Първокласници. Тема 2

  • 20 355
  • 756
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 532
Последно малко б взеха. По математика и те минаха отсечките в началото на седмицата.

# 706
  • Мнения: 1 775
ние сма на малко п, по математика отсечките ги взеха, сега ги учат да събират числа в колона едно под друго...В края на месеца синът ми ще ходи на състезание Таралеж за четене с разбиране, гледах в интернет какво представлява състезанието, но пак не ми е много ясно, а ми се иска да го подготвя малко, поне да знае какво представлява. Някой има ли някаква информация за това състезание?

# 707
  • Мнения: 7 987
На мен в математическата тема ми отговориха, че сложността на Таралеж е на нивото на това, което учат. Иначе и аз не знам какво представлява. И моето го записахме да ходи.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Сега разгледах тетрадките от тази седмица. Хора, започнал е да пише брутално грозно! Разкикерено, остри гарги, просто кошмар. Преди пишеше много по-хубаво, сега вместо да ошлайфа почерка е писал безобразно!!! Накарах му се, много се ядосах. Сега реве. Жал ми стана, ама може ли такива гарги???

# 709
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Сега разгледах тетрадките от тази седмица. Хора, започнал е да пише брутално грозно! Разкикерено, остри гарги, просто кошмар. Преди пишеше много по-хубаво, сега вместо да ошлайфа почерка е писал безобразно!!! Накарах му се, много се ядосах. Сега реве. Жал ми стана, ама може ли такива гарги???

1:1 при нас. Едно време много ни натискаха за краснопис, а сега май хич и не ги гледат...

# 710
  • Мнения: 7 987
При нас си ги гледат. Много забележки "Пиши по-красиво!" е имала.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 19:13 от celika

# 711
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Никви забележки няма, направо съм възмутена. Другата седмица ще го накарам да носи двете упражнителни тетрадки всеки ден, да гледам какви ги твори.

# 712
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
При нас си ги гледат. Много забележки "Пиши по-красиво!" е имала.

При нас също има такива забележки или госпожата пише да се препише даден текст отново, но не се е случвало в наша тетрадка.Чувам от детето и от други майки, но съм далеч от мисълта, че това, което виждам в нашите тетрадки е ОК.

# 713
  • Мнения: 2 532
Месечинка виторога, по-добре не му се карай. Моят син и той не е краснописец. Ама като съм му казвала да се опита по-хубаво и му става кофти и повтаря, че не можел да пише красиво. Затова си го оставих. Каквото - такова. Само му обръщам внимание на правописните грешки😉

# 714
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Но той може по-красиво, аз затова се ядосах. Преди месец тетрадките му бяха за пример, заоблени букви, ченгелчета и извивки като хората. Сега буквално се втрещих, по дума на ред, разкрачени, остри, грозни, м-то изглежда като ш, к ли е, я ли е не е ясно, излиза от редовете, просто брутално е тръгнал надолу в сравнение с преди. Трябва да ви снимам и да ви покажа разликата, но утре, че не искам да ме види.

# 715
  • Мнения: 2 807
Сегашната младеж така си пише. И тези в 11 клас така пишат. Особено момчетата.

# 716
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Месечинке,не му се карай.Така се засягат и сякаш нарочно започват да правят напук и да пишат още по грозно.
При нас за краснопис ги следят,но и за правописни грешки.Сега пак на диктовка днеска има сгрешена дума-пролетта е написал с едно т и госпожата им е казала да ги препишат по 5 пъти всички сгрешени думи.

# 717
  • Мнения: X
При нас следят за всичко. Не пречи да се обърне внимание, особено щом може по-добре. И синът ми имаше регрес, но на занималнята имаха заместваща госпожа, която явно не ги е напъвала, та се беше отпуснал. Аз като видях как е писал, също се възмутих, защото пише доста прилично по принцип. Не, че ми е важно да изписва думите красиво, ама пък като може, да не се скатава.

# 718
  • Мнения: 6 708
Месечинка, не му се карай. И моята госпожица започна да пише по-грозно от преди. Прави го най-вече на диктовките, явно бърза. Поговори му, покажи му колко хубаво е писал, питай го защо сега пише така.
Нашите имат часове по краснопис, бяха правили диктовка или препис, не разбрах, трябва да питам щерката и отгоре пишеше "краснопис". Важното е да е четлив почеркът и да се пише грамотно.

# 719
  • Мнения: 5 363
Дъщеря ни е една от краснописките, но и аз държа.
При нас проблемът е, че госпожите ги подценяват и доста от децата са демотивирани. Бих говорила с тях, но се притеснявам, че веднага ще рефлектира върху госпожицата ни.

Общи условия

Активация на акаунт