Морски свинчета - 8

  • 52 742
  • 967
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 5 022
Като цяло те са по-издръжливи на хладничко (не студено), отколкото на топло. Над 19 градуса - но премерени на пода - трябва да им е ОК. Те все пак имат някаква постелка. Ако са по-мънички, може да е по-топличко от това. Аз се ориентирам за това дали им е добре по ушите, ако те са добра температура, всичко е наред.

Ние сме в отвратително студен апартамент и макар да не са на пода и макар да са на поларена постелка, откакто ги видях да се гушат повече в поларените джобчета, им пускам климатик през нощта. На 20 градуса, но има разлика и дава комфорт някакъв. Талаш, хартиена постелка или полар като цяло пазят топло, лятното време без климатик не ги оставям, така че те предлагат някаква изолация.

# 511
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
В момента е някъде около 20 градуса вкъщи. Не знаех, че може да се ориентирам по ушетата. Сега гушкам единия и не са му студени. Но пък с удоволствие се гушка 😂
А как изглеждат тези поларени джобчета? На пелети са в момента.

# 512
  • Мнения: 5 022
А как изглеждат тези поларени джобчета? На пелети са в момента.

На английски може да ги потърсиш като cuddle cups / snuggle sacs



Моите хора много си ги харесват. Аз им шия у дома, защото купешките, макар да изглеждат по-красиви като цвят и качество на ушиване (много съм несръчна, направо пословично), в моите слагам качествени попиващи вложки и им е сухо на дупетата, за зимните съм сложила тънък слой вата, та им е още по-топличко, вътрешната част е от по-мек, пухкав полар, изобщо обмислила съм ги така, че на моите мишки да им е хубаво. Те си ги харесват, нямат сериозни възражения за кривичките шевове и тук-таме криво скрояване.

# 513
  • Мнения: 20
Супер е! Разкажи по подробно как ги шиеш ? И аз искам да пробвам да направя сама.

# 514
  • Мнения: 60
Нещо е заглъхнало тук.
За съжаление и аз идвам с лоша новина. Нашият Томи си отиде през нощта, все едно беше заспал. На шест години и няколко месеца, много ни е мъчно.
Не знам дали ще си взимаме пак свинче, може би не веднага, но ако се предлагат за осиновяване бебета тук, ще следя.
Съжалявам за Томи,лек път към звездите!☹️

# 515
  • София
  • Мнения: 13
Подарявам транспортна клетка за гризач почти нова; пелети 2 пакета и половина по 10 L; суха храна Верселе лага около 470 гр.; метална купичка за храна; стъклено голямо шише; малко шише; тунелче. Предаване на нещата предпочитам лично, че по куриерските служби са големи опашки.
Днес се сбогувахме с нашата Тоби. Клетката мисля да я хвърля скоро, че не мога да я гледам празна Sad


Нещата вече са запазени за първия писал ми.

Последна редакция: ср, 04 ное 2020, 15:05 от borislavka72

# 516
  • София
  • Мнения: 2 958
Моите съболезнования! Flowers RoseFlowers Rose

# 517
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Моите искрени съболезнования за Тоби!
Лек и светъл път малка душичке 😢!

# 518
  • София
  • Мнения: 537
Много съжалявам за загубите на Тоби на borislavka72 и Томи на MianaNia. Такава радост дават малките душички. Светъл им път към  вечните магданозени полета.

# 519
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Днес Поли издаде много странен звук, никога не съм ги чувала да го издават преди. Беше като скърцане на несмазана врата, даже помислих, че играят нещо и стържат по дърво. Притесних се, дано да не е нещо тревожно. После като ги нахраних, си беше ок, скачаше и си издаваше нормалните звуци, но това какво беше..
П.п. търсих в гугъл, няма описан такъв вид звук..


Съболезнования за малките душинки. Heart

# 520
  • София
  • Мнения: 537
Това ми прилича на едно много бързо тракане със зъби. Нашият свинчо така ми съобщаваше, че вече се е събудил и може да поднеса закуската; или ако са на свършване сенце или сухата храна.

# 521
  • Мнения: 5 022
Нещо си закъсняла със закуската ми се струва, дръзнала си например да пиеш кафе, преди да си им дала зеленчуци Grinning

Мая я наричахме Dr. Maya, Mrs. Скръц / Dr. Maya, Mrs. Кръц - периодично я обземаше хищно настроение и буквално скърцаше от яд и нетърпение, че няма желаната от нея храна тук и сега, по възможност още преди да й се е дояла. Първия път като я чух, бях пуснала пералня, и се изплаших, че нещо не е наред с нея, стара беше. После при сервиране на храната следваше наказателно ухапване, преди да се захване с яденето, просто да си ми комуникира, че не съм била достатъчно изпълнителна стопанка. По много странен начин ни хапеше, рядко, но красноречиво - гледа ни в очите настойчиво и хоп - перфорира те до кръв. Ама тя си беше особен характер мишка, заобича хората чак когато се разболя и й стана ясно, че се грижим за нея, тогава стана много любвеобвилна.

# 522
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Хаха и кафе пих, и тренировка правих, даже си спрях видеото и без въздух тичах да ги видя и ги нахраних. Blush Ясно значи, глад мори добитъка, както се казва Joy

# 523
  • Мнения: 5 022
Споко, ще те дресират те достатъчно успешно, не се тревожи Grinning дай им малко време.

# 524
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мдааа. Ако решим да поспим до късно и навън стане светло се започва едно скърцане и пискане. Мъжа ми става и ги храни. Интересно, че аз ги гушкам, чистя и в повечето случаи им давам храна, а едното като му чуе гласа на вратата да излиза и почва да писка. Сякаш го търси и пита къде отива 😁.
Между другото единия младеж много често се задавя и кашля. Една вечер много ме притесни. Закашля се много зловещо и после го чух, че като диша се чува свиркане. Като го хванах беше някак отпуснат. Дадох му със спринцовка вит.Ц и 2-3 спринцовки вода. Дишането му стана нормално. Мисля, че му беше заседнало парче гранула и като му дадох вода вероятно омекна и я преглътна. Водихме го на ветеринар и казаха, че му няма нищо. Това беше преди 2 месеца някъде.  От тогава през 2-3дена го чуваме да се  изкашля, но се храни нормално, весел е, игра бясно със сеното сутринта.
Много съжалявам за малките сладури. 🥺

Общи условия

Активация на акаунт