Морски свинчета - 8

  • 52 685
  • 967
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 2 485
Според мен скърцат или по-скоро тракат със зъби, когато се страхуват или не искат да ги вземат.

# 856
  • Мнения: 3 266
Моето трака със зъби, когато е гладно.

# 857
  • Мнения: 2
Момчетата нямат период на разговане.А тракат със зъби от страх.Но за скърцане...мойте не съм ги чувала да скърцат.
  Честита нова година и на Вас,бъдете здрава 🍀

# 858
  • Мнения: 1
Здравейте, дядо Коледа ни донесе малък Пухчо за подарък. Новобранци сме в отглеждането и още се ориентирам във звуците ,които издават. Абе да си призная,в лек шок съм-все едно,че имам ново бебе вкъщи- диша ли?,издиша ли?, яде ли?, този звук какъв?,ставам по няколко пъти нощем... Та въпросът ми е следния - от няколко дена издава еднократен силен звук,наподобяващ "квакане на жаба",нещо като крясък... И честно не знам как да го обясня.  Ако някой се е сблъсквал с това нещо ще съм благодарна за разяснение... От 10 дни е при нас,но продължава да е плашлив.

# 859
  • на дъното
  • Мнения: 1 544
Здравейте отново🙂 Извинявам се за досаждането,но съм новобранка в отглеждането нашия пухчо Жижо.Правите ли на вашите вътрешно обезпаразитяване и кога се прави така също къпите ли ги и с кой шампоан? Благодаря 🙂

# 860
  • Мнения: 2 485
Здравейте, дядо Коледа ни донесе малък Пухчо за подарък. Новобранци сме в отглеждането и още се ориентирам във звуците ,които издават. Абе да си призная,в лек шок съм-все едно,че имам ново бебе вкъщи- диша ли?,издиша ли?, яде ли?, този звук какъв?,ставам по няколко пъти нощем... Та въпросът ми е следния - от няколко дена издава еднократен силен звук,наподобяващ "квакане на жаба",нещо като крясък... И честно не знам как да го обясня.  Ако някой се е сблъсквал с това нещо ще съм благодарна за разяснение... От 10 дни е при нас,но продължава да е плашлив.
На нашите им отне почти месец, докато свикнат с нас. В youtube има клипчета, в който обясняват какво означават звуците им.

# 861
  • Мнения: 2
Ако клетката е на пода,не се надвесвайте над него,това за тях е стрес и постоянно ще се плаши-инстинкт.Говорете му нежно и леко,странично му подайте ръка да Ви подуши.Когато го хващате,го правете с две ръце,като едната е на задните крачета,а другата на предните.Резки движения и силни шумове ги плашат.Честита Ви пухена красота,да Ви е здравичък ❤

# 862
  • Мнения: 1 281
И ние се сдобихме с един мъник, Михаил сме го кръстили. Издава си обичайните звуци, едно бълбукане, мъркане... Лятото ни почина другото прасенце и ни беше мъчно, сега си взехме това. Надявам се този сладур да е дълго с нас. По принцип казват, че са дружелюбни животинки и бързо свикват със стопаните си. Обикновено ни души и ближе, но вчера се опита, като че ли да гризне ръката на дъщеря ми, докато го милва. Тя дръпна бързо, като усети зъбките, така че не сме сигурни напълно дали това се опитва да направи или просто я докосна с тях. Преди години имахме хамстери и единият си беше агресивен, затова се насочихме към прасенцата, като по-миролюбиви същества. Някой от по-запознатите и дълго отглеждащи съфорумци може ли да каже нещо по въпроса. Може ли да са агресивни? Засега не е давал други индикации, но се притеснявам да не стане такова.

# 863
  • Мнения: 1 400
Нашето свинче гризва дъщеря ми, когато прекали със стискането, но е предупредително - не си забива зъбите. Даже е прекалено търпеливо.

# 864
  • Варна
  • Мнения: 617
На едното ни свинче също сме му усещали зъбите когато го пипнем на определено място. Обръща се рязко и сякаш иска да ни ухапе, но не е имало ухапване досега.

# 865
  • Мнения: 1 281
Към момента повече не се пробвало, досега лежа върху мен и бълбука, е малко ме маркира /препика/, хахаха

# 866
  • Мнения: 5 018
Повечето бебета свинчета минават през една фаза на опитване на всичко: обдушва, поблизва и погризва - де да знае, може пък да сте вкусни Grinning Израстват го. Бебета Grinning

Не мисля, че здраво и обгрижено морско свинче може да е агресивно. Ако нещо го боли или е срещнало агресия, сигурно може на теория, но и такива примери не съм виждала. Те като се чувстват застрашени, замръзват или бягат.

# 867
  • Мнения: 1 281
Колко често им давате разни лакомства и какви? Много обича зелена салата, но се притеснявам магазинската да не нитратна. Обича морков и сушена ябълка, не яде орех, което ми се стори странно, но и те с предпочитания.

# 868
  • Мнения: 5 018
Ядки не ядат, не са мишки Simple Smile мислете за тях като за тревопасни - ядат сено, трева, листни зеленчуци основно.

# 869
  • Мнения: 3 266
Всеки давам зеленчуци на моето, мия ги и ги беля както за нас.
В началото моето хапеше, докато не свикна с нас. Когато детето го е мачкало или се е стряскал от някоя сянка.
Сега е много опитомен, гушва се и се овива около врата ми.

Общи условия

Активация на акаунт