Нормално ли е все още да не живеем заедно?

  • 11 485
  • 510
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
За тези, които искат жилище в София.  Хората са го измислили, нарича се "търкане на талончето". Що народ се уреди с по 200х -250х лв.

Диди, какво мисли за търкането на талончето твоя приятел?

# 481
  • Мнения: X
Нарича се ипотека. Леля ми така си купи. Лошото е, че ниви нямаше за продаване, ние сме градски провинциалисти, та се наложи самоучастието да е с ПК.
След 10 години ще има собствено жилище.
А преди това 10 години живя под наем, малко късно й узря идеята за собствено.

Абе много работи може да се направят, когато имаш желание. Когато нямаш - билетчета, еврофутбол и болезнени сълзи над ракията в бащиния дом.

# 482
  • Мнения: 3 186

Дано има по-малкко такива жени като теб, чак такова изказване не бях чел никъде.

При наличие на готови жилища, осигурени от предишните поколеня, пичът да ми спестява за жилище (на 40г.), което не зная кога ще се изплати. А животът кога ще започне, извинете, форумни Великомъченици?!!

# 483
  • Мнения: X
А налични ли са наистина - без свекъри, само за вас? Или трябва да изритате дъртите на село?

# 484
  • Мнения: 3 186
А налични ли са наистина - без свекъри, само за вас? Или трябва да изритате дъртите на село?

Едното си  е налично, другото с уговорка за ползване до смъртта.
Но той няма жилище в София и ще си работи за такова. Не се меся.

Забвано е, дори понякога жалко, половината ти живот да мине под знака да си осигурим жилище в София.

# 485
  • Мнения: X

Дано има по-малкко такива жени като теб, чак такова изказване не бях чел никъде.

При наличие на готови жилища, осигурени от предишните поколеня, пичът да ми спестява за жилище (на 40г.), което не зная кога ще се изплати. А животът кога ще започне, извинете, форумни Великомъченици?!!

Едното не пречи на другото. Човекът иска и той нещо да създаде, не да лежи на баби и дядовци. Аз бих адмирирал такъв човек, не да се оплаквам.

# 486
  • София
  • Мнения: 1 017
Диди, прочетох цялата тема - няма да се промени този твоичкия според мене, както ти казват и другите. Ама така като гледам и ти няма да направиш нищо по въпроса, поне на този етап. Много бил добричък, обичал те, то хубаво - ама наистина, питала ли си го как си представя бъдещето си с тебе? И като иска деца, според него къде ще живеете, този въпрос предполагам си му го задавала, интересно ми е какво е отговорил.
 

# 487
  • Мнения: 18 497
Колко да е добричък човек на 30 г., който си прави сметката да разкара родителите си от етажа в някаква приземна стаичка... Само и само да не си причини дискомфорта да мръдне и да се издържа сам.

# 488
  • Мнения: X
Едното си  е налично, другото с уговорка за ползване до смъртта.
Но той няма жилище в София и ще си работи за такова. Не се меся.

Забвано е, дори понякога жалко, половината ти живот да мине под знака да си осигурим жилище в София.
Значи, това с ползването не е негово.
Другото явно не е в София.
Ако живеете в София, нормално да иска жилище там, мисля, че няма нужда да обяснявам защо.
П. П. И въобще 'мое жилище' е това, за което имам НА на мое име и в което живея сама или с половинката и децата. Не нещо, което ще получа, когато някой старец се гътне, независимо дали въпросният старец обитава жилището, или щедро се е оттеглил в моя полза.

# 489
  • Мнения: 3 186
Скрит текст:

Дано има по-малкко такива жени като теб, чак такова изказване не бях чел никъде.

При наличие на готови жилища, осигурени от предишните поколеня, пичът да ми спестява за жилище (на 40г.), което не зная кога ще се изплати. А животът кога ще започне, извинете, форумни Великомъченици?!!
Едното не пречи на другото. Човекът иска и той нещо да създаде, не да лежи на баби и дядовци. Аз бих адмирирал такъв човек, не да се оплаквам.
[/quote]

Той в София няма негово, иска да купи свое, което евентуално ще остане за децата ни.
При положение, че хората са на една стъпка по-горе благодарение на баби и дядовци, неговото положение е .. нещастно (нямам по-подходяща дума засега).

# 490
  • Мнения: X
Тайничка,

А твоето положение какво е, щастливо навярно?

# 491
  • Мнения: X
Ти сериозно ли?
Ами ако имате 3 деца, какво правим? Сори, изтърсак, за тебе няма, не изработихме трети апартамент.

# 492
  • Мнения: X
Няма как такъв начин на мислене да е успешен, освен ако не си пълен егоист. Дори да има в момента 1 жилище свободно от баба му , което той да ползва за семейни цели, ако има дете, то детето така или иначе трябва да купува после. Т.е, прехвърля товара от него на децата си. Бездействието на 1 поколение обрича следващото, освен ако не са чак пък толкова богати тея баби и дядовци та са осигурили 5 поколения напред. Затова единствено мога да адмирирам такива хора.

Аз жилищата на родителите ми към момента не ги смятам за свои , смятам за свое това, което е на мое име и аз съм си създал.

# 493
  • Мнения: 3 186
Тайничка,

А твоето положение какво е, щастливо навярно?

Хм, възможно най-щастливо ми е положението в момента. Не мога да се нарадвам и няма момент, в който да не благославям Господа, за това което ми се случва.

Защо питаш?

Скрит текст:
Апропо, проблеми с мъжете и семейното съжителство не съм имала никога.

# 494
  • София
  • Мнения: 17 775
Адекватните хора дори да имат жилище, надграждат. Похвално е, че един мъж се е взел в ръце и се опитва да осигури бъдещето си семейство. И вие пак недоволни. Joy

Общи условия

Активация на акаунт