Уреди за домашна грижа за кожата - 5

  • 59 992
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 39 497
На почти 15 г. Положението не е зле. Какви са пропорциите на желатиновата маска?

# 511
  • Мнения: 844
Честно казано винаги я правя на око, да се получи гъста кашичка (повече желатин, горе-долу на половина мляко, като желатинът да е от тези в жълтите опаковки, че на йоткер не се получава така хубаво), смесвате ги в чаша и слагате в микровълновата за 10 сек. Когато можете да пипнете с пръст без да ви пари нанасяте на лицето, аз слагам на цялото, но може и само на т-зоната. Изчаквате да изсъхне (около 20 минути) и отлепяте. Евтино и много ефикасно, повече от каквито и лепенки да съм си взимала от аптеките (или черната маска..) и е с безвредни неща, които се ядат. Аз си я правя когато имам време

# 512
  • Мнения: 39 497
Мерси, ще предам.

# 513
  • Мнения: 670
Здравейте момичета. Искам да си взема ултразвукова шпатула. След дълго ровене в алито се спрях на тези 2 модела и сега не мога да избера коя от двете шпатули да взема, и двете са с вибрация 30000Hz. Моля за съвет, коя да купя?

https://www.aliexpress.com/item/4001076793509.html?spm=a2g0s.893 … .0.725d2e0e6WhiCg

https://www.aliexpress.com/item/4000058850216.html?spm=a2g0s.893 … .0.725d2e0e6WhiCg

# 514
  • Мнения: 96
Много съм доволна от ултразвуковата шпатула, откакто я ползвам нямам пъпки

# 515
  • Мнения: 126
Здравейте, 

Бих искала да Ви попитам за мнение относно силиконова четка Форео. Какво й е специфичното? Добре ли почиства лицето?
Обмислям да си я закупя, но не знам дали си заслужава.
Благодаря Ви предварително.

# 516
  • Мнения: 285
И аз се присъединявам към питането за Форео. Харасала съм си Мини Луна 2, в Нотино е малко намалена сега, някой ползвал ли я е?

# 517
  • Мнения: 2 285
Аз ползвам Форео и съм доволна. В сравнение с Кларисоник се почиства по-добре. В смисъл, на Кларисоник четките са с много косми, които както и да се почистват, все има вероятност да остане нещо по тях. Зъбците на Форео са силиконови, на по-голямо разстояние и почистването е по-добро. Има различни скорости, различни зони с различни по големина зъбци.
Моето лично мнение е, че и двете машинки не са кой знае какво. Ръчно почистване с трици, ензими и въобще ексфолиращи продукти дава същия резултат.

# 518
  • Мнения: 23
Здравейте, може ли мнение за тези два уерда? Искам нещо за черни точки, комедони и разширени пори, т зоната ми е мазна. Кое от двете ще е по-добрия вариант. Благодаря предварително!

П.П. темата е страхотна Simple Smile

https://apteka.framar.bg/30068577/%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B … D1%86%D0%B8%D1%8F

https://m.emag.bg/3-v-1-ultrazvukova-shpatula-ketrina-cheren-kca411/pd/DV4PSRBBM/

# 519
  • Бургас
  • Мнения: 877
Първия уред го имам, поръчах си го от Али експрес с доставката ми излезе 21 долара това са по-малко от 40 лева.
Втория също го има там и пак на такива цени...
Имам шпатула също (като втория но друг модел), различна работа вършат, първия е за черни точки, но едва ли ще свие порите, само ги чисти, втория комбинацията от ултразвук и почистване по-може да повлияе на порите, но пък и не почиства точките толкова добре повече повърхностно, за мазната кожа по скоро дарсонвал или мезо
За 3те проблема само с една едва ли ще успееш, също толкова важна е и козметиката и начина на живот.

# 520
  • Мнения: 6 930
Здравейте всички и честит празник.
Решила съм да си подаря някакъв уред, още умувам какъв.
А умуването ми става все по-трудно предвид многото информация.
Целта ми е стягане на контура на лицето. Почти на 50 години съм, и забелязвам отпускане на клепачите, в долната част на бузките, които винаги съм имала и силно изразени назолабиални гънки.
С други думи, искам да се постегна малко.
От всичко прочетено до момента оставам с впечатлението, че мие необходим уред за радиочестотен лифтинг.
Изчетох само първата тема, имам да наваксвам.
Но от прочетенето стигам до извода, че:
Почистването на лицето се извършва с уреди като  четка, шпатула, микродермобразио.
За по-добро усвояване на кремове и серуми се ползва уред за мезотерапия.
Същото става и с  дермапен и дерма ролер, които за момента май остават настрана за мен.
Дарсонвалът е добре да присъства във всеки дом.
Уредът за кавитация е за моделиране на тялото.
И сега вече идва разнообразието от уреди, комбинирани или не.

Мога да си позволя качествен уред, още повече, няма да купувам всичко изброено по-горе.
Като се има предвид какво ще боря на първо време - контур и отпускане на кожата бих искала да попитам струва ли си да се инвестира в TriPollar STOP. Някой с реални впечатления и най-вече резултати?
Или другия подобен - NuFACE Trinity Facial?
Допълвам и този при възможните - Silk'n FaceTite.
Или китайски, щото ефектът би бил същият...?
Вероятно в комбинация с уред за мезотерапия картинката би била много по-различна, но честно казано аз не съм много сериозна в грижите към себе си, поне досега не съм била.
А мнението ви за комбинираните уреди като този например?
https://dermis.bg/multifunkcionalen-aparat-za-beziglena-mezoterapiq-1101.html
Сигурно въпросите ми имат отговор назад в темите, но не съм изчела всичко, моля за извинение.
Иначе направо ви се възхитих колко много поназнайвате и как се грижите за себе си! Респект и дано не съм изпуснала последния влак.

Имам NuFace минито и определено има ефект. Сега, знам, че от кожа до кожа има разлика, а и не знам при повече увисвания дали ще направи чудеса, но аз виждам много приятно общо тонизиране на контура на лицето. Но си трябва постоянство, аз се старая всеки ден, или поне през ден. В началото особено трябва всеки ден.
Оня ден получих поръчания на промоция Tripollar Stop и ще го почвам и него , само да разуча как се прави 😁 Доколкото разбирам, той поне не се ползва всеки ден.

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 22:37 от tuali

# 521
  • София
  • Мнения: 4 717
Препоръчайте ми масажор за лице до 30 лв

# 522
  • Мнения: 3 794
Обмислям покупка на този уред - https://silkn.bg/diamanteno-mikrodermabrazio-silkn-revit-prestige.html
Имате ли впечатление от марката и конкретно от уреда Simple Smile

# 523
  • София
  • Мнения: 4 717
Препоръчайте ми уред за почистване на лице до 30 лв

# 524
  • Мнения: 587
Или звукова вибрираща четка за почистване на лицето, или шпатула.

Общи условия

Активация на акаунт