Първокласници. Тема 2

  • 20 424
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • shumen
  • Мнения: 18 080
Поправки нашите не правят.Само веднъж госпожата ги беше накарала да напишат всяка сгрешена дума по 5 пъти и то,защото нещо се беше ядосала.Моя не е бил на училище след ваканцията,че беше болен.Вече е здрав и от утре е на училище и няма търпение.

# 691
  • Мнения: 7 987
Аз не съм чувала нашите да пишат каквото и да е по няколко пъти.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Нашите също, откакто спряха да пишат ченгелчета.

# 693
  • Мнения: 2 812
Някоя мама знае ли сборник с текстове за диктовка и хубав сборник с примерни задачи по математика за 1 клас?

# 694
  • shumen
  • Мнения: 18 080
Панди,ние имаме едно помагало с диктовки за 1 клас на Просвета.По Математика имаме 2-3 сборника на различни издателства от който с доволна.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 25 257
За упражнения по математика аз използвам задачи от състезания за първи клас, давани през годините - математика без граници, коледното състезание, Иван Салабашев, Аз и числата. В интернет ги има, свалям, разпечатвам и решаваме.

# 696
  • Мнения: 2 812
За упражнения по математика аз използвам задачи от състезания за първи клас, давани през годините - математика без граници, коледното състезание, Иван Салабашев, Аз и числата. В интернет ги има, свалям, разпечатвам и решаваме.

Може ли линк?

# 697
# 698
  • София
  • Мнения: 6 062
Ето и тук има от доста състезания:
https://klasirane.com/KMS.asp

# 699
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Ето и Аз и числата, тук има и тестове по други предмети, това са състезания, организирани от Съюза на началните учители в България:
https://sbnu.org/index.php/testove
Иван Салабашев:
https://klasirane.com/SAL.asp

# 700
  • Мнения: 2 532
Като ви чета, се по успокоявам, че не само моят син не е фен на писането по български. И той все бърза да си го махне от главата. Аз задачи му разпечатам от време на време от една група във фейсбук. Нещо името беше Помощни материали-обмен и взаимопомощ, ако не бъркам. По Коледа му бях изкарала няколко листа от там с идеята да ги решава за няколко дни, ама той ги хареса и ги начатка набързо. И помагала съм купила някакви, ама не му се решава в тях. На листите с картинки му е по-интересно или ме кара да му измислям аз.

# 701
  • Мнения: 7 987
Моята дъщеря не иска напоследък да решава задачи, различни от тези в училище. Ей сега и написах една страница със събиране и изваждане и си ги реши и си направи проверки.

# 702
  • shumen
  • Мнения: 18 080
Аз също свалих задачи и ще му разпечатам още утре.Някой ги е решавал,но след време пак му ги давам и си ги решава.
Вашите докъде стигнаха по български и по Математика.Нашите днеска са взели по БГ преговор на К и Г,а по Математика редно значение на числото до 20.След това следват 2-3 урока за отсечка и започват събиране,изваждане и знаците до 20.

# 703
  • София
  • Мнения: 7 673
Ако не ви се занимава с разпечатване, можете да погледнете и easymath.bg

# 704
  • Мнения: 7 987
Аз ги пиша. Не отнема повече от минута

Нашите по БЕЛ също са на К и Г. По математика са на условни задачи. Отсечки, събиране, изваждане и знаци до 20 взеха отдавна.

Общи условия

Активация на акаунт