Грета - за или против

  • 55 988
  • 2 436
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Историята ми напомня на времето, когато беше едната студентска стачка - купон до безкрайност. Не че някого особено го интересуваше какво се случва - важното беше, че беше различно и падаше голяма веселба.
Хубаво, ще пропуснат един учебен ден, голямата стачка!

Прочете ли какво написах - човечеството не е много полезно за околната среда. Ако си търсиш кауза - имаш я. Не съм съгласна с обидите по адрес на момичето, но извън това тя е по-скоро жертва на родителите си и тяхната група. Превърнали са я в селебрити, което после ще остане едно забравено дете и еко-екстремист.

# 61
  • Мнения: 859
Може да стане един женски Тръмп - има всички данни за това. Именно Тръмп извади блестяща реакция - подмина я като малка гара и я подигра, както прави с абсолютно всички. Та тя поне от дискриминация не може да се оплаче.

# 62
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Щях да се учудя, ако Тръмп беше реагирал по-интелигентно. Това си му е напълно в стила. А и какво да каже, когато те са едни от най-големите консуматори и замърсители, и за капак се изтеглиха от всякакви споразумения за опазване на климата и околната среда, че да продължават да си мърсят с чиста съвест.
"Но кои печелят от климатичните стачки и призивите за действие? Това са политическите елити. Обикновено действието „срещу промените в климата“ в този случай означава харченето на пари. От няколко десетилетия дадени политически елити търсят точно тази обществена легитимация, за да защитят идеите си за огромните публични разходи, предназначени за „борбата с климата“. Мобилизацията на такъв значителен финансов ресурс съвсем естествено би повдигнала въпроси и критика от цялото общество. Но когато на преден план каузата бива защитавана от ученици, които скандират, че на "Планетата не ѝ остава много време", психологическият ефект върху обикновения човек придобива съвсем друго измерение. По този начин политическият елит съзрява отлична възможност в глобалния климатичен алармизъм."
Цялата статия:
https://www.actualno.com/analysis/ekologichen-totalitarizym-koj- … news_1378399.html
С някои неща не съм съгласна, но има много истини и една от тях е кой се възползва от такива като Грета, макар че каузата си заслужава, и защо.
Каквото и да ви говорят, знайте, че става дума за пари. Нищо друго няма значение.

# 63
# 64
  • София
  • Мнения: 38 489
Нещо не мога да повярвам на тези 8 процента за бедността. Ако говорим за цялото население на планетата.
Но както и да е. Тя не се бори срещу бедността, за образование или нещо такова.
А между другото бразилския президент каза за джунглата, дето я изсичат "това си е наша територия, нямате право да ми се месите". Точка.

# 65
  • Мнения: 1 488
Половината излезнали на стачката по света не са ученици, а техните учители и родители.

# 66
  • Мнения: 30 802
Припомнете ми, нямаше ли прогнози преди 12 години, че след 12 години Малдивите и други ниски острови ще са под вода? Що още виждам оферти за там?

На планетата й остават много още геологични ери. Памперсите се разлагат за 500 години, но дори след само един милион години, ако хората изчезнат, няма да има никаква следа. Да не забравяме, че планетата вече е на 4 милиарда години и остават горе-долу още толкова.

Аз лично живея на място, в което има хора от хиляди години и поради Линди ефекта, ще има поне още толкова. Вече какви хора се заселват на места, досега избягвани от древни цивилизации - не е мой проблем. То си има причина някои места да са голи поляни и да не са ползвани от хора. После се чудиш що било гадно времето. Ми щото там е така, не става за живеене.

# 67
  • Мнения: X
Никога не съм чувала, че Малдивите ще са под вода. Ако нещо ще ходи под водата, то ще е Холандия. Аз се чудя как още не е, но явно се крепи на инженерна мисъл.

# 68
  • Мнения: 30 802
To Холандия си е под вода от милион години, просто земята е под морското равнище.

Малдиви, Маршалски острови, Кирибати...

"Climate change is severely threatening the very existence of the Maldives as well as diminishing existing human capabilities on these islands. According to the World Bank, with "future sea levels projected to increase in the range of 10 to 100 centimeters by the year 2100, the entire country could be submerged"

Та това за покачването на нивата беше доста паникьорско, че ще стане по-бързо от очакваното.

От няколко години гледам статии за леда на полюсите. Ако е малко- променен климат. Ако е повече от очакваното - пак промяна на климата. Абе изобщо всеки маркер се брои за промяна на климата.

# 69
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Това, че Земята си има собствени промени, не изтрива заслугата на хората за замърсяването и всичко следващо се от него. Именно човекът е най-големият замърсител и унищожител.

# 70
  • Мнения: 8 952
Еха, този форум винаги ме е удивлявал съм способността си да удари дъното най-неочаквано.

Значи казвате, не ви пука за климатичните промени. Нали най-вероятно всички ние няма да сме живи, когато нещата тотално се скапят, следователно не е проблем.

А колкото до всички хора, имали "неблагоразумието" да се родят с някакво различие или синдром - да си стоят вкъщи и да не се показват по телевизията. Поне малко се образовайте преди да обявявате хората за малоумни на база външен вид.

Аз пък на това момиче мога да му кажа само Браво, че е успяло да преодолее ограниченията на диагнозата, че се е  престрашило да излезе публично и да се заеме с такава значима кауза.

Опитайте се да запомните това - различните хора имат същите права като всички нас. Те не са по-малко човешки същества. Нито пък изпитват по-низши емоции. Колкото вие имате право на мнение, толкова и всеки от тях!

Диагнозата на това момиче в никакъв случай не е от категорията на наистина сериозните разстройства, които пречат на човек да ръководи мислите и постъпките си и да бъде напълно юридически  дееспособен.

# 71
  • Мнения: 5 262
Ако детето ми не отиде някой петък на училище защото някой му е казал че това е ок заради подобна инициатива, то веднага ще го докладвам този някой.
Не разбирам как може. Кой има право да каже на децата какво да правят и редно л ие или не ? Родителите им ? Учителите до някаква граница ?  ... ама някакви инициатори ... не е ли забранено такова нещо ?

Климата ? Ами аз да си кажа , че според мен това, което се случва на земята си е съвсем натурално. Елементите в Менделеевата таблица са в основата на всичко на земята. Сега дали това нещо си стои под земята във вид на петрол или си го наливаш в колата във вид на дизел ... или пък дали метала си стои в земята или пътува по пътищата на 4 гуми ... все едно , все на земята под някаква форма ... а хората ... ами и те са си земни животни и те не са дошли от марс. Затова според мен Земята си еволюира съвсен натурално и ... ами където води там. Няма измъкване от собствените ни натурални действия.

# 72
  • София
  • Мнения: 38 489
Представям си само! Да ги заведат на протест от училище! Или да не е от училище, ама със съучениците и учителката. Само как звучи!

Всеки петък без училище! Оле, оле, оле!

# 73
  • Мнения: 24 467
Лелее, отвратена съм от вас! Откъде тази омраза? И това го пишат майки 😵😵😵
...
Shocked
От кого? Защо?
Темата е тема и всеки може да си каже мнението по нея.
Ако има непристойни изказвания и обиди - информирайте модератор.

Представям си само! Да ги заведат на протест от училище! Или да не е от училище, ама със съучениците и учителката. Само как звучи!

Всеки петък без училище! Оле, оле, оле!

О, значи има идея използването на деца за чужди каузи да нараства и придобива туморни характеристики.

Резонен ще е тук въпросът "Е оти само в петък?".

# 74
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Много жалко е,че използват Грета-едно болно дете по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт