Мнения: 639
Изражда акушерка, която винаги е жена, дирижира раждането лекар, акушер-гинеколог - такъв при който се чувстваш спокойна. Все едно дали е мъж или жена.
Ей с това не мога да се съглася !
Как го казваш , като че ли след като при теб е било така , при всички ще изражда акушерката ?
Моят лекар (те даже бяха двама ) не само е дирижирал , ами дейно вземаше участие , акушерката му ПОМАГАШЕ !!!

Пипинка, не ми викай! Работя в родилна зала вече осем години, акушерка съм  и при всички  нормални раждания изражда акушерка!! Ако ще и най-великия професор да си ангажираш ще те изражда акушерка!! А акушерки - мъже НЯМА! Ръцете които за първи път ще поемат бебето са на АКУШЕРКА!!! Не при мен - при всички нормални раждания изражда акушерка, а лекарят е този който дирижира раждането - преглежда периодично, назначава стимулиране на раждането, лекарства - спазмолитици, опиати и др. , но в родилна зала ВИНАГИ изражда АКУШЕРКА !!! Всички системи и  инжекции се правят от акушерка също!

# 53
  • Мнения: 356
Мисля че полът няма значение, стига да имаш доверие на лекаря си. Кадърността и съответно НЕкадърността нямат пол!!!
   Peace

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Мисля че полът няма значение, стига да имаш доверие на лекаря си. Кадърността и съответно НЕкадърността нямат пол!!!

много правилно казано Peace

# 55
  • Мнения: 7 474
Пола няма значение  Naughty

# 56
  • София
  • Мнения: 35 967
Пола няма значение  Naughty
Peace Стига да е добър специалист и добър човек

# 57
  • Мнения: 4 668
Изражда акушерка, която винаги е жена, дирижира раждането лекар, акушер-гинеколог - такъв при който се чувстваш спокойна. Все едно дали е мъж или жена.
Ей с това не мога да се съглася !
Как го казваш , като че ли след като при теб е било така , при всички ще изражда акушерката ?
Моят лекар (те даже бяха двама ) не само е дирижирал , ами дейно вземаше участие , акушерката му ПОМАГАШЕ !!!

Пипинка, не ми викай! Работя в родилна зала вече осем години, акушерка съм  и при всички  нормални раждания изражда акушерка!! Ако ще и най-великия професор да си ангажираш ще те изражда акушерка!! А акушерки - мъже НЯМА! Ръцете които за първи път ще поемат бебето са на АКУШЕРКА!!! Не при мен - при всички нормални раждания изражда акушерка, а лекарят е този който дирижира раждането - преглежда периодично, назначава стимулиране на раждането, лекарства - спазмолитици, опиати и др. , но в родилна зала ВИНАГИ изражда АКУШЕРКА !!! Всички системи и  инжекции се правят от акушерка също!
Първо - интересно как разбра , че ти викам  newsm78
Второ - аз си раждах нормално , и лекарят ми водеше раждането и пое бебето в ръце , къде ли е била акушерката ???
Трето - как пък си толкова наясно , че навсякъде е така , ей това ме дразни - поставянето под общ знаменател
Четвърто - продължавам да твърдя , че това което пишеш НЕ Е ВЯРНО
Явно по твоите критерии моят лекар е ненормален щом е стоял нон - стоп при мен

# 58
  • Мнения: 2 885
Аз лично предпочитам мъже лекари - гинеколог, от ЖК, педиатър за синът ми, моят GP....
Все мъже...и не е случайно! Whistling
Нямам нито едно добро впечатление от жена.
Няма значение дали е акушерка или лекарка, сестра и т.н.
Жената винаги вкарва емоция в работата си, което си е в природата й де.

# 59
  • Мнения: 658
Гледай да е добър специалист , да си гледа работата съвестно и да е в крак с времето , а дали е мъж или жена е без значение.
и аз споделям това мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт