Цветя за терасата - 3

  • 30 411
  • 735
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 758
Аз изнесох само 3 от тези дето изглеждат умрели. Да видя - ако оцелеят, оцелеят. А другите след изрязването и поливането си ги върнах на стълбището.

# 226
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз изнесох само 3 от тези дето изглеждат умрели. Да видя - ако оцелеят, оцелеят. А другите след изрязването и поливането си ги върнах на стълбището.
А къде е логиката да изкараш трите най-изнемощели и слаби растения или пък са не субудили се още, на суровите условия отвън /имам предвид нощните температури/?

# 227
  • Мнения: 3 018
Аз си взимам в една кофа пръст от къртица. По всички градинки има и разбърквам с тази купената.

# 228
  • Мнения: 1 236
Хубава ли е пръстта от къртици?
Защо ми се върти нещо в главата, че не е била хубава, не си спомням и кой ми го е казал, за да го попитам. 🤔

# 229
  • Мнения: 14 721
Уж казват,че е хубава,но нашата е пълна с камъчета и е една такава глинеста може би,защото после става на камък и не мога дори да полея,водата стои от горе. Ако я смеся с купена става ок,но само от градината или само купешка и при мен не става.

# 230
  • Бургас
  • Мнения: 15 713
И на мен болна тема ми е пръстта.
Няма от къде да си набавя.
Преди години с тати ходихме в гората и от там си събирах по 2-3 чувала,ама вече няма....
Ще следя с интерес.

# 231
  • Мнения: 1 758
Аз изнесох само 3 от тези дето изглеждат умрели. Да видя - ако оцелеят, оцелеят. А другите след изрязването и поливането си ги върнах на стълбището.
А къде е логиката да изкараш трите най-изнемощели и слаби растения или пък са не субудили се още, на суровите условия отвън /имам предвид нощните температури/?
Логиката е, че съм ги прежалила.  Писна ми да се опитвам да поддържам болни растения. освен това температурата е 18 градуса, а 9 градуса е нощната. Когато се запролети, слънцето става много силно и миналата година направо ги изгори. Ако си спомняте април беше много студен и гаден, извадих ги в началото на май.

# 232
  • Мнения: 6 581
При мен тази година всички мушката " заминаха", само две ще ги реанимирам. Давят някакви  признаци на живот.

# 233
  • Мнения: 3 018
Уж казват,че е хубава,но нашата е пълна с камъчета и е една такава глинеста може би,защото после става на камък и не мога дори да полея,водата стои от горе. Ако я смеся с купена става ок,но само от градината или само купешка и при мен не става.
Не пречи да има някое друго камъче. Като се разбърка с купената става идеална. Нито твърда, нито рехава. Майка ходи в парка и си взима в чантичка малко от пръста под някое борче, така с игличките и слага по шепа, две и от нея.

# 234
  • Северозапада
  • Мнения: 5 459
Аз мога да си вземам пръст от двора на село, но с нея ще донеса и плевели, затова и карам само на купена. Миналата година взех от Лидл и тор от червеи и ги смесих. Но наистина забелязвам, че тази почва от Лидл е с доста влакна и като я отвориш е влажна и хубава и като се полива редовно е добра, но като престои пресъхва и после в саксиите се втвърдява. Освен да я мокря в плика и да престоява малко преди да я ползвам, за да попие повече влага.

# 235
  • София
  • Мнения: 5 881
И на мен болна тема ми е пръстта.
Няма от къде да си набавя.
Преди години с тати ходихме в гората и от там си събирах по 2-3 чувала,ама вече няма....
Ще следя с интерес.
Това за мен си е най-добрият вариант, да си "напазаруваш" собственоръчно листовка от гората.

Може да си я дезинфекцирате във фурната на 100 градуса за 20 минути, ще се избавите и от плевелите.

# 236
  • София
  • Мнения: 4 052
Елица, много интересен съвет, не знаех.
Представям си колко респектираща ще съм, ако някой ме види да копая в гората.

Благодаря на всички, които се включиха със съвети! 
Честит празник, момичета!

# 237
  • Мнения: 10 410
Петунии всеки път се каня, че няма да садя и всяка пролет слагам в 4 сандъчета. Режа ги през август с ножицата и те се възстановяват много бързо, ама направо се прераждат, а от падналите семенца се самонасяват. Тази есен прибрах много добър разсад, ама в тъмния коридор загинаха. Цъфтяха до последно. Единственото което правя за да ги спася е като ги орежа на 2-3 см от почвата. След една седмица са подкарали новите листенца. Нямам търпение да се затопли и да напълня сандъчетата с шарени китки Simple Smile

# 238
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Аз в градината боднах едни петунии от семена. Прекрасни станаха и се самонасяват. Миналата година си изкараха нови и повече. Странното е,че в саксии и на мен ми лепкат и стават грозни,а в градината нямат никакви проблеми. 😃
Кога зася семената, когато си произведе разсад от петунии. Явно при мене не искат да става. Миналата година съседка ми даде петунии от семена и с тях нямах особен успех. Има някаква тайна, но аз не мога да се добера до нея.
******
Петунии всеки път се каня, че няма да садя и всяка пролет слагам в 4 сандъчета. Режа ги през август с ножицата и те се възстановяват много бързо, ама направо се прераждат, а от падналите семенца се самонасяват. Тази есен прибрах много добър разсад, ама в тъмния коридор загинаха. Цъфтяха до последно. Единственото което правя за да ги спася е като ги орежа на 2-3 см от почвата. След една седмица са подкарали новите листенца. Нямам търпение да се затопли и да напълня сандъчетата с шарени китки Simple Smile
И аз така си спасявам петуниите. Имах и една такава дребна в три цвята и оживя до другата година, много и се радвах. Май имаше друго име, ама ...Това отгоре.

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 09:53 от ДамаТрефа

# 239
  • Мнения: 14 721
Честно да си призная,не помня кога съм ги сяла,но ще да е било пролетта. Жената от цветарския ми каза,че нищо няма да стане,но аз реших да пробвам. Искат топло и вода. И да не ги зариваш много,че са дребосъчни. Ама най-добре си вземи готов разсад,да не се ядосваш. Като ги пуснат по 0,90-1лв взимам 6,слагам в 2 сандъчета по 3 и им се радвам. 🌺

Общи условия

Активация на акаунт