Мъжът ми дава тайно пари на майка си

  • 11 495
  • 452
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 039
Семейните отношения са между съпрузите и техните деца.Ние сме помагали и на моите родители и  на родителите на съпруга ми.Всичко трябва да става с откровен разговор.Опитайте се да си пререразгледате бюджета и да определите сума с която да подпомагате  родителите и от двете страни,ако имат нужда.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Майка му не му била семейство.??? Но аз познавам няколко мъже, които биха шута на глупавите си съпруги (семейство) за подобни причини. Някои харчат безразборно за парцалки, игнорирайки децата си. Други са проявили равнодушие при кризисни моменти. След раздяла, бившите са никои, а мама пак му става семейство. Joy Възниква и резонния въпрос, снахата има ли право да иска имоти и дивиденти, от тази, "никаквата", без елементарна емпатия и помощ? Баща ми плащаше на сестра си, да обгрижва майка им (почти заплата).Щеше да го прави скрито, но майка ми беше наясно. Семейство са все пак. Изключително грозна ми е тази ненавист и делене на близки. Предполагам, че ако подходи деликатно, мъжа и ще и сподели. Игнорирането на родната майка би било по - вреден и опасен прецедент. Тези жени са родили и отгледали вашия любим мъж. Ако мотивите за брака са били меркантилни, тревогите имат оправдание.

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм чела другите мнения.
Няколко са местата в поста ти, които бодат очите. Но накратко- не е нормално нищо, което се прави тайно от половинката. Говори с него от къде идва този проблем в комуникацията. Отношенията в двойката не са ли открити, рано или късно нещата скапват и разпадат.

# 33
  • Мнения: 1 614
Щом си го хванала, значи мъжът ти не е особено добър в това да прави нещо скришно. Така че благоразумно го посъветвай да не предприема подобни "тайни" стъпки завбъдеще, защото ще бъде хванат пак.

# 34
  • Мнения: X
Вивиана е гласа на разума в този форум. Мъжът и е щастливец. +1 към нейното мнение, бих написал същото.

# 35
  • Мнения: 32 243
Майка му не му била семейство.??? Но аз познавам няколко мъже, които биха шута на глупавите си съпруги (семейство) за подобни причини. Някои харчат безразборно за парцалки, игнорирайки децата си. Други са проявили равнодушие при кризисни моменти. След раздяла, бившите са никои, а мама пак му става семейство. Joy Възниква и резонния въпрос, снахата има ли право да иска имоти и дивиденти, от тази, "никаквата", без елементарна емпатия и помощ? Баща ми плащаше на сестра си, да обгрижва майка им (почти заплата).Щеше да го прави скрито, но майка ми беше наясно. Семейство са все пак. Изключително грозна ми е тази ненавист и делене на близки. Предполагам, че ако подходи деликатно, мъжа и ще и сподели. Игнорирането на родната майка би било по - вреден и опасен прецедент. Тези жени са родили и отгледали вашия любим мъж. Ако мотивите за брака са били меркантилни, тревогите имат оправдание.

Как така му е семейство? Тоест майка му му е жена и дете ли?
Хайде да дефинираме тая дума семейство.

Цитат
При човека семейство се нарича група индивиди, които живеят съвместно с ангажимент и обвързаност едни с други, формират обща икономическа единица, може да полагат грижи за деца, а идентичността им е значимо свързана с групата. Сексуалността и връзката родител-дете са част от повечето, но не от всички форми на семейни отношения.[

Принципно нещата в Бг седят така, че се налага децата да помагат на родителите си. Обратното също е валидно.
Аз съм против лъгането и това, че вика на жена си да не се бърка в семейните работи.
Тоест авторката е някакъв боклук, който се мота там, ражда деца, чисти и готви. И няма думата.
Ако не разполагат с много пари и едва ли не всеки лев е важен, мисля че авторката като член на това семейство има право да се разполага и да казва къде да ходят парите.
А баща ти да плаща на сестра си е нормално. Защото тя не отделя 30 минути грижа, доста повече време, което я възпрепятства да ходи тя на работа и да изкарва пари.
 Гледала съм болен възрастен и знам какво е. Нормално е да се заплаща.

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
Цитат на: absurT [spoiler
link=topic=1144815.msg39370305#msg39370305 date=1569420629]
Този лаф, за кравата, дето сучела от телето, е време да остане в миналия век. Когато родителите дундуркаха децата си докато са живи. Откакто се обърна палачинката, 90% от пенсионерите са си загинали, ако "телето" не пусне някоя стотинка в шепата.
Авторката е прекалено обрана в подробностите, но прокрадналите се приказки, че имат собствени стремежи и че се натоварва от свекървата, сочат че едва ли е имало разговори от вида "да помогнем" като нейно предложение.
[/spoiler]
Защо да остава в миналия век? Аз не мисля, че палачинката чак толкова се е обърнала. И тогава, и сега има хора с малки и големи пенсии, както малки и големи заплати, обстоятелства като имане и нямане на жилище, изплащането му. Аз смятам, че свекървата натоварва семейството на сина си с оплаквания (може би) колко й е трудно, как не й стигат, колко дава за еди какво си и сина й дава пари. Снахата като чужда по-добре преценява дали е така реално или не. И понеже синчето знае, че майка му малко го лънготи, но няма как да й откаже, крие от жена си, защото знае мнението й.

Обясних защо, но ще повторя- 90% от пенсионерите са под минимума. И ако детето не им пусне някоя стотинка в шепата, са директно умрели от глад и липса на лекарства.
Снахата като чужда, НЯМА КАК да прецени дали реално свекърва ѝ, която живее отделно, има нужда от помощ или не. То е все едно мъжът да може, като страничен човек, да знае по- добре от жена си какво е положението на майка ѝ.

