?Въпроси всякакви за СО?2019

  • 101 067
  • 12 732
  •   1
Отговори
# 12 660
  • Мнения: 39 685
Ще ми бъдеш ли втора майка? ...и един мармот завива шоколад.

# 12 661
  • Мнения: X
Нека завива, точно това попита.
Както и дали майка му ще си намери скоро приятел и други мармотски въпроси.

# 12 662
  • Мнения: 39 685
Вероятно не общуваш с много девет годишни, които са с разделящи се родители. Нищо де, повярвахме ти.

# 12 663
  • София
  • Мнения: 17 403
Ми моят син беше на 8 и след като ги запознах с мъжа ми, тогава гадже още, на връщане в колата ми каза ей така, изневиделица, че няма нищо против да му е втори баща.
Та нищо чудно за мен няма.

# 12 664
  • Мнения: 574
Не общувам изобщо с деца. Добре е, че ти познаваш всички и знаеш какво им се върти в главата.

# 12 665
  • софия
  • Мнения: 1 246
Ми моят син беше на 8 и след като ги запознах с мъжа ми, тогава гадже още, на връщане в колата ми каза ей така, изневиделица, че няма нищо против да му е втори баща.
Та нищо чудно за мен няма.

Аз ако разбера, че детето ми е казало на татко му, че няма против да има втора майка определено бих направила проблем..

# 12 666
  • София
  • Мнения: 17 403
На кого точно би направила проблем, Блу?

# 12 667
  • Мнения: 1 886
Ми моят син беше на 8 и след като ги запознах с мъжа ми, тогава гадже още, на връщане в колата ми каза ей така, изневиделица, че няма нищо против да му е втори баща.
Та нищо чудно за мен няма.

Аз ако разбера, че детето ми е казало на татко му, че няма против да има втора майка определено бих направила проблем..

Защото....? Наистина не схващам проблема... Всеки си поема по пътя! А особенно по малките деца така приемат новите партньори

# 12 668
  • софия
  • Мнения: 1 246
Да има нов партньор ок...ама втора майка/баща...винаги съм приемала много буквално нещата (това си е мой личностен проблем) и ще го изтълкувам като опит да бъда заместена. Тоест ако правя проблем ще е на таткото по скоро. Някои са широко скроени, ама аз не съм в това отношение. Децата от своя страна пък ги блещят едни..къде разбират къде не..

# 12 669
  • Мнения: 1 886
Аз именно защото децата говорят понякога и без да разбират не ми стана ясно какъв е проблема. Едно е бащата/майката да го учат така, друго детето само да го каже

# 12 670
  • Мнения: 39 685
И вкъщи е обяснено на детето, че има по една майка и един баща. Партньорите ни не са втори чифт родители. По скоро приятели.

# 12 671
  • софия
  • Мнения: 1 246
За да каже детето подобна реплика все ще види я прегръдка я целувка, мисля си, че тези неща се показват пред детето на по-късен етап...дано никога не ми дойде на главата подобна ситуация..

# 12 672
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
bluebear, не знам дали отчиташ факта, че 8 годишно, трудно ще каже нещо такова, ако наистина то не го мисли. Ако се случи подобно нещо, не е защото някой целенасочено е измествал майката, а детето така го е усетило и изобщо не гледа от тази гледна точка. Майката трябва да търси вината у себе си, а не у бившия или новата му жена. Виждам, че си предубедена, но не можеш да държиш отговорен бившия си мъж, за всичко, което изпитва детето. Това се влияе много повече от отглеждащия родител, отколкото от другия.
По казуса, не знам защо нападате авторката. Той вече е бил в развод, когато изобщо са се запознали. На мен ми направи впечатление, че майката лъже децата, че тя е причината за раздялата им, а знае, че не е. Ако някой размотава развода то това вероятно е тя, а не той.  За мен той ясно е декларирал намерение да се разведе и вече действа по въпроса.
Анонимна, внимавайте с детето. Другото вероятно е много малко, затова познаваш само голямото. Добре правиш, че оставяш баща му да му обяснява, това е верния начин. На мъжа, не знам какво бих казала. Може би, че е хубаво да са всички заедно, когато изясняват причината за раздялата, за да не лашкат децата в две крайности и всеки да държи на своето си, не е добре за тях. Ще приемат раздяла, но да знаят, че единия от родителите им лъже, по-трудно ще приемат. В случая това е майката, изобщо не е добре за нея, но тя ще изкарва бившия виновен и за това, че децата имат резерви към нея. Това е единствения начин, който виждам, бившата да престане да вменява неверни неща на децата.

# 12 673
  • София
  • Мнения: 17 403
Моето 8 годишно нищичко не беше видяло, защото нямаше какво да види.  На тази среща дори не го представих тогавашния ми приятел като някакъв специален човек. Затова ме шокира и мен изречението, но факт, имаше го.
Даже се подсещам, че все се каня да го питам синковеца сега, 11 години по-късно, помни ли го това и отде му е дошло тогава в главата.

# 12 674
  • софия
  • Мнения: 1 246
Не знам, може и да сте права... аз лично никога не съм казвала на новите приятелки на баща ми, че нямам против да са ми втора майка (повечето съм ги харесвала), а съм отгледана от баща си и никога не ми е казал лоша дума за майка ми, нито ме е спирал да я виждам когато поискам.

Общи условия

Активация на акаунт