Херпес

  • 33 052
  • 689
  •   3
Отговори
# 480
  • Мнения: 22
Аз съм го пила и ми е помагал, когато е избил херпес. Исках да опитам по дълго време....
Не може да не помага ацикловира то е лекарство за херпес.  Но на някой човек ще помогне в по-висока доза, а на други в по-ниска.  Ако го получите около менструацията си, можете да го пиете само тогава, в английската група много жени казват, че приемат ацикловир само тогава.  Писах на едно момиче, тя го е приемала с мъжът си за 6 месеца и тя и съпругът и имат херпес в интимната област.  И на двамата е предписан ацикловир за 6 месеца и са го спряли. И вече не им е излизал и на двамата от 2 години.  Разбрах също , че и двамата партньори, ако го имат, но единия не знае, защото е асимптомен, може да провокира огнището на херпес при партньора си, ако вашият партньор е асимптоматичен и просто изхвърля вируса през кожата без никакви рани, може да провокира вашия да излиза.  Както написах по- нагоре, те пак са заразени, но нямат видими мехури или рани.  И ако нямате рана, нямате херпес и не може да ви изследват, кой тип е.  Кръвните тестове не са точни и не показват къде го имате, само тампон, взет от рава, ще ви покаже дали е тип 1 или тип 2. И също е възможно и двата вида да са във вашата интимна зона.  Защото, ако в даден момент сте заразени с тип 1, това не означава, че не можете да хванете тип 2 на едно и също място.  Тази група ми помогна много да разбера за този вирус.   Надявам се да бъда полезен и на вас, да не ви обърквам повече.

# 481
  • Мнения: 540
Привет, моля за съвет.

Появи ми се това преди два дни.

Скрит текст:

В момента имам херпес на устната от четвъртък ( простудиха се) , но горепосоченото излезе в събота вечерта.
Мехурче с вода, мисля че не става ясно.

Днес, вече ми е подуто под окото и боли много при допир.

Според дерматолог, това е херпес и ми предписа Ацикловир 200 мг (5 пъти дневно за 5 дни)


Преди години сестра ми също имаше под окото, но в пъти по-голямо като размер и след прием на валтрекс, невробекс и герзиген спрей  след 15 дни мина.


Според вас да опитам ли с нейното лечение, този ацикловир не ми се струва надежден.

Ацикловира е най надеждното лекарство всичко останало е измислица .

# 482
  • Мнения: 1

Привет, моля за съвет.

Появи ми се това преди два дни.

Скрит текст:

В момента имам херпес на устната от четвъртък ( простудиха се) , но горепосоченото излезе в събота вечерта.
Мехурче с вода, мисля че не става ясно.

Днес, вече ми е подуто под окото и боли много при допир.

Според дерматолог, това е херпес и ми предписа Ацикловир 200 мг (5 пъти дневно за 5 дни)


Преди години сестра ми също имаше под окото, но в пъти по-голямо като размер и след прием на валтрекс, невробекс и герзиген спрей  след 15 дни мина.


Според вас да опитам ли с нейното лечение, този ацикловир не ми се струва надежден.

Ацикловира е най надеждното лекарство всичко останало е измислица .
Алекс, бях се насочила към италианската ваксина, ама май файда няма. Все пак може ли малко инфо за нея. Пия л лизинг. Понякога две, понякога три. Не знам може ли всекидневно. Мисля си за по дълъг прием на валтрекс. Ох, вече ми ида да се гръмна. Притеснявам се всеки път да не заразя и детето си.


Мнения за Валтрекс кога започва да действа и успокоява ли болката

# 483
  • София
  • Мнения: 335
Валтрекса го пия ударно -4 от по 5000, след 12 часа пак. Само така ми действа. Успередно кверцетин и лизин и всичко приключва за 3 дни. Но пак казвам -пийте имуностимулатори всеки ден, редувайте ги на всеки два месеца и няма да излиза. Успех!

# 484
  • Мнения: 21
И аз съм на това лечение. За сега съм мега доволна.
Има ли резултат това лечение,  Сигма?
Днес ми предписаха ацикловир 0.400 на ден в продължение на 6 месеца (а когато херпеса е активен ×5 на ден) Не съм много "За", но ще пробвам. Надявам се максимално да намалят рецидивите Sad
Имаш ли резултат при това лечение, Фани?
Здравейте, извинявам се за много късният отговор. На 1.04 приключвам 6 мес. лечение. За този период ми се появи само първия месец, оттогава не ми е избивало. Но понякога след цикъл усещам дискомфорт и имам леко зачервяване( тогава увеличавам дневната дозат),но не се е стигало до мехури. Тази седмица ще звънна на дерматолога да обсъдим дали да продължа или да направя  пауза.

# 485
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета!
Аз пих три месеца изопринозин + лизин по схема. Изопринозин - 3×2 за 10 дни, след това почивка от около 7-8 дни и отново. Направих 5 курса и след приключването продължих да го пия по 1 таблетка на ден за 1 месец. Ефект има, но се забелязва след първия месец.
Преди почти нямах оздравителен процес, излизаше ми по 3-4 пъти в месеца. Сега от 3 месеца насам ми излиза само когато съм в цикъл, като преминава за 2-3 дни и единствено нанасям ацикловир по 4-5 пъти на ден. Изопринозин на своя отговорност пия още, в дните около цикъла. Ацикловир таблетки не съм пила никога.
Последния месец бях настинала и не знам дали и от това, но ми излезе преди и след цикъл.
Знам, че едва ли ще го стопирам напълно да не се появява, но за мен е важно да не е постоянно и да отминава по-бързо. За сега (да не се хваля) постигам този ефект.
Що се отнася до моят приятел (всъщност от него го имам 😜), за първи път му е излязло преди 15 години, като от тогава никога не е имал видими прояви. Така успях и аз да се сдобия с херпес, няколко години след започване на нашата връзка и след един доста стресов момент за него.
В момента най-големият ми страх е забременяването. Когато си помисля, че дори и малка, вероятноста бебето да се роди с увреждания, благодарение на херпеса ме ужасява. Не се притеснявам от едно евентуално секцио, а от самата бременност и протичането и.
Тук чета доста мнения и коментари за това как единствената опасност е ако е активен по време на раждане и малко се успокоявам, но все пак притеснението надделява.
(Стана дългичко, но просто исках да споделя).

# 486
  • Мнения: 35
И аз съм на това лечение. За сега съм мега доволна.
Има ли резултат това лечение,  Сигма?
Днес ми предписаха ацикловир 0.400 на ден в продължение на 6 месеца (а когато херпеса е активен ×5 на ден) Не съм много "За", но ще пробвам. Надявам се максимално да намалят рецидивите Sad
Имаш ли резултат при това лечение, Фани?
Здравейте, извинявам се за много късният отговор. На 1.04 приключвам 6 мес. лечение. За този период ми се появи само първия месец, оттогава не ми е избивало. Но понякога след цикъл усещам дискомфорт и имам леко зачервяване( тогава увеличавам дневната дозат),но не се е стигало до мехури. Тази седмица ще звънна на дерматолога да обсъдим дали да продължа или да направя  пауза.
Правила ли си изследване на чернодробните ензими? Интересно е при такъв дълъг прием какво се случва с тях.

# 487
  • Мнения: 21
И аз съм на това лечение. За сега съм мега доволна.
Има ли резултат това лечение,  Сигма?
Днес ми предписаха ацикловир 0.400 на ден в продължение на 6 месеца (а когато херпеса е активен ×5 на ден) Не съм много "За", но ще пробвам. Надявам се максимално да намалят рецидивите Sad
Имаш ли резултат при това лечение, Фани?
Здравейте, извинявам се за много късният отговор. На 1.04 приключвам 6 мес. лечение. За този период ми се появи само първия месец, оттогава не ми е избивало. Но понякога след цикъл усещам дискомфорт и имам леко зачервяване( тогава увеличавам дневната дозат),но не се е стигало до мехури. Тази седмица ще звънна на дерматолога да обсъдим дали да продължа или да направя  пауза.
Правила ли си изследване на чернодробните ензими? Интересно е при такъв дълъг прием какво се случва с тях.
Здравейте,не съм си правила изследвания. Честно казано не съм почитател на медикаменти,но бях доста отчаяна и реших все пак до опитам. След спирането на ацикловир ми изби па четвъртият ден,при което лекарят ме посъветва да продължа с още 6 месеца. Но по мое мнение това е меко казано налудничаво(може и да греша). Та така сега пробвам с билки и т.н. Скоро четох,че с озоновата терапия има добри резултати. Знаете ли нещо повече?

