Топла есен настана, ДЕКЕМВРИйче скоро ще прегръща мама! 💛

  • 25 591
  • 745
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 354
Михаела, чудя се дали няма да се засечем на тонове накой път 🤗
Иначе знам, че тръгне ли преди 36та трябва друго място и просто искам дс проуча кое-  за мен Токуда отпада( не ги харесвам и имам кофти спомени от болницата по др повод) ,
CheCuevara, точно такова трябва да бъде едно раждане Simple Smile затова родих на частно, заради спокойствието и момента Simple Smile за мен така трябва да е навсякъде- а в частните да плащаш за по- добри условия. Оказва се, че на частно плащаш за нормално отношение, а в държавните стискаш палци...
Марти, много си права! С това непрестанно плащане и почерпки сме се докарали до това дередже... лекарите и сестрите трябва да си извоюват добър стандарт от държавата, а не да разчитат на пари под масата. Приятелка роди миналата година в Шейново - секцио само с избор на акушерка( мисля 200лв ) и остана доволна.
Слънцето, а ти при кой се следиш?

# 616
  • Мнения: 444
Нормалното отношение е важно, но не трябва да е фактор при избирането къде да се ражда. Никой не е застрахован, че дори и да започне да ражда след 36 г.с, няма да излязат проблеми по време на раждането. Не си избирайте болниците по това какво би било отношението или каква е обстановката. Важният фактор е какви специалисти има в болницата.
Аз съм се насочила към МД и не ми пука дали някой ще ми говори накриво или не. Достатъчно съм устата и аз, а и си знам правата, за да знам как да отговарям в дадени ситуации.
Най-добрите специалисти за мен са в МД, Шейново и може би Токуда. В последната през последните години има доста промени в персонала. Назначиха специалисти от МД, както и Марков, но са далеч от нивото на Майчин дом.

# 617
  • Мнения: 489
Аз съм от Сандански и ще раждам в Дупница-завеждащия там е следящия ми лекар. Частна болница е,но ако се следиш при въпросния лекар на се плаща за раждане.
Останах доста учудена за коментарите за Майчин дом-според мен там са едни от най-добрите лекари. Специално за Дяволов съм чувала какви ли не неща. Той сигурно е един от последните лекари които изражда близнаци нормално както и диабетици. Не на празно там се препращат рисковите бременности-поне от провинцията.
За мен най-важното за раждането е лекаря и акушерките.
Все пак всеки решава сам за себе си къде ще се чувства сигурен и спокоен и най-важно е да се раждат здрави бебчета!

# 618
  • Мнения: 196
Аз точно заради това отлазвам да плащам за нещо, за което съм си платила с лихвите (здравни осигуровки), а и лекаря получава заплата. Ужасен бизнес е станало здравеопазването ни, ужасен. Отидеш с проблем, а те те гледат в ръцете какво носиш. До някъде са виновни нашите родители и баби и дядовци. Майка ми си е с мисленето от миналото. Като лежах в АГОто в Мездра, като ме изписаха мама донесе на лекарката уиски, на персонала бонбони и т. Н. Попитах я защо, те получават заплати - така се правело. Да, прави се, заради това всички са ужасно подкупни и си чакат почерпката.
Марти, тук не е редно да намесваме здравната каса. АГ клиниките си прибират пари от касата и отделно си те таксуват. Чувала съм, че на касовите бележки от Селена например пише, че парите, които даваш, са дарение. Това за мен е грозното в цялата история. Иначе ние за скромните 22 лв на месец, които си внасяме здравни осигуровки, получаваме достатъчно, че и предостатъчно. В отделението, в което работя, една клинична пътека е средно 3000 лв. Това са пари, които касата плаща за пациента. Той самият не плаща нищо. Не ни е зле здравеопазването. Просто при частните АГ-та лакомията е огромна.

