Събирам инфо за Испания

  • 8 240
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
Първо да се извиня на Jutoo, че и се намесвям в темата за Испания, но ние имаме планове да ходим Септември в Италия. Та исках да попитам Mousy (а и всички останали) за нейното мнение. Току виж сме сменили Италия за Испания  Wink

И ние първоначално мислихме за Италия, но там не предлагаха почивка, ами имаше примерно 4 дни на едно  и 4 дни на друго место. Затова се насочихме към Испания  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 021
Първо да се извиня на Jutoo, че и се намесвям в темата за Испания, но ние имаме планове да ходим Септември в Италия. Та исках да попитам Mousy (а и всички останали) за нейното мнение. Току виж сме сменили Италия за Испания  Wink

И ние първоначално мислихме за Италия, но там не предлагаха почивка, ами имаше примерно 4 дни на едно  и 4 дни на друго место. Затова се насочихме към Испания  Simple Smile
Да, ние по-скоро искаме да пообиколим малко!

# 17
  • София
  • Мнения: 9 977
Първо да се извиня на Jutoo, че и се намесвям в темата за Испания, но ние имаме планове да ходим Септември в Италия. Та исках да попитам Mousy (а и всички останали) за нейното мнение. Току виж сме сменили Италия за Испания  Wink

И ние първоначално мислихме за Италия, но там не предлагаха почивка, ами имаше примерно 4 дни на едно  и 4 дни на друго место. Затова се насочихме към Испания  Simple Smile
Да, ние по-скоро искаме да пообиколим малко!
Организирано или не?

# 18
  • Мнения: 3 098
Ето няколко сайта,където има много информация:
http://www.barcelonaturisme.com/
http://www.aboutbarcelona.com/
http://es.barcelona.com/
И не мога да се сдържа да не публикувам това сайт4е на Валенсия,ако имате време и желание,може да го посетите. Wink :
http://www.fotovalencia.com/fotos/index.html
Да си прекарате хубаво в Испания. Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Ние бяхме в Коста дел Маресме (Малград дел Мар) по същите причини Laughing
1. Море
2. Барселона- толкова много има там за гледане и шматкане. И без това за 7 дни не може да видите всичко Laughing Но туризмът е страхотно организиран, има 3 цвята тур. линии, та като си платиш дневен/2-дневен билет няма как да пропуснете забележителност, ако все още ви се гледа Grinning
За контингента незнам- зависи какви групи ще нацелите. Ние бяхме нацелили холандци и англичани, средна възраст 85 г. Mr. Green , но пък групата от БГ беше достойна. През септември купонът е малко поприключил. Сезонът официално е закрит, дори няма спасители на плажа.Обаче имаше много яки дискотеки, посещавани от каталунците, където предлагат Куба литрос (наистина са литрови и така се напихме Mr. Green).
Предлагат се разни допълнителни екскурзии и мероприятия. По това време коридата беше вече закрита. Ходихме на Фламенко вечер в "Ла Сиеста"- страхотно. Скокнахме до Андора- не си струва пътя, няма какво да се види, а е доста път. Единственото е, че е рай за шопинг на парцалки (маркови, де), като видиш на етикета евр. и андорска цена (без мито) и някак си се увличаш да изкупиш Зара Crazy Не си струват и ходенето до замъка в Южна Франция и Рицарския турнир. Водния парк бил добър, на нас не ни остана време. Не ни стигна времето и за Пеещите фонтани ва Барселона- оставили сме ги за другия път.
Барселона е страхотна, хората също-наша кръв Laughing Действително влакчето е много удобно, за да не зависите от никой.
Според мен мястото е идеално за почивка, а Барселона е на 1 ръка разстояние и винаги има какво да правиш там, ако ти доскучее. В кой хотел сте?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Ето няколко сайта,където има много информация:
http://www.barcelonaturisme.com/
http://www.aboutbarcelona.com/
http://es.barcelona.com/
И не мога да се сдържа да не публикувам това сайт4е на Валенсия,ако имате време и желание,може да го посетите. Wink :
http://www.fotovalencia.com/fotos/index.html
Да си прекарате хубаво в Испания. Peace
Супер си   bouquet
Почвам да чета.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Jul, благодаря много за подробната информация   bouquet  bouquet  bouquet И това за Зара като го кажа на мъжо... Crazy
http://astralholidays.bg/2005/main.php?pkt=896&htlm=2
Ето в този хотел сме резервирали - препоръчаха ни го от фирмата, на снимките добре изглежда  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 255
Ако идеята ви е да почивате на море в Испания, по-добре изберете друг курорт, Калеа си е направо пенсионерски, едва ли ще ви хареса там. Съгласна съм с Маленна, че на север е пълна скука, не е за млади хора.

Ние бяхме в същия хотел за 6 нощувки преди 2 години, хотелът е малък и не е нищо особено, басейнът е съвсем малък и е на покрива.  От съседния хотел непрекъснато боботеше един гигантски климатик и затова държахме прозорците затворени. Стаите са клаустрофобични, иначе храната не беше лоша и от обслужването не сме имали оплаквания. Но понеже и ние отидохме с  идеята да пътуваме всеки ден до Барселона, най-неприятното беше че от хотела до гарата се ходи поне 20-25 минути пеша (което в жегата не е никак малко). Наистина с влакчето точно за 1 час пристигаш на площад Каталуня. Ако искате обаче да не си изпуснете вечерята в хотела, трябва в късния следобед да потеглите на обратно. Не си спомням в колко часа беше последното влакче, но нямаше начин да останете вечерта в Барселона и да се приберете с влак. Такситата и колите под наем бяха ужасно скъпи. Иначе Барселона е един невероятен град, но ние ако пътуваме пак до там задължително ще спим в самия град,  пък ако ще да е в някой hostel.

В курортите на юг от Барселона обаче е  съвсем различно, има младежки дух, забавления, красота, природа ...  ние бяхме в Салу на Коста Дорада и много ни хареса. Е, оказа се, че хотелът ни е доста извън курорта, но пък имаше транспорт. Там съвсем близо са също Порт Авентура и градчето Терагона.

# 23
  • Мнения: 339
Ходихме от 20.06 в Палма де Майорка и си изкарахме медената седмица супер! Това, само за да опровергая мненията за скука там. Според мен идеята е да не се захващаш с организирани екскурзии, а да си наемеш кола и да обикаляш цяла седмица, където решиш ( с предварителна информация от форума Wink) Пробвахме 1 ден организирано и определено от нашите обиколки ни останаха мнооого по-добри спомени Simple Smile На дискотеки не сме ходили, обаче не ни и липсваше Simple Smile
А и ни излезе около 440 евро на човек самолета, хотел 3* и 7 закуски и вечери на огромна, отрупана с невероятни неща шведска маса!  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние бяхме в същия хотел за 6 нощувки преди 2 години, хотелът е малък и не е нищо особено, басейнът е съвсем малък и е на покрива.  От съседния хотел непрекъснато боботеше един гигантски климатик и затова държахме прозорците затворени. Стаите са клаустрофобични, иначе храната не беше лоша и от обслужването не сме имали оплаквания. Но понеже и ние отидохме с  идеята да пътуваме всеки ден до Барселона, най-неприятното беше че от хотела до гарата се ходи поне 20-25 минути пеша (което в жегата не е никак малко). Наистина с влакчето точно за 1 час пристигаш на площад Каталуня. Ако искате обаче да не си изпуснете вечерята в хотела, трябва в късния следобед да потеглите на обратно. Не си спомням в колко часа беше последното влакче, но нямаше начин да останете вечерта в Барселона и да се приберете с влак. Такситата и колите под наем бяха ужасно скъпи. Иначе Барселона е един невероятен град, но ние ако пътуваме пак до там задължително ще спим в самия град,  пък ако ще да е в някой hostel.

В курортите на юг от Барселона обаче е  съвсем различно, има младежки дух, забавления, красота, природа ...  ние бяхме в Салу на Коста Дорада и много ни хареса. Е, оказа се, че хотелът ни е доста извън курорта, но пък имаше транспорт. Там съвсем близо са също Порт Авентура и градчето Терагона.

Ами басейна който е пред хотела? И в сайта пише "...Един от хотелите с най-добро разположение, спрямо Барселона и в самия курорт. .." -  не е ли така?
Вече е късно да резервираме друго - платили сме си и ще отидем, но моля те за тези уточнения   bouquet

# 25
  • Мнения: 255
Има не голям външен басейн в двора, припомних си като разгледах снимките в сайта на хотела . Хотелът не е лош, все  пак е 4*, но на нас не ни допадна като място за прекарване на времето и релаксиране, май затова не сме ползвали басейна, предпочитахме да разглеждаме Барселона. Под добро местоположение не знам какво се има предвид, хотелът наистина е на няколко преки от морето, в самия курорт е и е близо за централната му част. Гарата е в другия край на центъра и до там си е изморителна разходка. Билети за влекчето можете да си купите от рецепцията на хотела и ще си спестите чакането на гарата. Най-хубавото от всичко е, че цената на престоя там наистина е много добра и Барселона е много близо.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 724
не знам колко големи са децата, но ще се впечатлят от Аквариума и парка Грюнел, според мен, ако са момчета , може и би и от стадиона.
Ако имам време ще пусна снимки от парка и Аквариума, синът ми беше впечатлен най-много от това. Ходихме и в музея на Пикасо, но за деца е уморително, накрая го носих. Разбира се , има спомени, на 6 години разбра за периодите на Пикасо, но сякаш децата имат нужда повече от друг тип удоволствия.
Бахме в Коста Дорада, избрахме град Салоу за почивка, защото беше най-близо до най-големия аткракцион в Испания Порт Авентура, снимките от там са просто невероятни, атракционът е разделен тематично , с живи актьори и имитирана природа от целоят свят,има индиански град и какво ли още не. Ако сте в Испания с деца, не го пропускайте и отделете минимум 1 ден за него. Намира се на 2 километра от Салоу, бяхме миналата година през юни.
Ходихме на винен тур, за възрастни беше ивтересно, за децата - не. И в един манастир, не мога да си спомня името, ако имаш интерес ще проверя, страшно впечатляващ като архитектура и природа...
Бих се върнала за 10 тина дни само в Барселона, струва си, има още много неща, които могат да се видят, но не на почивка, а на екскурзия. И определено не през юли и август...За екскурзии и страшно топло тогава, поне според мен...

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 12:51 от veleva

# 27
  • Мнения: 1 030
Първо да се извиня на Jutoo, че и се намесвям в темата за Испания, но ние имаме планове да ходим Септември в Италия. Та исках да попитам Mousy (а и всички останали) за нейното мнение. Току виж сме сменили Италия за Испания  Wink

Ако става въпрос за почивка - лично аз предпочитам Испания - имат по-добра тур.инфраструктура.
А Италия е прекрасна - ходила съм много пъти, преди 2 години, например, бях на 1 екскурзия за 11 дни - Римини, Сан Марино, Рим, Неапол, Помпей, Везувий, остров Капри, Модена, Венеция....Случи се така, че бяхме на площад Свети Петър на поклонението на Папата...
Въобще - страхотна страна...Обаче курортите им не ме впечатляват особено - Римини е с доста стари хотели, макар всичко на плажа да е много уредено. Определено в Испания е по-новичко...
Ходила съм и няколко пъти в Лигурия - в Сан Ремо - там пък са близо Монако, Ница и Кан...Ако си с кола - препоръчвам Италия - ще могат да се разгледат толкова неща...А ако е за почивка - Испания.

# 28
  • Мнения: 5 622
Буба, не ти препоръчвам курортите на север от Барселона, няма да ти харесат, скучни са, пренаселени с германци. Мога да публикувам и снимки. Барселона е чудесен град, ако успея да публикувам снимки, ще ги приложа към забележителностите.

Значи ще имам предвид, че си ходила и ще те поразпитам, когато се решим да ходим  Wink Аз и за Истанбул исках да те питам нещо, но като дойде ред пак да ходим, тогава  Hug

# 29
  • Мнения: 1 063
EliMeli, пиши в кой хотел сте отседнали? С предварителна резервация ли? Питането ми е информативно.

Общи условия

Активация на акаунт