Грета - за или против

  • 55 943
  • 2 436
  •   1
Отговори
  • Мнения: 859
Рядко някое дете може така да ме подразни, но тази Грета успя.

https://www.dw.com/bg/%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%82%D1%8 … _bg-9749-xml-mrss

Още първата й публична поява събуди звяра в мен. И откъде на къде дете с аутизъм се вре из световните лидери и плещи, каквото му дойде до замаяната глава ? Организира (едва ли тя, все пак си има сериозна диагноза) протести, шествия и всички й се впрягат на акъла от криво разбрана толерантност. Още повече побеснявам като чета от какво семейство идва - рядко двулично и комерсиално същество. Това е просто една малка смахната вещица....Чудя се кога и дали изобщо й остава време да ходи на училище и как си изкарва оценките, като непрекъснато обикаля по форуми и аудиенции, когато не е заета да организира шествия..

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 332
Не е ли очевидно, че други хора я използват за постигане на своите цели? Това не е първата й публична проява. От малка й промиват мозъка и я разкарват по протести.

Заплашват хората, че ако не гласуват за тях, светът ще свърши и Грета е един от начините да си бутат интересите - малко момиченце с плитки, няма начин да не проработи.

Не беше ли и ти с криворазбрана толерантност в една друга тема?

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Принципно в думите, които са цитирани в статията, има истина. Да, вярно е, че умират цели екосистеми и проблемите са сериозни. И да, до голяма степен младите са ограбени.
Обаче за мен това е използване на младото момиче. Самата възраст плюс диагнозата. Не зная какви са особеностите точно при нея, но изглежда от жаргонно казано високофункциониращите хора с аутизъм, а гневът й най-вероятно е абсолютно неподправен и наистина мисли това, което казва, обичайно тези хора не умеят да лъжат. Пак обаче някой е организирал нейното явяване, тя е само лицето, много удобно лице заради това, че е с аутизъм и че е все още дете, т.е. каквото и да каже, както и да се държи, никой няма да посмее да й търси отговорност.
Кенга, не се вре тя сред лидерите, врат я. Не наричай момичето вещица, защото тя искрено вярва в това, което говори и прави, така й е представено.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 08:06 от Andariel

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 332
Тя със синдром на Аспергер.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Ясно. Много удобен обект, който да стане символ на кампания. Жалко за момичето, използват го най-безогледно. Стана ми интересно, що за хора са родителите, как изобщо се е забъркала в тази история.

# 5
  • Мнения: 7 006
Принципно в думите, които са цитирани в статията, има истина. Да, вярно е, че умират цели екосистеми и проблемите са сериозни. И да, до голяма степен младите са ограбени.
Обаче за мен това е използване на младото момиче. Самата възраст плюс диагнозата. Не зная какви са особеностите точно при нея, но изглежда от жаргонно казано високофункциониращите хора с аутизъм, а гневът й най-вероятно е абсолютно неподправен и наистина мисли това, което казва, обичайно тези хора не умеят да лъжат. Пак обаче някой е организирал нейното явяване, тя е само лицето, много удобно лице заради това, че е с аутизъм и че е все още дете, т.е. каквото и да каже, както и да се държи, никой няма да посмее да й търси отговорност.
Кенга, не се вре тя сред лидерите, врат я. Не наричай момичето вещица, защото тя искрено вярва в това, което говори и прави, така й е представено.

Точно така..Земята не наследяваме от дедите си,а вземаме назаем от децата си.
А момичето е обикновен инструмент за постигане на чужди цели..Нищо ново под слънцето.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 332
Ясно. Много удобен обект, който да стане символ на кампания. Жалко за момичето, използват го най-безогледно. Стана ми интересно, що за хора са родителите, как изобщо се е забъркала в тази история.

Родителите й се занимават със същите неща, те я забъркаха.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 423
Горкото дете. Поредният медиен кьорфишек. Честно казано, не обръщам внимание, точно защото усещам какво е.

# 8
  • Мнения: 7 245
Грета не ходи временно на училище, отдала се е на обществената си дейност. Майка й побърза да напише книга за нея, да спечели някое евро. Заболяването й е изписано на лицето. Както е тръгнало, може и Нобеловата награда да й дадат. Мда.

# 9
  • Мнения: X
Като видях заглавието, помислих, че в темата има анкета, а то какво било. 🤢
За да не е спам, бройте ме "За" и в скрит текст слагам за авторката и другите отвратени от Грета симптомите на синдрома Аспергер.