# 619
  • Мнения: 175
Аз точно заради това отлазвам да плащам за нещо, за което съм си платила с лихвите (здравни осигуровки), а и лекаря получава заплата. Ужасен бизнес е станало здравеопазването ни, ужасен. Отидеш с проблем, а те те гледат в ръцете какво носиш. До някъде са виновни нашите родители и баби и дядовци. Майка ми си е с мисленето от миналото. Като лежах в АГОто в Мездра, като ме изписаха мама донесе на лекарката уиски, на персонала бонбони и т. Н. Попитах я защо, те получават заплати - така се правело. Да, прави се, заради това всички са ужасно подкупни и си чакат почерпката.
Марти, тук не е редно да намесваме здравната каса. АГ клиниките си прибират пари от касата и отделно си те таксуват. Чувала съм, че на касовите бележки от Селена например пише, че парите, които даваш, са дарение. Това за мен е грозното в цялата история. Иначе ние за скромните 22 лв на месец, които си внасяме здравни осигуровки, получаваме достатъчно, че и предостатъчно. В отделението, в което работя, една клинична пътека е средно 3000 лв. Това са пари, които касата плаща за пациента. Той самият не плаща нищо. Не ни е зле здравеопазването. Просто при частните АГ-та лакомията е огромна.
Дори на минималната работна заплата от работник и работодател се внасят 44.80 лв здравни осигуровки на месец. Лично моите здравни осигуровки са около 130-140 на месец, за година са над 1500. За последните 10 години съм взела 2 направления за проследяване на бременност. За всичко друго си плащам. Дали не ми достигат парите, които съм внесла за това, което съм ползвала. И за раждане ще си платя. А касата плаща на ромите без нито ден трудов стаж и без лев внесена здравна осигуровка раждането. Хайде не я жалете толкова тази каса.

# 620
  • Мнения: 444
Zuzi83, и ти, ако не си внесла нито лев в здравната каса няма да платиш за раждане. Ще ти искат парите, както и на всички останали в последствие. По закон, спешна помощ не се отказва на никого.
Здравната каса се ограбва, но не от нас, а от лекарите. Схеми, колкото искаш.
Сменихме обаче темата.

Пропуснах да спомена, че, ако не сте доволни от здравната каса, има медицински застраховки.
Използвам такава от 2 години и на частно ми излиза безплатно. Раждането с екип също ще ми излезе безплатно.
Това разбира се срещу малка премия на година към здравния застраховател.

# 621
  • Мнения: 3 828
DK, допълнителното здравно е супер, но трябва да си се сетил преди това - след като си бременна, не може да се направи. Поне така ми казаха на мен от фирмата, с която ММ има такова (от работата му)
Аз имам около 5 години трудов стаж, тоест общо около 3000 лева са внесени за мен (на минимални съм била по договор досега) и също не съм използвала почти нищо от тях. Всички казват как без избор на екип в МД например "нищо не е сигурно" -  ей това е ненормалното в случая. Плащаш си чинно и накрая пак трепериш, ако не решиш да си избереш "екипа"...пародия на здравеопазване е това..

# 622
  • Мнения: 444
Лана, в темата за Майчин дом във форума има много написано за раждане без екип. Не съм видяла негативни коментари за ражданията - напротив.
Аз съм с избор на екип, защото всичко към момента върви към секцио. Проблемна съм - гестационен диабет, хашитоксикоза, миоми и наднормено тегло. Иначе изобщо нямаше да се замисля за нормално раждане без екип в МД.

# 623
  • Мнения: 489
Не мога да разбера-аз ли имам грешни очаквания към лекарите-какво означава “нищо не е сигурно”’. Та нали са лекари-Хипократова клетва и тн?! Нима някой ще те остави ей така защото не плащаме?! Ужас! Това е изнудване. Макар,че сестра ми с първото раждане беше почти в такова положение-след 20 часа раждане извадиха бебето с вакум,който е забранен от години,защото не си каза на лекаря,че ще плати за секцио и така и не я оперираха! С второ беше толкова изплашена,че отиде и си плати секцио в съвсем различна болница. И все пак искам да вярвам,малко наивно,че има истински лекари и определено не трябва да е така!

# 624
  • Мнения: 3 828
ДК, явно сме чели различни теми Simple Smile Днес следобяд прекарах няколко часа в разглеждане на мнения за раждане там и повечето бяха негативни.

