Грета - за или против

  • 65 826
  • 2 436
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 62 594
Ами, да, би трябвало. Подозирам, че другите диагнози вземат превес. В сравнение с тях аспергер е безобидна.

# 586
  • Мнения: 24 676
Там са болни по диагнози, нещо им  навява мисъл и  готово.Особено с депресиите са  ужас.Преди малко на руски видях закачка, че ако влязат в клас може да научат,че има Индия  и Китай-всъщност големи замърсители.Но ходят другаде, щото там може да мине. На фона на изкривената и физиономия.
  Колкото по - уредено и  освободено е едно общество ,толкова повече изцепки прави. Благодарна  ,че сме бедни  и горе-долу нормални.Повече  свързани с природата и   реалностите.

# 587
  • Мнения: X
  Колкото по - уредено и  освободено е едно общество ,толкова повече изцепки прави. Благодарна  ,че сме бедни  и горе-долу нормални.Повече  свързани с природата и   реалностите.

Друго не ти и остава.

# 588
  • Мнения: 30 793
Това беше циничко, Чек. Как по-точно разрешаваш парадокса да се кефиш, че си богата, тоест потребителски богата (т'ва БМВ нищо не ми е, като тротинетка) с идеята за екология и опазване на планетата. След като точно еколозите живеят като бедни и дори гледат да се къпят по-малко. Примерно само в неделя, нали, като бедните българи:)

Ей сега пак зачетох не ляво-либералния, а десния подход към екология. Просто решение: заделяне на територии без човешка дейност. В 50% всичко е позволено, в другите 50% всичко е забранено и оставяме природата да си върши работата. Както се вижда от опит, за 30 години само и следите от цивилизация почват да се затриват.

И като се задели една територия, наистина не се пипа - а не като сега, айде тука малко волфрам да покопаем, там малко шистов газ.

# 589
  • Мнения: X
Разбирам някой тийн да носи плакат с подобен надпис, ама възрастен човек...  ooooh! Rolling Eyes doh

Снимката е от климатичния протест в Стокхолм

Скрит текст:



Това беше циничко, Чек. Как по-точно разрешаваш парадокса да се кефиш, че си богата, тоест потребителски богата (т'ва БМВ нищо не ми е, като тротинетка) с идеята за екология и опазване на планетата.

Е, тя въпросната потребителка в една друга подобна тема се похвали наскоро, че през последната година си е купила 40 чифта обувки и една камара парцали, ама иначе е много "еко". Laughing Аргументът ѝ беше, че така или иначе тези стоки вече били произведени и налични в магазина, що да не си ги купи. doh

# 590
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
че през последната година си е купила 40 чифта обувки и една камара парцали, ама иначе е много "еко". Laughing Аргументът ѝ беше, че така или иначе тези стоки вече били произведени и налични в магазина, що да не си ги купи. doh
hahaha hahaha hahaha

Мда, точно такивата подкрепят каузата на Грета, която маже филии с маргарин от пластмасова кофичка и се вози на влак със синтетични седалки.

Фемилито й да даде пример на света. Да освободят оня остров в Стокхолм, където се намира къщата им, и да го превърнат в резерват.

Такова ограбено детство на тоз остров значи ...

# 591
  • Мнения: 15 959
И после защо им се подиграват и не ги взимат на сериозно. Ами защото всичко е на принципа "дайте да дадем".

# 592
  • София
  • Мнения: 17 785
Да напомня, че Грета е на 16. Виктория става престолонаследник на 11 , а на 18 е кралица на Великобритания.

Убягна ми връзката между двете?
Защото няма връзка ли?Представи си карлицата да крещи така.Само Тръмп  я кокурира.А нашия ББ бяга пред нея.

Ами не, не виждам връзката между двете жени. Някой е на 16, а някой друг на 18 е станал монарх. Трети пък на 22 е станал баща, а четвърти на 28 направил научно отритие. И така до безкрай. Истеричното поведение на Грета се дължи на начина, по който е отглеждана и на диагнозата й, която лесно я вади от баланс.



Обикновено за децата с проблеми от аутистичния спектър се препоръчва да се създаде спокойна атмосфера със строг, постоянен дневен режим, който да ги успокоява и да им вдъхва сигурност и увереност. А не да се лашкат по Земното кълбо и да се поставят в стресови ситуации. Никой ли не е казал това на родителите й? И в Швеция, дето толкова са се закахърили за начина на отглеждане на чужди деца, как така никоя институция не взема мерки?


