Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 269
  • 770
  •   1
Отговори
# 435
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Момичета, успокойте се!
При нас става въпрос за измама и кражба на тел.номер и даване на код, получен чрез смс. Цялата акция тръгва от пост в група Фортнайт във Фейсбук за печелене на айфон...Притеснена съм за това дали крадците при злоупотреба в бъдеще с телефония номер, ще могат да "залепват" пари към сметката на телефона, на база това, че веднъж за вкарали получения код или при всеки опит за покупка чрез тел.номер ще получаваме смс?

# 436
  • Мнения: 313
Синът ми става като войник сутрин. Оправя се за 20тина минути и заминава към училище. Така е, откакто почна сам да ходи и си знае, че от него зависи дали ще е навреме. Ляга към 9 и половина и става в 6 и 40. На 12 е и явно му стига този сън. Иначе през уикенда поспива до около 10.

# 437
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Момичета, успокойте се!
При нас става въпрос за измама и кражба на тел.номер и даване на код, получен чрез смс. Цялата акция тръгва от пост в група Фортнайт във Фейсбук за печелене на айфон...Притеснена съм за това дали крадците при злоупотреба в бъдеще с телефония номер, ще могат да "залепват" пари към сметката на телефона, на база това, че веднъж за вкарали получения код или при всеки опит за покупка чрез тел.номер ще получаваме смс?

Не, не съм  сигурна, не го правя често. Днес ще мина през офиса на А1, имам комшийка, която работи там.
Един съвет, хващате някой служител на А1 и го карате да сложи забрани на каквото се сетите, на плащане, на игри с смс-и, абе почти на всичко обвързано с пари.

# 438
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Момичета, успокойте се!
При нас става въпрос за измама и кражба на тел.номер и даване на код, получен чрез смс. Цялата акция тръгва от пост в група Фортнайт във Фейсбук за печелене на айфон...Притеснена съм за това дали крадците при злоупотреба в бъдеще с телефония номер, ще могат да "залепват" пари към сметката на телефона, на база това, че веднъж за вкарали получения код или при всеки опит за покупка чрез тел.номер ще получаваме смс?

Не, не съм  сигурна, не го правя често. Днес ще мина през офиса на А1, имам комшийка, която работи там.
Един съвет, хващате някой служител на А1 и го карате да сложи забрани на каквото се сетите, на плащане, на игри с смс-и, абе почти на всичко обвързано с пари.
Глухарче, не разбрах - мислич, че няма да могат да "залепват" пари и тел.номер не е запаметен ли? Ако имаш възможност, моля разбери!
Това е първото нещо, което се опитах да направя - да забраня всички смс.. За жалост картата е фирмена, на голяма организация, с един отговорник....Той ми заявява, че единствения изход е да я спра (не ми се иска, с мн.добри условия е, а нова бих могла да взема минимум след три месеца евентуално, като срока може да отиде до година..не можел да се смъкне и лимита под 100 лв...)

# 439
  • Варна
  • Мнения: 10 493
AIR честно ти казвам нищо не разбрах на тези от А1. Според тях няма плащане чрез телефонен номер, плащанията са само чрез карта. Каза да отидеш до най-близкия офис и да видиш какво точно се е случило.

# 440
  • София
  • Мнения: 1 892
На синковеца са му прикачвали плащания на игри на сим картата. И точно за А1 става дума. И понеже беше над лимита, му спряха изходящите обаждания (ама, парите за игрички си ги дръпнаха)

# 441
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На синковеца са му прикачвали плащания на игри на сим картата. И точно за А1 става дума. И понеже беше над лимита, му спряха изходящите обаждания (ама, парите за игрички си ги дръпнаха)
А сега, ами вероятно не знаят тези госпожици...

# 442
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
На синковеца са му прикачвали плащания на игри на сим картата. И точно за А1 става дума. И понеже беше над лимита, му спряха изходящите обаждания (ама, парите за игрички си ги дръпнаха)
А сега, ами вероятно не знаят тези госпожици...

