Противозачатъчни

  • 4 474
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Здравейте изписаха ми противозачатъчни Жанги 0,3 , заради акне и една малка кистичка. Изпих 2 хапчета досега , но заради негативни ефекти ,за които четох след спирането им , реших че не желая да преживявам това !!! Моля ви кажете ми ако ги спра сега след приема на само 2 дали ще има някакви негативни реакции и дали е разумно ?
 Също така в последните 3 дни не се чувствам много добре . Дори днес за първи път имах много силни болки в корема , а аз никога нямам такива по време  на цикъл.

# 16
  • Мнения: 98
Здравейте изписаха ми противозачатъчни Жанги 0,3 , заради акне и една малка кистичка. Изпих 2 хапчета досега , но заради негативни ефекти ,за които четох след спирането им , реших че не желая да преживявам това !!! Моля ви кажете ми ако ги спра сега след приема на само 2 дали ще има някакви негативни реакции и дали е разумно ?
 Също така в последните 3 дни не се чувствам много добре . Дори днес за първи път имах много силни болки в корема , а аз никога нямам такива по време  на цикъл.

Аз ги спрях точно след като писах темста и ми дойде цикъла. Нямам никакви странични ефекти, даже се чувствам по - добре. Мисля, че не е проблем да се спрат, но попитай гинеколог.

# 17
  • София
  • Мнения: 165
Някой имал ли е изтръпване/мравучкане в краката от противозачатъчни?
Изпила съм 12 хапчета Ясмин досега, заради киста, имам още 9, но от вчера имам този проблем, от колената надолу имам изтръпване. Пия заедно с ацетизал кардио 75 мг. вечер.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 585
Аз пия сега Ясмин, от 5 месеца. Нямам такива симптоми.
По-скоро е от липса на магнезий или друг витамин, отколкото от ПЗ.

# 19
  • Мнения: 8 937
Бих отишла на лекар, за да не се окаже проблем с кръвоносните съдове или кръвосъсирването.

# 20
  • София
  • Мнения: 615
elim, аз съм имала такива симптоми от лекарство за разреждане на кръвта.Предполагам, че пиеш ацетизал кардио заради противозачатъчните, опитай да го спреш за няколко дни и ако симптомите ти не отшумят се свържи с доктор.

# 21
  • София
  • Мнения: 165
Бих отишла на лекар, за да не се окаже проблем с кръвоносните съдове или кръвосъсирването.
И аз това си помислих и дали е достатъчен 1 ацетизал.
Не са крампи като от дефицит на магнезий, сутринта ми беше изтръпнала и ръката, от лакътя до два от пръстите.

Иначе попаднах на това:

"Противозачатъчните хапчета могат да доведат до недостиг на хранителни вещества –  за да може организмът да метаболизира противозачатъчните хапчета, черният дроб има нужда от допълнителни количества витамини от група В, витамин С, магнезий и цинк. Оралните контрацептиви могат да доведат до недостиг на цинк, магнезий, селен, витамин С, витамини от група В и фолиева киселина."

P.S.  Чух се преди малко с лекаря, каза да ги спра и ме насочи към невролог.

# 22
  • Мнения: 1 485
Пия от 8 години Ясмин. Искам вече да ги спирам, консултирах се с гинеколога ми. Много се притеснявам какво ще стане - как ще реагира тялото ми, кога ще ми дойде, да не настъпи хаос в организма ми. Някоя от вас имала ли е подобен опит?

# 23
  • Мнения: 2 352
Да. 15 години съм пила. Не настъпи хаос, забременях. Беше желана бременност.

# 24
  • Мнения: 27
Здравейте,
За да не публикувам нова тема, ще попитам тук. Извинявам се, ако не е правилно.
Пия джаз вече втора опаковка. С първата всичко мина както си е описано и на 4 бяла таблетка ми дойде. Продължих с втората опаковка от ден 1 на менструацията, но преди няколко дни ми се появи първо леко зацапване, а в последствие и кървене все едно съм в цикъл и продължава вече 2 дни. Това се случи в периода и на овулация.
Въпросът ми е как да постъпя със следващите хапчета и белите таблетки? Четох, че такова течение е нормално да се появи, но все пак ми е леко притеснено

Благодаря ви!

# 25
  • София
  • Мнения: 10 585
До 3 м е норнално да се появявят аномалии. Ако и след 3те месеца ги имаш, трябва да смениш хапчетата.
Това става също, ако си пропуснала таблетка.

Не разбрах как си продължила втората опаковка. Но се надявам, че не си правила прекъсване между опаковките.

# 26
  • Мнения: 27
До 3 м е норнално да се появявят аномалии. Ако и след 3те месеца ги имаш, трябва да смениш хапчетата.
Това става също, ако си пропуснала таблетка.

Не разбрах как си продължила втората опаковка. Но се надявам, че не си правила прекъсване между опаковките.

Благодаря за отговора. Не, не съм правила прекъсване между опаковките.

# 27
  • Мнения: 25
Здравейте, надявам се обърнете внимание на въпроса ми! Пия противозачатъчни Ясмин, които започнах от края на Юни месец, но ми се наложи да ги прекъсна на 18-то хапче. Изчаках 7 дни и на 8-мия ден след прекъсването им започнах втора опаковка. Естествено с приема на противозачатъчни очаквате, че сте защитени и в деня на оволацията водих полов акт. На 4-тия ден след половия акт имах текло малко количество кръв(няколко капки), което забелязах  в края на деня. Понеже четох доста мнения. Възможно ли е, да има зачеване? Четох, че при него можело да се получи леко зацапване. При тест за бременност би ли отчел правилно.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 585
Тия хормонални таблетки за нищо ги нямате...
Гинеколог ли ти каза да ги пиеш след 7 дни пауза? Ироничен въпрос, освен това и риторичен.
Вероятно не си бременна, но не е изключено.
За тест може би е рано, само Бог знае....

# 29
  • Мнения: 25
Тия хормонални таблетки за нищо ги нямате...
Гинеколог ли ти каза да ги пиеш след 7 дни пауза? Ироничен въпрос, освен това и риторичен.
Вероятно не си бременна, но не е изключено.
За тест може би е рано, само Бог знае....
Гинеколога ми каза влед всяка кутийка да правя пауза 7 и на 8-мия да започна нова. Като ми се наложи да ги прекъсна ми се каза да направя тази пауза и на 8-мия да започна нова.

Общи условия

Активация на акаунт