Цветя за терасата - 3

  • 30 981
  • 735
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 922
Имам семена от грамофончета. Приемам съвети как, тоест в какво да ги посея и кога. Мислех да пробвам в картонена опаковка от яйца - нали сте гледали клипчета в нета - пълнят гнездата с пръст и после направо с картонената "чашка" в саксията или в пръстта на двора, за да се избегне повреждането на крехките коренчета. Но съм лаик със семената.

# 241
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Скрит текст:
Аз в градината боднах едни петунии от семена. Прекрасни станаха и се самонасяват. Миналата година си изкараха нови и повече. Странното е,че в саксии и на мен ми лепкат и стават грозни,а в градината нямат никакви проблеми. 😃
Кога зася семената, когато си произведе разсад от петунии. Явно при мене не искат да става. Миналата година съседка ми даде петунии от семена и с тях нямах особен успех. Има някаква тайна, но аз не мога да се добера до нея.
******
Петунии всеки път се каня, че няма да садя и всяка пролет слагам в 4 сандъчета. Режа ги през август с ножицата и те се възстановяват много бързо, ама направо се прераждат, а от падналите семенца се самонасяват. Тази есен прибрах много добър разсад, ама в тъмния коридор загинаха. Цъфтяха до последно. Единственото което правя за да ги спася е като ги орежа на 2-3 см от почвата. След една седмица са подкарали новите листенца. Нямам търпение да се затопли и да напълня сандъчетата с шарени китки Simple Smile
И аз така си спасявам петуниите. Имах и една такава дребна в три цвята и оживя до другата година, много и се радвах.
Май имаше друго име, ама ...Това отгоре.

Скрит текст:

калибрахое Simple Smile

детето е на 13 и от поне три години набивам в канчето, че на клипчета е едно, в живота - друго. Simple Smile
засей си грамофончетата (истинското им име е ипомея) направо където искаш да растат, само поизчакай да се затопли земета, да не изгният от студа и влагата.
ако много държиш да ги сееш сега и после да ги пренесеш на постоянно място няма проблем - засей ги по едно в чашка за кафе или сок. след това само чупиш чашката и слагаш в дупката без да буташ пръстта.
Simple Smile не им се стягай, не са толкова претенциозни. Simple Smile

# 242
  • Мнения: 2 901
Да се изкажа и аз за пръстта, купувам биохумус https://www.sortovisemena.bg/media/catalog/product/cache/1/image … otreba-3012-1.jpghttps://agro-borsa.net/wp-content/uploads/2017/09/biohumus-organifarm.jpg и горска почва с листовка от една жена, която има цветарски магазин, доволна съм.

# 243
  • Мнения: 367
Здравейте,това е циклама,нали?

# 244
  • Бургас
  • Мнения: 16 156
Да

# 245
  • Мнения: 14 790
Утре в Т-маркет:

# 246
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
ваде ретро, сатана! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
какво да правя като Т-маркета ми е под балкона. като се подхлъзна пред входа и право там влизам...

# 247
  • Мнения: 14 790
Ми ще купиш и за мен. 🤣 Най-близкия ми е на 30км и едва ли ще ме огрее да отидем скоро. 😣

# 248
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
казвай какво искаш и утре ще преслушам магазина Simple Smile
и ще имам оправдание - не за себе си, за другарче купувам. Simple Smile

# 249
  • Мнения: 6 587
Хаха, Добри:joy:JoyJoy
Добри, благодарение на съветите ти и на споделения опит, Карпатката ми оцеляла зимата! Благодаря ти!🌺🍀

# 250
  • Мнения: 14 790
Охх как да кажа какво искам?! По-лесно ще е да кажа какво не искам. 🤣 Мерси,Добри,но като се стопли още малко ще купувам. Сега няма къде да ги държа. 🤗

# 251
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
аз и като се стопли няма да имам място, но ми е трудно да се въздържам. Simple Smile
бисерка, не си спомням карпатката ти, ще я покажеш ли?
Simple Smile

# 252
  • Мнения: 6 587
Благодарение на теб оцеля!♥️

# 253
  • Мнения: 2 901
Бисерка, много е хубава! Това не е ли кампанула ?

# 254
  • Мнения: 6 587
Благодаря, Natt!
Да, кампанула Карпатика е. Аз съм си я кръстила Карпатка:)

Общи условия

Активация на акаунт