ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 9

  • 24 393
  • 787
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 521
Аз имам Голдън Ретрийвър и Чихуахуа Simple Smile
Ще ги запозная с бебето още с първото виждане, после ще огранича поне първият месец достъпа. Но навсякъде в нас има косми така, че е неизбежно.
Дала съм обезпаразитяващи хапчета, изкъпала съм ги, сложила съм им капки против паразити и това мисля, че е достатъчно.


На мен пък момичета туко що ми падна тапата........
корема ми се стяга но както доста без болка и нерегулярно.

# 481
  • Мнения: 469
Ох прословутата тапа..
Може да мине време докато тръгне раждането.
Щом не са регулярни и нямаш изтичане на води, стой си вкъщи и чакай 😁
Искам и аз да мога да кажа, че ми е паднала тапата нооо ще си чакам..

# 482
  • Мнения: 1 521
Да, мисля да остана и да видим, то може и след две седмици да тръгне. Тая тапа нищо не означава, ноо..... тайно се надявам да е до два дни Simple Smile

# 483
  • Мнения: 834
Ох, и аз имам болки от два дни. Корема ми е на топка постоянно. Болката е като при бъбречна криза, ужасно ме боли кръста. Понякога дъх не мога да си поема от болка. Така ме стяга корема, че дъха секва. Мисля, че са си родилни болки. Вчера даже мислех да потегляме за болницата, но изненадващо спря всичко. Сутринта всичко пак отначало. И лежането не помага. Не пия никакви медикаменти за болката, то на този етап едва ли има смисъл. Дано изтрая утре за тоновете. За следващата седмица едва ли да си правя илюзии...

# 484
  • Мнения: 610
Моята падна сутринта, но не съм звъняла на аг-то, освен падането нищо по-различно не ми се случва днес. Ако почне да ме стяга корема обаче веднага звънкам или усетя някаква болка. Падането не означава автоматично раждане. Не знам от къде това спокойствие в мен 😁

# 485
  • Мнения: 4 006
Честито на новите мами,живи и здравички да сте..Frrr,успокои се всичко ще мине както е писано да минава,стреса с новородено след това е много по голям,особенно ако е по ревливо като моето,спя по много малко часове,отделно заради администрации се бави посещението на педиатърката и ще полудея вече..
Ние сме с домашен любимец обаче котка,която никак не прие добре новодошлия,сама си се изолира в друга стая,като реве бебето много недоволства,ревнува доста сериозно,като легнем идва до кошарата и го гледа но като цяло си седи в другата стая,на мен ми е много мъчно даже си поревах...

# 486
  • Мнения: 469
Аз наистина не знам нашата принцеса как ще реагира. Тя е свикнала цялото внимание да е за нея, то и ние малко прекаляваме с лигавенето де...
Всички казват, че сме щели да я изолираме сами, защото бебето отнемало цялото време. Аз не мисля, че ще е така, защото тя е твърде привързана към мен и не бих допуснала да страда...

Аз от няколко вечери не спя, тренирам за момента с бебето 🤣

# 487
  • Мнения: 728
Аз сега се връщам от преглед. Бебко е ниско долу слязал,2323кг±427г,46см някъде,шийката на матката е скъсена и лекаря каза да изчакам защото петък и събота е на семинар и няма да го има,а аз му казах,че искам да родя в неделя,но той заяви,че май няма да устискам до тогава и бебко ще излезе по-рано. А аз още багажа не съм приготвила... 😊


Тромбоците ми са 135 при стойност 140-440 ,каза,че за бременност не е необичайно,но ме прати на конституция с хематолог,който обаче не беше в кабинета си. Има ли някоя от вас с подобни стойности?!

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 14:56 от vesenceto_85

# 488
  • Мнения: 1 521
На мен ми бяха паднали още повече когато терапията за разреждане не беше добре.
Не са чак толкова зле, не трябва да падат под 100, тогава вече е рисковано.

Hitrushana  това са си контракции за раждане. Следи нещата и грабвай багажа към болницата ако нещо те притеснява. Сигурно скоро ще дойде бебето Grinning

# 489
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Успех на всички с паднали тапи и болки! Това като почне обяснение за тапа и ми става мнг смешно..но сигурно хич няма да ми е смешно да ми се случи хах.