Скрит текст:
What distinguishes Asperger’s Disorder from classic autism are its less severe symptoms and the absence of language delays. Children with Asperger’s Disorder may be only mildly affected, and they frequently have good language and cognitive skills. To the untrained observer, a child with Asperger’s Disorder may just seem like a neurotypical child behaving differently.

Children with autism are frequently viewed as aloof and uninterested in others. This is not the case with Asperger’s Disorder. Individuals with Asperger’s Disorder usually want to fit in and have interaction with others, but often they don’t know how to do it. They may be socially awkward, not understand conventional social rules or show a lack of empathy. They may have limited eye contact, seem unengaged in a conversation and not understand the use of gestures or sarcasm.

Their interests in a particular subject may border on the obsessive. Children with Asperger’s Disorder often like to collect categories of things, such as rocks or bottle caps. They may be proficient in knowledge categories of information, such as baseball statistics or Latin names of flowers. They may have good rote memory skills but struggle with abstract concepts.

One of the major differences between Asperger’s Disorder and autism is that, by definition, there is no speech delay in Asperger’s. In fact, children with Asperger’s Disorder frequently have good language skills; they simply use language in different ways. Speech patterns may be unusual, lack inflection or have a rhythmic nature, or may be formal, but too loud or high-pitched. Children with Asperger’s Disorder may not understand the subtleties of language, such as irony and humor, or they may not understand the give-and-take nature of a conversation.

Another distinction between Asperger’s Disorder and autism concerns cognitive ability. While some individuals with autism have intellectual disabilities, by definition, a person with Asperger’s Disorder cannot have a “clinically significant” cognitive delay, and most possess average to above-average intelligence.

While motor difficulties are not a specific criterion for Asperger’s, children with Asperger’s Disorder frequently have motor skill delays and may appear clumsy or awkward.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 09:41 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 24 467
Нито "за", нито "против" - поредното използване на някой, който може да породи у хората съчувствие, за целите на нечия кауза. Толкова е изтъркано, че дори не може да ме развълнува по какъвто и да било начин. Нямам как да съм "против" или "за" някой, който е всъщност обект, оръдие в нечие ръце. Което не значи, че сама не е убедена в това, което говори.
Млад човек - лесно се убеждава в какво ли не.
Иначе каузи с багери да рине човек - от благородни, по-благородни.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 12:44 от Judy

# 11
  • Мнения: X
Ама коя е тази мистериозна личност или организация, която използва Грета? 😁

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 332
Не са мистериозни личности или организации. Това са определени политически партии, които дават гласност на всеки, който изповядва техните разбирания.
Не, че грижата за планетата е лошо нещо, но има ли някой, който дори за миг ще повярва, че на тези хора наистина им пука? Детето съм сигурна, че вярва в нещата, които говори, хората зад нея обаче имат съвсем друга цел...

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Синдромът на Аспергер е разстройство, при което има определени аутистични поведенчески симптоми, но интелектът и речта са в норма. Страдащите от него нито са извънземни, нито са ангели, неспособни да лъжат ("неспособността за лъгане" при аутизма я свързват с често срещаната при аутистите неспособност да се погледне ситуацията най-буквално от страната на наблюдателя, тоест на трето лице, различно от говорещия, а не с морална възвисеност, по-голяма от тази на останалите хора), нито са непременно наивници. Нито пък са луди. Колкото до Грета, няма как да съм за или против Грета, Пенчо или Драганчо, но не се интересувам и впечатлявам особено от изявите и, всеки прави каквото може за каквито каузи намери за добре, не е само Грета. Ясно, че нейната кауза е доста високо на гребена на вълната на модата на каузите в последните години и това не е заради нея, по-скоро е част от причината за известността и.
Предполагам, че и тя, и родителите и, които и да са те, вярват в онова, което проповядват.
Иначе природата без съмнение има нужда от пазене, тоест ние вероятно имаме нужда от пазенето и, но не знам дали Грета предлага най-добрия, да не говорим за най-работещия начин.

# 14
  • Мнения: 21 412
Според мен детето си е абсолютно право. Какво като има Аспергер, много хора, които я подкрепят - или по-скоро това, което казва, нямат. Аспергер, или каквото там.

Що за маниер, да се нахвърляте на активистка и да я наричате вещица, луда работа. Като не ви интересува някаква кауза, игнорирате, не я споделяте и не се интересувате.

Общи условия

Активация на акаунт