Неда, преди малко във ФБ видях как майка се оплаква, че двама педиатри са й отказали категорично да поемат бебето, трети й казал, че  може, ама ако му плаща допълнително, щото трябвало да се оценява труда или нещо подобно.
И аз искам да има нормално отношение и да не е като в магазин, ама...май няма да го намеря тук.

# 625
  • Мнения: 112
Аз ще раждам в Токуда.Там се следя и към момента съм много доволна от АГ . Избрах там и заради неотологията. На 28ми ще отида на отворените врати и се надявам да си затвърдя решението.

# 626
  • Мнения: 2 180
Здравейте , момичета!

Наистина темата, която сме подхванали е доста деликатна. Аз лично предпочетох и двата пъти да раждам в частна болница. С първото раждане заради проблеми, предпочитания към лекар , е...условията също ме изкушиха, но определено луксът не е нещото , което наклони везните към частните услуги. Сега е по препоръка от няколко жени и обстойно проучване. Тук не са много цветущи отзивите що се отнася до раждане. Искам да се пробвам естествено, но не смятам да изпадам в крайности, ако се спече много положението и реша, че не искам вече , мога да помоля да ме срежат и ще го направят. Ще ги дам парите , майната им, но искам поне някой хубав спомен да имам. Тук имат навик да настаняват мноого майки в една стая с паравани и това не ми харесва. Предпочитам да съм сама или с още най-много една жена, за да можем да си помагаме ако има нужда.

Момичета, къде се губите повечето? Беърче?! Джейче?! Сладурче.....❤

Днес бях на преглед, почти 34г.с. На см не можаха да я измерят. Видяхме бузки и коса, тежи 2700гр някъде.
Поговорихме си за раждането. Казаха ако започнат контракции на определени минути да звънна в болницата , защото имаме минимум 40мин път. Ако се стигне до индукция, те приемат включват тонове и слагат гел за предизвикване , не помня на какъв интервал , но по спомен 3 дози, система ако има нужда. Абокат задължително се слага. От там нататък се следят контракции и на 4-5см минимум разкритие се слага упойка. После вече е ясно, стигаш до 10 и напъваш😁
Мериха ме, в момента съм 56кг, качила съм 7кг от началото, предполагам ще финиширам с 12 качени , както предишната бременност🙂

Иначе за Майчин дом- аз останах с добро впечатление от престоя си в патологията при бременноста с Вики. Чат-пат се падаше някоя малко по- кисела мед.сестра ,но не си представяйте чудо и ужас.

# 627
  • Мнения: 50
Здравейте момичета! Lana, благодаря, че ни мислиш 😍🤗😘. Вече в 31 к.с. и в легнало положение изкарвам по-голямата част от денонощието, но важното е да стоят малчуганите колкото може повече на топло🤩. Моля се всеки ден, че с тази скъсена шийка, но Божа работа 🙏Виждам, че сте захванали раждането... Аз съм избрала вече Майчин дом и д-р Дяволов, без да ме вълнува, че не било лукс и т.н. Единственото важно е бебчетата да са на най-доброто място за тях. Ще си платя избор на екип 900 лв. единствено заради доктора, но за отделна стая още мисля дали има смисъл да се дават и тези пари. А пък в обикновенните стаи, ако има и други жени ще има от кой да черпя опит, че както ми е първа бременност с близнаци, ми е....🙄🤐😱 🤣😂 Поздрави на всички 🤗🤗🤗🤗

# 628
  • Мнения: 3 828
Марси, радвам се, че сте добре ❤️ в МД доколкото четох не пускат посетители по стаите и можело през някакво стъкло да покажеш бебето, та съветваха за обща стая, че да има кой да го наглежда докато се изкъпеш или нещо такова. Може и да не съм разбрала де, по-добре питай. Колко см е шийката сега? И за кога ти е секциото? Предполагам че секцио де, то с близнаци иначе трудна работа 😁 поздрави и прегръдки!

Чакам и другите мацки да се отчетат 🤗❤️

# 629
  • Мнения: 882
Момичета според мен декемрви месец в повечето болници ще бъде ограничен достъпа до родилки и новородени . Все пак е зима . Аз със сиг не искам никой друг да идва да ни види докато сме там освен мм.

Общи условия

Активация на акаунт