За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 8-а тема

  • 54 676
  • 768
  •   2
Отговори
# 705
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
вряло, не вряло, то и олиото не е онова олио.
сложии домати, какво ти пречи?

# 706
  • Мнения: 6 895
Нали това питам, колко време трябва да ги варя, когато са сурови доматите в кьопоолуто?

# 707
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
а аз ти отговарям за фризера. Simple Smile
думаме си като глухия и слепия май. Simple Smile

# 708
  • Мнения: 5 061
Аз не ги варя. Предварително обработвам патладжаните - беля, режа, соля, отцеждам, пържа. След това разпределям по буркани. Междувременно си правя доматения сос със всичко - чесън, магданоз, сол. Олио при доматите не слагам, че патладжаните са си мазнички. Когато ми е готов сосът, разливам в предварително затоплени буркани и слагам предварително затоплени капачки. Обръщам надолу и чакам да изстинат. И миналата година така ги направих и ми станаха супер.

# 709
  • Мнения: 6 895
Със сурови домати без варене не бомбират ли?
Хубава рецепта! Simple Smile

# 710
  • Мнения: 5 061
Доматите са термично обработени, правя доматен сос, който се вари с часове. Общо взето, докато си го харесам на гъстота. Впрочем така правя и лютеницата. Досега не са ми бомбирали. Само един буркан с домати за готвене (20 мин ги варя) щеше да го направи това тези дни, но не бях видяла, че не се е стерилизирал, вътре беше побеляло, газирало се... грозна работа. Набързо го хвърлихме.

# 711
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Ох, пак драма с моята лютеница. Както писах, имам 3 трилитрови буркана пюре и около 6кг. пюре от чушки - печени, белени и смлени. Чудя се 2-та буркана домати ли да сложа или и трите? Т.е. 6 на 6 или 9 на 6?

# 712
  • Мнения: 8 527
Ох, пак драма с моята лютеница. Както писах, имам 3 трилитрови буркана пюре и около 6кг. пюре от чушки - печени, белени и смлени. Чудя се 2-та буркана домати ли да сложа или и трите? Т.е. 6 на 6 или 9 на 6?
Сложи всички останали продукти и добави доматено пюре на вкус. Пробван подход, работи  Simple Smile

# 713
  • Мнения: 4 701
Подкрепям жар птица, но имай в предвид , че за вкусна лютеница чушките трябва да са повече от доматите.

# 714
  • Мнения: 18 561
Нищо чудно и един буркан доматен да ти стигне.

# 715
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Беше каквото беше, всичко сложих, почти е готова, но я загорих. Уж не спрях да бъркам. Но я изключих за малко и хукнах до магазина.   Може би тогава. Сега ще я прехвърля и продължавам.

# 716
  • Мнения: 6 895
Пак да попитам, колко време се вари доматен сок от сурови домати в буркани?

# 717
  • Мнения: 4 701
Аз заварявам за 15 мин, но тези дни някой беше писал 30- върни се малко назад.

# 718
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Здравейте, аз съм пълен лаик в приготвянето на зимнина. Тази година съм решила да направя пастет (разядка) от печени червени чушки със сирене.Четох рецепти в нета, в една пише да се завари 6-7 минути в друга 10. Чушките ще са запържени, ако това има значение за заваряването. Въпросът ми е, това време дали е достатъчно?

# 719
  • Мнения: 475
Desitoo, правя така: изпичам, обелвам и смилам 5 кг червени чушки, слагам средно голяма буца сирене и 1 ч. ч. от 200 мл препържено олио (загрявам олиото, пускам вътре залък хляб и като покафенее е готово). Олиото слагам още врящо, чува се цвърчене като го наливам при чушките със сиренето. Така не се налага да пържа всичко. Бъркам, докато чушките поемат олиото, сипвам в бурканчета и варя 15-ина минути.

Общи условия

Активация на акаунт