Ън, съжалявам, че си в лошо здравословно състояние, но не искам да съм в положението на мъжа ти- за 20 лева дадени на майка му да се чувства престъпник. Аз не бих могла да живея в такава обстановка.

# 37
  • Мнения: 32 243
Скрит текст:
Здравейте, накратко за това, което ме мъчи. Омъжена съм. С мъжа ми се разбираме добре, имаме си нашите проблеми, но това, което ме притеснява е отношението с майка му. Тя е от малък град, съответно не взима голяма заплата. До тук добре, но проблема е, че той и дава скришом пари от мен. Преди да кажете, че съм материалистка, не е така, никога не ми е било водещо това. Просто ми  е болно, че най-близкия ми човек крие от мен, днес примерно ще крие пари, утре може да е нещо друго. Вярно не става въпрос за големи суми, но все пак си имаме цели в живота, а преди нас, гледаме винаги другите да са добре. Когато научих за това най-нормално го попитах защо крие и че няма проблеми да дава, но защо не ми го казва. И отговора отсреща е, че нямам никакво право да се бъркам и че нямало как тя сама да се справя. Мъчи ме въпроса дали наистина се бъркам, където не трябва или не е нормално да се крият такива неща.

На мен това ми е болна тема от 30 години. От толкова сме женени.Мъжът ми обаче не признава, отрича. Аз обаче не съм тъпа и мога да смятам.Той се изхитри и дава често съвсем малки суми, от порядъка на 20 лева,за да не си личи, ако ги даде накуп.
Проблемът е, че последните 11 години съм в пенсия по болест. Въпреки всичко работя, защото не съм свикнала да вися на някого на врата. Мислих си, че като се разболях ще спре да крепи майка си, но той продължава. Последното ,което ме вбеси е, че тя продаде наследствени имоти и даде всичките пари на дъщеря си. После пак започнаха да изчезват малки суми от къщи. Винаги, когато иде да я види.
Защо ти разказвам това?
За да си направиш сметка какво те чака. Щом се е научил да дава, ще дава, докато тя е жива. Без значение какво е положението у вас. Ще вземе от теб, за да даде на нея.
Моят съвет се различава коренно от всичко, писано до тук. Тези, които пишат, не са го преживели и затова се правят на благородни.
Опитай да пресечеш тази традиция. Иначе може да изпаднеш в положение да изнемогваш ти, а той да дава на мама.
Първо ти. После всички останали.

Ън, може би не се разбираш със свекървата и така реагираш. Но какво щеше да направиш ако твоята майка беше закъсала? Ако да кажем е на минимална пенсия и едвам се оправя.
Е, не съм ти в обувките все пак и не знам всичко.
Надявам се даването му да не се отразява на вашите финанси много.
За имотите си права. Очаквала си и на вас да даде предвид, че сте и помагали, но все пак те са нейните имоти. А може и дъщерята да е имала нужда.

# 38
  • Мнения: 2 050
Нормално е да се помага на родителите. Ако става въпрос за дребна сума, също не би ми било проблем мъжът ми да даде, без да ми каже. Но ако го попитам директно, определено не намирам за нормално да ми се зъби с “не се бъркай”, “не е твоя работа” и подобни. Много ясно, че е моя работа, нали сме семейство.

А с такива съждения майката си е майка, пък съпругата приходяща (и глупава), не е изненадващо да се стигне до раздяла.

# 39
  • Мнения: 861
AbsurT, тя НЕ Е пенсионерка!
Не попада в тази графа!

# 40
  • Мнения: 7 434
За да отговори мъжът " не ми се бъркай!" представям си с какъв тон го е питала авторката. А ако мъжът ми трябва да дава на майка си скришом 20 лв, бих се чувствала провалена като съпруга.

# 41
  • Мнения: 861
За да отговори мъжът " не ми се бъркай!" представям си с какъв тон го е питала авторката. А ако мъжът ми трябва да дава на майка си скришом 20 лв, бих се чувствала провалена като съпруга.
И аз бих питала със същия, защото ми се струва, че тук не става дума за 20 лв, а ако наистина са 20 лв, то тогава най-вероятно имат общо 50 лв до заплата и с тези пари трябва да изкарат примерно 1 седмица.

# 42
  • Мнения: 2 050
За да отговори мъжът " не ми се бъркай!" представям си с какъв тон го е питала авторката. А ако мъжът ми трябва да дава на майка си скришом 20 лв, бих се чувствала провалена като съпруга.
Аз пък си представям с какъв тон той е отговорил.

# 43
  • София
  • Мнения: 17 885
Що извъртате, не знам. Проблемът не е, че й дава, а че вижда себе си и майчето като семейба единица, а съпругата като натрапник и външен човек. Така че патетичният пост на Вивиана не важи. Не става дума да зарежеш близките си или да забравиш, че имаш семейство.
Всеки в живота си има поне една кризисна ситуация, в която трябва да избира. Не може винаги навсякъде да огряваш. Аз смятам, че такива "мъже" ще предпочетат маминка пред детето си и ще вземат от неговия залък, за да дадат на нея.
Само като чета за такива индивиди, извратено скрепени с майка си, ми се повдига.

Не знам дали имате деца, но аз при такъв отговор и настройка на отсрещния, бих поискала да разделилим бюджета. И то не заради 100-200лв, колкото дава на майка си, а заради отношението. Всеки да си знае семейството. Пък по- натам- ще се види.

# 44
  • Мнения: 32 243
Ами тя и авторката си написа, че не и е проблем даването, а другото, ама някои потребители не го отбелязаха въобще.

Общи условия

Активация на акаунт