Hercai/Вятърничав по ATV Тема 8

  • 67 142
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 036
BVAR, и аз мисля , че Хазар ще резбере истината за покушението, но Миран няма да повярва. И това ще е още един повод за противоречие между младоженците. Само като си помисля колко такива поводи има, в смисъл вашите лоши пък нашите хубави, в обикновените семейства, направо губя надежда за нашите влюбени с тези враждуващи фамилии. С това обременено минало, с тази жажда за мъст, с тази омраза която носят в душите си, Азизе и Насух и другите зли същества в двете фамилии няма да дадат миг покой на Рейян и Миран. А Зехра изобщо не я разбирам какви претенции може да има да връща Райян в домашния ад, които и предоставиха двамата с Хазар. За да запази тайната за произхода и остави дъщеря си в ролята на боксова круша и изкупителна жертва, за всичко лошо което се случва с Шадоулу.

# 46
  • Мнения: 3 463
Здравейте момичета!  Hug
Може би аз съм се настроила, че ще гледам какво се случва в един затворен свят, та затова повторенията някак не ме дразнят. Не знам. Харесах си серията, макар и на пръв прочит. Simple Smile
Засега ми направиха две неща впечатление: 1. че Миран не реагира адекватно на условието, което Азизе постави пред Реян - да се откаже от родителите си; 2. реакцията на Азизе при вида на пръстена, който Миран даде на Реян (струва ми се, че на лицето й се появи уплах, може би защото Хазар щеше да види тоя пръстен. newsm78)
А въобще, мисля, че разплитането на тайните планове на Азизе ще стане "благодарение" на своите. Гюнул, Султан все по-често се набъркват в плановете й. Засега та ги променя в движение, ама взе да пренатяга нишката с тези "покушения".  Laughing
Имаше и много красиви сцени: двете сестри с нарисуваните велосипеди (Велосипедът си има своя символика, както водата, с която ги пръскаше Мелике, а също - тази врата с прага... струва ми се това не е случайно повторение. Прегърнатата на портата на конака Реян с отпуснати ръце...) Но ... като изгледам серията с бг превод може би ще кажа повечко.
Приятна вечер  Peace

# 47
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 848
Здравейте момичета
Нямах търпение и изгледах отново серията на руски....С удоволствие ще потретя и на български език ....Дай боже.
Азизе остана учудена, че Рейян подписа, или защото видя пръстена на майката на Миран на ръката и...Колието сигурно също е било на майката на Миран, защото Хазар "замръзна" когато го видя върху Рейян...А тя милата нямаше отново голям избор....Или щеше да бъде при семейството си , шамаросвана, затваряна и оплювана и виновна за смъртта на Азат и Миран, или щеше да бъде заедно с любовта си, но отритната от Асланбей....И аз да бях, щях да спася два живота и носейки болката в сърцето си от загубата на семейството си поне щях да изживея любовта си....Много грозна сцена с роклята, която Генюл даде на Рейян.....Змия си е тя....прилича на баба си....Много ми е интересно Джихан какво би казал, ако знае, че дъщеря му още въздиша по врага....Миран....Бабата принуди Миран да се върне в конака....Надявам се, че той ще има достатъчно сила да пази Рейян, защото в този конак добронамерените към нея са малцинство...

# 48
  • Мнения: 7 902
Хайде на бг превода. 😊
https://m.ok.ru/video/1282611874500

Благодаря на момичетата преводачи. ❤️❤️❤️

# 49
  • Мнения: 3 463
Направо са огън момичета!  smile3501 newsm51

# 50
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 848
Хайде на бг превода. 😊
https://m.ok.ru/video/1282611874500

Благодаря на момичетата преводачи. ❤️❤️❤️
Благодаря на екипа за бързият превод.... HeartHeartHeartHeartHeart

# 51
  • Мнения: 5 451
Завърших последната серия- доста еднообразно и тромаво действие, все едно и също се навива. Чак успях да забележа , че Султан е напълняла. Харесвам погледа на Миран към Рейян и заради него ще продължа да ги гледам. Трогна ме сцената с Мелике и снимките. Но трябва да измислят нещо ново, че започнаха да досаждат. Най- ме разочарова, че като идва Миран в конака на баба си все има пазванти, които ме отварят портата. Когато чакаше булката нямаше никой. И поне в руския превод бабата вече си го нарича Миран Шадоулу. И че внук и - демек Ферко, щял да отмъсти, ако ги бяха разстреляли в новата къща. Не знам какво могат да измислят, но нанякъде трябва да разплитат чорапа...Лека вечер!