А1 са посредник между Ейпъл и клиент, пазаруващ в AppStore. A в iTunes може да се пазарува освен с кредитна/дебитна карта, също и с телефонен номер...Точно това се е случило с нас и измамата е извършена точно така (разказах в предния пост точно как)...другият оператор е Теленор, който предлага същото посредничество...5 дена се ровя в сайта на Ейпъл, що информация прочетох, без да сме ползватели на Айфон, нито пък на техни приложения...

# 443
  • Мнения: 190
На синковеца са му прикачвали плащания на игри на сим картата. И точно за А1 става дума. И понеже беше над лимита, му спряха изходящите обаждания (ама, парите за игрички си ги дръпнаха)
А сега, ами вероятно не знаят тези госпожици...

А1 са посредник между Ейпъл и клиент, пазаруващ в AppStore. A в iTunes може да се пазарува освен с кредитна/дебитна карта, също и с телефонен номер...Точно това се е случило с нас и измамата е извършена точно така (разказах в предния пост точно как)...другият оператор е Теленор, който предлага същото посредничество...5 дена се ровя в сайта на Ейпъл, що информация прочетох, без да сме ползватели на Айфон, нито пък на техни приложения...
Аз плащам с номера  си през  app store  всеки път ми иска потвърждение с парола  или пръстов  .Синковеца  сам не може  зощото не знае паролата .Но аз  съм без да искам  съМ  потвърждавала с пръстов  плащания и то за  едни суми  ужас (ако  потърждението  е  за  абонамент  си дърпат  всеки месец  без  да иска потвърждение .Свързвала съм се  с айпъл  първия  път  те ми анулираха  и ми върнаха  парите ,втория път отново  анулираха  и  ми обясниха  какво  да натискам  при  потърждение  от мен  което е  без  да искам и сега  сама  си  ги анулирам ,нонпредполагам  ,ако им пишете  ще  проверят  и ако има нещо  ще  анулират всичко

# 444
  • Варна
  • Мнения: 10 493
AIR аз те разбрах. Но те ми спорят, че А1 не предлагат тази услуга. За това казвам, че и те не знаят, а са техни служители.

# 445
  • Мнения: 1 408
Здравейте, извинявам се, че сменям темата. Сигурно много е писано във форума, но ми трябва по възможност бърз отговор. Накратко, става въпрос за детските. Знам, че се спират за 5 неизвинени, но трябва да са натрупани за един месец или от началото на учебната година? И за колко време се спират-за месец, за календарна година? С една приятелка ровим в нета, но информацията е много противоречива. Звънях в социалната служба, там ми казаха, че за отсъствия от началото на учебната година се спирали за цяла година. Но мен нещо ми се върти в главата, че трябваше да са 5 за един месец. Моля, ако някой има сигурна информация, да пише. Защото отсъствията на моя син са пет и половина, но с натрупване от началото на учебната година, а не за месец. Благодаря!

# 446
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Ох...абе претрупват ги тия деца Head Band
Днес следобяд моя трябваше да иде на уроците по БЕ, ама като спомена колко има за учене за утре + тест по Георгафия и ...

# 447
  • Мнения: 2 418
Аз пък да си сверя часовника със следното питане:До каква степен са суетни децата ви?От известно време моят много държи на облеклото и то да е черен или тъмно син цвят,отказва да слага очилата си,защото били зелени и не го кефят,даже класната сподели,че различни учители са забелязали,че рядко ги слага и съответно преписва глупости от дъската,а аз се чудя защо аджеба така е решена задачата.С две думи харесва се и се смята за готин само в тъмната цветова гама,даже рева като го разпитах за очилата.Обещах черни и без друго с едни е трудна работа,макар,че не са за постоянна употреба.

# 448
  • Мнения: 6 447
Да, имат изисквания към дрехите си и двамата. Черно, сиво, бяло, рядко тъмно синьо. Бели чорапи 🤨. Дънките черни слим, горе всичко е широко с качулка.  Мъка е, като им дотрябват дрехи и обувки, трудно харесват.

# 449
  • Варна
  • Мнения: 10 493
О да, тъмно, едноцветно, да няма шарении и на всичкото отгоре още ми ходи по тениски с къс ръкав. Скоро ще го мачка валяка Confused

Общи условия

Активация на акаунт