Значи аз съм като изтребител. Днес поддтичвах. Отидох да запиша бебето уж на педиатър, че тук искали по-рано, ама казаха, че по-добре да се роди. Отново ме гледаха ошашкани като казах, че ще се ражда тоя месец. Току виж пренося, с тоя щръкнал малък корем вече и аз не знам ааа. Последно мереха бебето на 19 септ 2200 грама. Почнах да си мисля, че ще удари 4 кила ако още 20 дни поседи. Колко наддават на седмица има ли статистика? От 19 септ до 9 окт е бая. Може би още сега е 3 килца ай ай

# 490
  • Мнения: 1 136
И аз така се бях притеснила. Бях на преглед на 26ти септември и го премериха 3,500. Вчера пак бях на преглед и се бях подготвила да чуя 4+кг вече, защото предишните седмици наддаваше с по около килограм на месец, ноо вчера го измериха 3,600кг. Терминът ми е след 7 дни. Да видим колко ще се роди.

Явно си наддават със собствено темпо както им падне.


Успех на всички с паднали тапи и болки! Това като почне обяснение за тапа и ми става мнг смешно..но сигурно хич няма да ми е смешно да ми се случи хах.

Значи аз съм като изтребител. Днес поддтичвах. Отидох да запиша бебето уж на педиатър, че тук искали по-рано, ама казаха, че по-добре да се роди. Отново ме гледаха ошашкани като казах, че ще се ражда тоя месец. Току виж пренося, с тоя щръкнал малък корем вече и аз не знам ааа. Последно мереха бебето на 19 септ 2200 грама. Почнах да си мисля, че ще удари 4 кила ако още 20 дни поседи. Колко наддават на седмица има ли статистика? От 19 септ до 9 окт е бая. Може би още сега е 3 килца ай ай

# 491
  • Мнения: 610
На 17.09 бебка беше 2600, а на 07.10 3250. Имам 6 дни до термина надявам се да не стане много голяма 😬😁
Успех на всички с паднали тапи и болки! Това като почне обяснение за тапа и ми става мнг смешно..но сигурно хич няма да ми е смешно да ми се случи хах.

Значи аз съм като изтребител. Днес поддтичвах. Отидох да запиша бебето уж на педиатър, че тук искали по-рано, ама казаха, че по-добре да се роди. Отново ме гледаха ошашкани като казах, че ще се ражда тоя месец. Току виж пренося, с тоя щръкнал малък корем вече и аз не знам ааа. Последно мереха бебето на 19 септ 2200 грама. Почнах да си мисля, че ще удари 4 кила ако още 20 дни поседи. Колко наддават на седмица има ли статистика? От 19 септ до 9 окт е бая. Може би още сега е 3 килца ай ай

# 492
  • Мнения: 102
На 27.09 е била 2650, а днес я измериха 2850. Но много се притесних, защото изостава, досега от термин 29.10 беше 01.11, а сега излезе 8.11, все още е в границите ама док иска събота пак да отида да видим как продължава да расте, изписа ми хапчета да пия за разширяване на кръвоносните съдове и дано помогнат. И другото е, че ме прегледа и за разкритие и напипва главата и това още повече ме шашна, сега незнам какво да очаквам дали щом е слезнала до няколко дни ще родя или незнам и аз така се шашарфисах от всичко  че нито помня той какво ми каза, нито пък аз какво го питах, абе мъгла ми е отвсякъде.

# 493
  • Мнения: 1 521
Diva19 тапата ти падна цялата наведнъж и спря после да тече или?
Моята цял ден изтича на парчета, падна едно по-голям и после продължи да се точи на малки.

Как пада при вас момичета?

# 494
  • Мнения: 1 472
И аз днес бях на преглед...3170гр. (37г.с. +4дни), репетирахме отново напъването за раждане, този път остана доволен док.,каза, че и ако на раждането се справям така ще се роди бързо.....айде да видим.....но скоро не вижда да започне раждане поне не в близките 4-5дни....

За Клексана ми каза да го спра на 15.10., като терминът ми и е на 22.10., нямало опасност....

Каза да му звъня при следните случаи:
- изтичане на водите;
- прокървяване;
-контракции с интервал на 2-3 минути с продължителност от 30сек.
За тапата каза да не му се обаждам, и да не се притеснявам да бързам, че от момента , в който едно от тези три неща се случи имам близо 12часа, докато родя (малко широк диапазон ми се вижда 12часа , ама кой знае)..

Общи условия

Активация на акаунт