# 52
  • Мнения: 1 036
Благодаря за превода на български език!

В екипа на сценаристите на 14-ти епизод се е завърнала Ферайе Шахин. Тя е участвала в създаването на сценария на началните епизоди на сериала. Рускините се надяват, че тя ще успее да подобри сценария. Да видим какво ще стане.


# 53
  • Мнения: 1 130
Аз попрехвърлих епизода с превод и не мога да си обясня какво толкова може да се е случило с Насух и Азизе, за да фо мрази толкова. То това е нереална омраза и ненавист, да смачкач и лъжеш един куп хора за живота им. Чужди самоличности, майка, бащи, братя.
Струва ми се, че Миран няма да е много очарован като разбере истинската причина за прибързания брак!Не че Рейян не го обича, но ако не беше играта на Азизе, нямаше да приеме.

# 54
  • Мнения: 2 532
Добра вечер..или...лека нощ🤨
Както и да е!
Изгледах 14ти епизод. Малко муден, но подписаха😃 в един момент си помислих, че ще разтягат локуми още 1-2 епизода!!
Азизе, освен че е “отглеждала” много внимателно омразата си и желанието си за мъст, ги е обучавала!! Явно е прочела всички, налични, книги за военни стратегии!
Пръстенат, най вероятно е даден на майката на Миран от Азад Бей.
Султан и Гюнул, съсвсем са изперкали🤪 накрая, и двете, ще засвършат в една стая в психятрията!!
Всичко знаят Есма и сестрата на Азизе.
Всички следи водат до това, че Ферат е “загубеният” син на Султан. А, да ли е така?? Ще разберем! Въпреки, че не ми се ще!
Лека и спокойна нощ😴😴

# 55
  • Мнения: 1 244
Привет, момичета!

Чудех се да се включа ли в общия хор или не.... Но.... споделям разочарованието на всички по повод случващото се или поне това, което ни показват досега... Все си мисля, че наистина ще изгубят рейтинг, ако сценаристите се мотат и преповтарят нещата... Има доста загадки и ако те не се включат активно и не се развият някъде из  сюжетната линия, то може и така да си останат неразкрити, и смисълът от тяхното наличие след финализиране на сериала, ще е никакъв... Историята на сериалите помни и такива моменти - как сума неща остават неразкрити поради внезапно спиране на сериала и всичко приключва прибързано и ненавреме. Аз лично видях нещо символично в скъсването на огърлицата от Рейян... Че тя няма да позволи това колие да се увие около врата й и да предначертае съдбата й по подобие на случилото се  с майката на Миран.. Ще ми се обаче Рейян да не е толкова примирена и плаха, а по-открито и ясно да изразява позиция... Пред Азизе, например... И да заяви твърдо присъствието си като жена на Миран. Това връщане на финала в конака на Асланбееви някак си ми се стори излишно, освен ако няма някаква изключително важна сюжетна мисия. Като човек с толкова големи възможности, нима Миран не можа да заведе някъде другаде съпругата си, да обкръжи мястото с охрана и да не позволи пиле да припари... Все пак, знаем, че Азизе може и отдалеч да ги тормози/ако това е нужно за сюжета/, не е необходимо да й са до лявото коляно... Това пристигане в дома на Асланбееви ми се стори като лична победа на Азизе и безсилие на Миран да се справи сам с решението си да заживее самостоятелно, без подкрепата и опеката на баба си... Изглеждаше като дете, което търси полата на баба си, за да се скрие ...
Което си е лееееееко отстъпление и прекланяне на глава пред волята и силата на Азизе,  въпреки искрите и огъня, които хвърчат от очите на Миран ...

