Цветя за терасата - 3

  • 30 946
  • 735
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 14 786
Не знам... Аз споделих личен опит,че не издържа на пряко слънце. Ако не я пече на терасата ти,може би няма проблеми,но аз я сложих на слънце и още не може да се възстанови. Вече само вътре,на източен прозорец е сега и на няколко дни пуска по едно ново листо. 🤗 Аз много я харесвам и се надявам да не я уморя.

# 436
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Марчева,сериозно за първи път я виждам тази тераска! Много е хубавка! Представям си я,като нацъфтят тез мушки...
Нат,моето сакъзче и миналата година беше с такива бледи листа,но не чак толкова. Но сега са още повече. Бях чела някъде,че се тори с нещо за хубави листа,желязо ли беше,какво беше....пусто,като не помня....А уж си го и записах някъде. Просто му липсва нещо. 
Още нещо щях да коментирам от прочетеното,ама…..

Сетих се,за шефлерата. Мисля,че тя обича сянка,сенчесто място,а не слънце и слънчево място. Аз имам една клонка във вода,ама май няма да се хване.

# 437
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
зелен камък се слага при хлороза. а хлорозата се изявява с пожълтяване на листата.
но това го знам за лози, за цветята не знам важи ли. Simple Smile

# 438
  • София
  • Мнения: 11 705
Марчева, май твойте китки не съм ги виждала🤔 щом са мушки и сакъзи, горя от желание да ги зърна☺️
Е, как не си ги виждала... та аз толкова се гордея , че съм ги изтипосала и на фото...доста назад ги пуснах.
Скрит текст:
Ти ме поФали и ще взема още да ти пусна, на втора страница ги бях публикувала, жестоки са наистина, дали ще успея и тази година, не знам
Скрит текст:
Скрит текст:
тук има и малко петунии , но са слаба работа, но една година взех два сандъка от Плантава с  висящи петунии... направо събрах погледите на минаващите, уникални бяха, но и стояха само на сянка, не им окапаха листата, стояха цяло лято много свежи, но на западната ми тераса не стават.
и още едно
Скрит текст:

# 439
  • Мнения: 6 587
Ехааа, Марчева, разкошни са!♥️

# 440
  • Мнения: 6 713
Марчева, прекрасни са, прекрасни!  Heart

# 441
  • Мнения: 442
Здравейте, искам да попитам някое знае ли как се казва това цвете, казаха само че е от Испания.

Скрит текст:

# 442
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
каланхое дегремонтиана Simple Smile
у дома го наричаме "чудовището" Simple Smile много извънземно изглежда.
май не съм го виждала цъфнало в червено. нашето е жълтеникаво някакво.

да се допълня Simple Smile
снахата отглежда такива чудовища. събрах си от малките пъпчици от листата (всяко от тях е ново растение) и ги забравих в салфетка в чантата. намерих ги след две седмици!
пуснах ги в една саксия, не защото се надявах на нещо, а ей така. да не ги изхвърля.
хванаха се, раздавах на колеги и останаха много и за мен.
в саксия на работата са - мисля ги. Sad
дано се намери някой да ги полива от време навреме.

# 443
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Божееее,Марчева,страхотни са!
Моите са едни пръчки висящи. Но са идеални за парапета на терасата.

Такова чудовище - каланхое имах преди много години,но не ми е цъфтяло. Познах го по тези мъничките розетки по края на листата. Където паднеше се захващаше.

Добри,дали не беше и зелен камък,май да...

# 444
  • София
  • Мнения: 15 219
Моля за съвет. За първи път в живота си ще купувам разсад за цветя.
Видях тези алпийски сакъзчета- https://www.cveticvet.com/alpe-alpiiski-sakazi.html
В едно нормално съндъче колко корена трябав да посадя, за да стане кичесто и богато хкато тези (примерно) - https://cdn.bg-mamma.com/k8SC/60b0f45b.jpg - без да си пречат растенията?
Има ли правило на какво разстояние едно от друго трябва да се посадят?

# 445
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Моля за съвет. За първи път в живота си ще купувам разсад за цветя.
Видях тези алпийски сакъзчета- https://www.cveticvet.com/alpe-alpiiski-sakazi.html
В едно нормално съндъче колко корена трябав да посадя, за да стане кичесто и богато хкато тези (примерно) - https://cdn.bg-mamma.com/k8SC/60b0f45b.jpg - без да си пречат растенията?
Има ли правило на какво разстояние едно от друго трябва да се посадят?

от сайта, който си посочила. Simple Smile има и още указания - добри са.
Цитат
Ето и моят съвет за засаждане в най-често използваните 48-50см сандъчета. Масово се засаждат 2 корена в сандъче, което е много компромисен вариант за това кога ще имате гъста корона. 3 корена в сандъче е препорачителен вариант. Ако обаче желаете да имате впечатляваща корона 4 корена в сандъче е най-подходящия избор. Имайте предвид, че в сандъче с тези размери побира 8-10 литра торфена смес.

Надявам, се че информацията по-горе ще Ви бъде полезна.

# 446
  • София
  • Мнения: 15 219
Благодаря! Имам доверие повече на вас, затова реших да се допитам и тук. Simple Smile

# 447
  • София
  • Мнения: 11 705
Vivi, много им е висока цената, тези направо са се оляли, няма такива цени, какво е това... Разгледах ги, ми ... китки, купувам ги на 2.5 :бр. от Плантава, освен тази година и те да са ги вдигнали , но не мисля. Също купувам и от  BAUHAUS , където има и за по 1.5/бр - На сандъче поставям по 5 бр шахматно разположени, да си се оправят и нагаждат, затова са и толкова гъсти, тези които показах.

# 448
  • София
  • Мнения: 15 219
Сигурно си права. Но не видях Плантава да имат доставка.
Аз съм се затворила вкъщи много стриктно, а докато отменят извънредното положение - ще мине времето за засаждане (от това, което чета - сега трябва да го направя - или не?).
Пък и ентусиазмът ми е голям - като за първа година...... Simple Smile

# 449
  • София
  • Мнения: 11 705
Сигурно си права. Но не видях Плантава да имат доставка.
Аз съм се затворила вкъщи много стриктно, а докато отменят извънредното положение - ще мине времето за засаждане (от това, което чета - сега трябва да го направя - или не?).
Пък и ентусиазмът ми е голям - като за първа година...... Simple Smile
Сега ги отворих и има телефони за доставка, мисля, че е г-жа Петкова, свържи се и питай, но вероятно ще искат по-голяма поръчка. Когато започнах да ходя при тях им водих 26-28 сандъка,, оставях ги и после си ги прибирах, виж, за доставка никога не съм се сещала, че може и така. Тази година отново ще ги посетя, за да поръчам от техните сандъчета, те са внос от Италия и нямат нищо общо с нашите, които са от тъничка пластмаса. Да, по-скъпи са, но си заслужават.  На снимката във фейса на Плантава е собственика, много приятен човек, дава и съвети.

Общи условия

Активация на акаунт