# 488
  • Мнения: 35
И на мен ми се струва, че прекалено дългия прием не е ок, а четох дори в чужди сайтове как го пият с месеци и години. Няма как да не влияе на черния дроб, и кой знае още на какво.
Не съм чувала, нито чела нищо за озонотерапия. Предполагам ще е нещо за облекчаване на симптомите само. Ще проверя.

# 489
  • Мнения: 24
Здравейте, при мен няколка дни след последното ми включване тук ми излезе херпес  3ти път за последните 10 дни. Не издържах и отидох отново на лекар. Изписаха ми ацикловир за 4 месеца, като схемата е 2 месеца по 2, и 2 месеца по 1 таблетка. Започнах лечение веднага, разбира се и ефект имаше веднага, всичко изчезна. Пих ги около 4 дни и ме приеха по спешност в болница, оперираха ме два пъти, като са ми преливали и кръв. Ацикловир не съм пила в болницата, а от този стрес 10 дни, не ми се е появявал ( коета ме радва, разбира се). Чудех се дали е от ацикловира, едва ли се е натрупал за 4 дни в организма или от преливането на кръв. Мислех, че ще се събудя след операциите, цялата в херпеси.
Някой ако е имал такава случка, моля споделете, дали кръвопреливането може да има връзка. Благодаря ви 🌹

# 490
  • София
  • Мнения: 335
Момичета, редувайте постоянно леки имуностимуланти. Моята имунна система е ок, но от женските хормони ми се появява всеки цикъл. Почнах с биозин два месеца, после екомер 2 месеца, сега Hyperisince (прочетете за него, официално одобрено в САЩ преди половин година, аюрведа, и пише, че след 4 месеца прием при 74% от хората спира да се появява хрепесът поне за период от 2 години) заедно с малко котешки нокът. Вече месеци нямам, ако нещо се усъмня - ударно 2000 мгр валтрекс. Също ако настина си изпивам 1000 мгр валтеркс профилактично. Просто е някакво чудо, а е съвсем лесно да се редуват различни билки и имуностимуланти. Защото това е по-добро от ежедневен прием на ацикловир. Да добавя ефект се вижда след 2 месеца, трябва натрупване.

# 491
  • Мнения: 60
Аз нямам време да прочета всички отговори, не съм влизала от много време.
За пръв път от толкова време херпеса ми рецидивира на носа... просто ужасно.
Не знам къде е по-добрия вариант да се показва... 😔 никога не ми е излизал на носа, на ноздрата отдолу.

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 16:47 от Красимира Боева 638781

# 492
  • Мнения: 7
Здравейте. Имате ли наблюдения дали Ковид ваксината има някаква връзка или влияние върху херпес вируса? На моя позната й изби херпес на устата веднага след като се ваксинира. Тайно се надявах да има обратния ефект, колкото и смешно да звучи...  
И още един върпос, някой изпробвал ли е продуктите на Аквасорс?

# 493
  • София
  • Мнения: 335
Аз имам генитален хрепес от 5 години може би, излизал ми е и 3 пъти на дупето, но след ваксината на Астра Зенека при първото излагане на слънце ми се появи отгоре на бедрото. Никога не ми се беше случвало...

# 494
  • Мнения: 540
Аз имам генитален хрепес от 5 години може би, излизал ми е и 3 пъти на дупето, но след ваксината на Астра Зенека при първото излагане на слънце ми се появи отгоре на бедрото. Никога не ми се беше случвало...


Просто не се излагайте на слънце противопоказно е.

Общи условия

Активация на акаунт