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 10:07 от mury9

# 56
  • Мнения: 5 451
Добро утро!
В този филм никой от двете фамилии не работи. От какво се издържат е загадка. Шадоулу са разорени и пак никой не работи, но си седят в чудесната беседка. Мислех си и аз защо не намира Миран друго решение. Доколкото си спомням- той няма никаква икономическа власт. Всичко е в ръцете на Ферко. Не сме сигурни, но считаме миран за син на Хазар. Но не знаем кой е баща на Рейян и дали тя не е наистина Асланбей. Зациклили са яко на едно място и ми се струва, че дори Азизе вече не устиска и се смее на тъпия сценарий. А и малката бълха дето ще вади Рейян от леглото на МИран не я разбирам. Той Миран мисля, че не я знае коя е...Има ли такива момичета? Хубав ден ви желая!

# 57
  • Мнения: 3 463
 Здравейте! Hug
Та случи ли се нещо в тая серия или не?
Случиха се няколко неща: 1. Миран доведе снаха в конака на Асланбей и се противопостави на Азизе (иска човекът сватба, нов дом и ново семейство с Реян). Е да, оказа се, че това влиза в плановете на Азизе. Но докато тя реди сценария, е така. А и Миран я заплаши,  че може да напусне живота й, което си е сериозно предизвикателство. 2. Сватбата разбуни страстите и в двата рода. Вече знаем, че в тоя край не си говорят, а крещят, реват и стрелят. 3.Опитът за самостоятелен живот се отлага, връщането в конака и на мен не ми хареса никак, ама беше предвидимо в плана на Азизе. Така, като че ли кръгчето се затвори и усилията са напразни. Но според мен на пръв поглед. Забелязват се и действия на съпротива - на Миран, на Реян,  на Гюнул и даже на Елиф. Единствен неориентиран и с никаква позиция стои още Фърат. От него всичко може да се очаква.
Скрит текст:
Имаше няколко сцени, които подсказват силното желание за преход от сегашното състояние на раздвоеност и колебание на Реян. Сцената с велосипедите и измиването на двете сестри от Мелике. Велосипедът е образ от съвременното въображение и се свързва с: личното, индивидуално усилие, което е единствената сила за придвижване; с равновесие, което може да бъде запазено само чрез движение; може да го възседне само един човек. Следователно, велосипедът символизира човек, разчитащ само на себе си да извоюва своята свобода. Обливането с вода на Реян  прилича на обредна мюсюлманска молитва преди сватба, което в съчетание с подаръка на Мелике като чеиз, беше изпращане от родния дом. Не от своите, но все пак от приятелка.
След това сцената на срещата на прага на конака между Реян и Миран. Прагът символизира едновременно и раздяла, и възможност за сдобряване, събиране. Тази възможност се осъществява, ако пристигащият е приет на прага и въведен вътре, каквото наблюдавахме. Просто да стоиш на прага означава проява на желание, което обаче все още не е окончателно. Да прекрачиш прага изисква известна чистота на намерението, на тялото и душата.
Накрая сцените с огърлицата. Азизе каза, че я поверява на Реян. Всъщност огърлицата символизира стремеж да се постави Реян на място, в установения ред. Реян  я скъса и хвърли на земята и така демонстрира, макар и само пред Миран, че ще се бори редът на Азизе да се разпадне.

# 58
  • Мнения: 5 723
Тези  и от двата баш сой ,  от двата конака не са У ред , с изключение на Рейян ......явно защото няма "специалната " кръвна връзка нито с Нахус ,нито с Азизе ...и Слава БОГУ!!!!!!
Заслужава ли  си тази жертва ? За  кого ? Дори и заради Миран не си струва ......когато е с Рейян строи замъци , а когато е с Азизе копае трап.....Има ли си представа , ако  отмъсти на Шадоулу как би се почувствала Рейян ....

# 59
  • Мнения: 5 476
И все пак старо куче е Азито. Успяла е да надуши Шахито, че е шпионин.

Общи условия

Активация на акаунт