Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 фев. 2020, 09:18 ч.

Последствия от противозачатъчни

• 538
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте ,дами ! Не намерих подобна тема ,та ако има я премахнете(извинявам се предварително) .
Нека да споделим за ефекта след спиране на противозачатъчни (намаляне-качване на тегло,настроение,акне ,редовен -нередовен цикъл ) ,
Предстои ми след няколко дни да спра приема си на Жанги след доста години прием и не знам какво ме очаква Simple Smile

# 1
  • София
Декември спрях противозачатъчните, които пиех 2 години без прекъсване. Нямам акне, а съм склонна, може би по- късно ще избие, нямам представа. Отслабнах 2 килограма, но аз не съм качвала килограми по време на приема им- предполагам, че съм задържала вода. Имах цикъл януари месец, който закъсня с няколко дни.

# 2
Два пъти съм била на противозачатъчни. Първият беше Джас (7 месеца), вторият път пих Ясмин (3 месеца) -  по медицински причини.
То си е индивидуално, но при мен беше зле и двата пъти след спиране. Едно на ръка, че за секс не можех да си помисля и по време на пиенето и няколко месеца след спирането на противозачатъчните, другото е, че качих килограми. Лека депресийка ме обземаше, кожата ми се влоши, абе гаден период си ми беше...
 С цикъла лично аз проблем нямах, всичко си тръгна по старо му. Не съм пила противозачатъчни заради проблемен Ц., така че не съм фактор за това в случая. Знам, че ако е имало някакви нередности с това, след спиране на ОК, всичко си се връща, както преди.

# 3
Пих Мидиана 28, близо 3 години.
След спирането, единствено, всякаш кожата ми стана по-мазна (както си беше преди) и цикълът ми, 3-4 месеца, идваше през по-голям интервал от време, според АГ, било нормално.
Общо взето, възвръща ти се старото състояние и няколко месеца имаш "адаптация" (относно цикъла), поне така беше при мен.

# 4
Пих Логест, когато бях на 21-2 г. Предписаха ми ги заради много болезнен цикъл. За 7 месеца качих 20 кг и по средата на приема, без да съм пропускала хапче и без да съм имала здравослвен проблем или прием на други лекарства, получих силно кървене.
След тях нещата никога не се върнаха в напълно нормални граници. Повече не посмях да опитвам каквото и да е хормонално.

# 5
Два пъти съм пила Линдинет 20 за по около година, заради дълъг и болезнен цикъл. Не са ми повлияли нито на теглото, нито на пъпки и т.н, както при започването, така и при спиранено. Физически никакви промени. Само че психически не ми влияеха добре - прекалена емоционалност, нервност и намалено либидо. Откакто ги спрях се чувствам чудесно и отново нормална Grinning

# 6
Аз съм пила Логест преди години за регулиране на цикъла. В рамките на 6 месеца качих 10 кг, които така и не успях да сваля напълно след това. Всъщност изобщо не си хапвах повечв от нормалното, не знам и аз от къде дойдоха. Промяна в кожата не видях, защото така или иначе си имам акне.
След като ги спрях дойде интересната част. Цикъл не ми дойде с месеци. След посещения при лекаря предизвикахме цикъла отново с лекарства и пак не беше редовен.

Окосмяването ми значително се увеличи.

Депресия и лоши настроения не съм имала.

Считам за моя огромна грешка приема на противозачатъчни и не бих го повторила отново.

Общи условия

Активация на акаунт