Първокласници. Тема 2

  • 20 428
  • 756
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 370
На каката ще е в училището. Куверт 5 лева за пица, сок и подаръче от томбола. Класът ще си разменят книги до 20 лева.

# 541
  • Мнения: 2 532
Нашите ще са в ресторант с аниматори...По 30лв събирахме с идеята, че ще останат някаква част от събраните пари, за да се ползват за други неща... Празненство в училище ми звучи по-добре на мен.

# 542
  • Мнения: 69
И при нас ще се празнува в училище. Ще идва дядо Коледа и от клас искат по 50 лв за тази екстра. Това нищо не включва. Останалите неща ние си ги организираме: подаръци и почерпка. Според мен и този дядо Коледа е излишен. Много от децата вече знаят, че той не съществува и това е аниматор.

# 543
  • Мнения: X
50 лева само за присъствие на дядо Коледа е доста нагло, не ви ли попитаха? А то от целия клас, аз реших, че от дете. Така по-става.

Семпло празненство в училище се очертава при нас, така че аз съм доволна.

# 544
  • София
  • Мнения: 6 062
И аз бих предпочела по-семпло тържество, ама кой ли ме пита. Simple Smile
Ох, ние имаме друг доста голям проблем - дете с хепатит А в класа. Sad Сега в продължение на месец ще пускаме 4 пъти урина, дано всичко е наред.

# 545
  • Мнения: 69
50 лева само за присъствие на дядо Коледа е доста нагло, не ви ли попитаха? А то от целия клас, аз реших, че от дете. Така по-става.

Семпло празненство в училище се очертава при нас, така че аз съм доволна.
50 лв общо от класа. Просто ни уведомиха, че ще има дядо Коледа за 250 лв. Ние сме 5 паралелки. Искаме, не искаме плащаме от касата 50 лв.

# 546
  • shumen
  • Мнения: 18 085
Дидка,ужас.Дано няма нищо при другите деца.
Аз тази сутрин срещнах една найка от нашите и я питах за родителската среща снощи.Избирали са родителски актив и са говорили за Коледа.
За Коледа нашите ще празнуват в училище ми каза.Ще се събират по 5 или 7 лева на дете,ще кажат допълнително в групата,като решат какво да имат за почерпка и дали ще има нещо друго към нея.Подаръци няма да си разменят поне засега.

# 547
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
При нас ще има тематичен театър и раздаване на символични подаръци, а последната седмица преди ваканцията ще е посветена на Коледа и ще имат адвент календар с лакомства и предизвикателства. Общо ще излезе 30лв на дете. Аз пък правя коледна поща по молба на класната, т.к. в един от дните ще пишат писма до Дядо Коледа.

# 548
  • Мнения: 4 771
Здравейте, момичета! Бих искала да ви попитам през колко време децата вземат нова буква в училище? Или с други думи, по колко учебни часа работят върху една буква? Питам, за да знам колко горе-долу се очаква да работим у дома. В българското училище синът ми прекарва по три астрономически часа, като половин час или нещо такова е Околен свят. За това време вземат 2 букви и така всяка седмица. Иска ми се да знам колко време е необходимо (горе-долу) за усвояването на една буква. Надали ще успеем да го постигнем, но поне да се опитаме.

За коледното тържество - в белгийското училище това е непознато явление. В училището на сина ми правят една неделя от декември коледен пазар, на който желаещите родители продават разни домашно направени неща за ядене, а учителите организират игри за децата. Има и томбола (цяла седмица продавам билети на колегите Simple Smile). Парите отиват за нови книги за училищната библиотека, някакви подобрения по двора и подобни училищни потребности. В българското училище обаче ще дойде Дядо Коледа и ще им подари книжка на български. Дано само не е поредното издание на Български народни приказки, че десетата бройка получихме на завършването на подготвителната група. В замяна трябва да научим две песни и да се сдобием с коледна шапка. Като си спомня другарката Коцева какви тържества правеше от първи до трети клас...

# 549
  • Мнения: 7 987
По две букви (малки и главни общо 4) вземат на седмица нашите.

# 550
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 768
По две букви (малки и главни общо 4) вземат на седмица нашите.
При нас също.

# 551
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Честно казано не следя внимателно Embarassed Но и аз съм с впечатление, че към 2 букви на седмица вземат.

# 552
  • Мнения: 4 771
Мерси за отговорите. А колко учебни часа седмично децата учат български?

# 553
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Девет.

# 554
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
При нас са 7 часа БЕЛ. Математическа паралелка е и няма допълнителни часове български. Взимат по две букви седмично, като на всяка първо взимат малката, а после главната.

Общи условия

Активация на акаунт