Това беше циничко, Чек. Как по-точно разрешаваш парадокса да се кефиш, че си богата, тоест потребителски богата (т'ва БМВ нищо не ми е, като тротинетка) с идеята за екология и опазване на планетата. След като точно еколозите живеят като бедни и дори гледат да се къпят по-малко. Примерно само в неделя, нали, като бедните българи:)

Ей сега пак зачетох не ляво-либералния, а десния подход към екология. Просто решение: заделяне на територии без човешка дейност. В 50% всичко е позволено, в другите 50% всичко е забранено и оставяме природата да си върши работата. Както се вижда от опит, за 30 години само и следите от цивилизация почват да се затриват.

И като се задели една територия, наистина не се пипа - а не като сега, айде тука малко волфрам да покопаем, там малко шистов газ.


И как точно предлагат да го направят това? Да се разрушат 1/2 от градовете и изобщо населените площи в Европа и да възродим горите - а останалите 50% не само наличните 100% от населението, ами и 50% не биха могли да изхранят... та в такъв аспект какво - да избием 70% от населението, за да има храна за останалите и достатъчно природа, която да не се пипа? По какъв признак предлагаш да подберем кой да живее и кой да умре?

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 00:53 от katiABV

# 593
  • София
  • Мнения: 62 594
Хората си гледат бизнеса. Слушах преди малко интервюто с психиатъра. Вярно казва - това е култ на елита и ако Грета не беше това, което е с тези родители, а обикновено момиче, никой нямаше да й обърне внимание. ДанО по-скоро тази масова лудост свърши и всички да се кротнат малко и да си гледат работата, че току-виж по-голяма беля станала покрай това крещене.

# 594
  • Мнения: X
https://www.segabg.com/category-observer/greta-tunberg-vragut-na … ezha-kum-shtastie
 Добър анализ на Сула- за това какво се цели с Грета.

# 595
  • Мнения: 30 793
И как точно предлагат да го направят това? Да се разрушат 1/2 от градовете и изобщо населените площи в Европа и да възродим горите - а останалите 50% не само наличните 100% от населението, ами и 50% не биха могли да изхранят... та в такъв аспект какво - да избием 70% от населението, за да има храна за останалите и достатъчно природа, която да не се пипа? По какъв признак предлагаш да подберем кой да живее и кой да умре?

Имаше един шотландски милиардер, дето правеше точно това - изкупува земя и я оставя да се залеси сама, без да я използва. Няма нужда да разрушиш 50% от града, градът си е ОК. Но около него може да спреш развитието. Другата ти грешка е, че цялото население е еднакво ценно и може да поддържа цивилизация. Ми не, едни 70% общо взето трябва да се гледат "на ясла" като в детската градина. Те ще са тия, дето ще живеят натясно, ще ядат соя с бръмбари и ще се забавляват виртуално, и ще им се начука канчето да не се размножават много.

За другите ще има простор и бургери и големи естествени семейства.

Въпросът е да се спре т. нар. "land development", тоест отвсякъде да се изцеди печалба. Дай да изорем, да изгледаме една соя, докато изтощим почвата и да боднем една сондичка за шистов газ, да е пълна печалбата.

# 596
  • София
  • Мнения: 12 780
Ай, стига, де. Може ли по-сериозно? Не очаквах от теб да плямпаш такива чак глупости ан гро.

# 597
  • Русе
  • Мнения: 12 401
Не знам аз глупости ли са или не са, но е факт , че има безогледна експлоатация на ресурси без оглед възстановяване, колкото и да се пише обратното - никой не се е отказал от прогресираща печалба. И че няма поликита за регулиране на нарастването на населението на земята.

# 598
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Въпросът е да се спре т. нар. "land development", тоест отвсякъде да се изцеди печалба. Дай да изорем, да изгледаме една соя, докато изтощим почвата и да боднем една сондичка за шистов газ, да е пълна печалбата.
Сирен, това, така или иначе, е част от програмата за устойчиво развитие. Такава програма има от много време. И се изпълнява.


Единствено новите технологии са решение на проблемите, които имаме в момента. Дори с нови технологии ще могат да се пречистят замърсените вече райони.

Не съм сигурна, че ще успеят да измислят нещо, обаче, за Китай, чиито въздух, почва, води и всяка молекула и атом са отровени.


Ще ги измислим нещата, сигурна съм. След това, ще се приближи една комета и ще се блъсне в Земята.

И това ще бъде наистина краят.

Много искам Грета да прочете за опасността от сблъсък с комета. Може да си преорентира страховете.

# 599
  • София
  • Мнения: 12 780
И викаш да жертваме седемдесет процента от населението, ама не от нас, де, от другите, и да ги тикнем някъде. Дали да не прежалим Африка? Или Австралия? Вярно, по-нагъсто ще са, а и не е ясно с какво ще се хранят, ама тамън да поизмрат.
Eleonora_27, да!

Общи условия

Активация на акаунт