Нормално ли е все още да не живеем заедно?

  • 11 413
  • 510
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 30 802
На мен пък ми се струва супер странно младото поколение да не драпа за повече, ми да легне на кълка, че има къде да живее и цял живот да си опуква парите. Да, сигурно е купон на младини да харчиш нашироко, ама едно жилище не е нужно да се изплаща чак толкова трудно, особено при високи доходи. Защо да не се възползваш, ей така между другото, да надградиш или да трансформираш имоти?

# 496
  • Мнения: 4 364
Диди, а склонна ли си да направиш компромис да останете в Благоевград, но на квартира или в нещо ваше с ипотека?
Опитвала съм се да си представя е не мога и това е...за това време което прекарах тук мисля,че съм сигурна,не е мойто място..
И "моЙто" го пишат поетите, но ти непишеш поезия, нали?

# 497
  • Мнения: 3 186
Адекватните хора дори да имат жилище, надграждат. Похвално е, че един мъж се е взел в ръце и се опитва да осигури бъдещето си семейство. И вие пак недоволни. Joy

Така, но да ми пестиш за жилища, при положение, че има и за вас и за децата ви по едно. А в същото време инвитро процедури, във връмето се налагат и скъпи операции лечения по каса и без каса.

На мен ми е странно, защото съм си тук. Той нека си прави каквото иска с парите си, аз не предявявам никакви претенции на чуждите пари.

Сирен, то е абсолютно същото. Дъртите осигурили по една панелка на калпак. Младите - по една тухла. На кое викаш драпане за ново? Някакво развитие да виждаш спрямо поколенията? И едните, и другите се борят за покрива над главата. Това не е развитие.

# 498
  • Мнения: X
Тайничка,

А какво е развитие според теб тогава?

# 499
  • Мнения: 1 998
"...Като го питам не съм чула никога категоричен отговор даващ ми яснота точно какво иска."

Ето това е поведение на типичен манипулатор, който иска да му е спокойно, да си работи без да се натоварва с идеи за развитие, да си ровичка и подобрява колата, защото му е хоби. И да не поема отговорност за нищо.
  И деца да направи, те ще са женска работа и тежестта по отглеждането им ще падне върху теб и майка му.

Какво иска - аз ще ти кажа: да го оставиш без да го притискаш да взема решения, да не му разваляш така подредения живот, защото  на него така си му харесва. Ако стоиш с него и правите секс, ще бъде на върха на щастието, защото ще има всичко. И дете ще ти направи. Но цял живот ще правиш само каквото той иска, защото ще умее да се цупи ако не става на неговото. И ще ти вменява вина, както сега: ти ме притискаш.

Но това той в прав текст никога няма да ти го каже. Защото ще излезе, че не е толкова добър, колкото иска да го мислиш. Защото, ще разбереш, че неговото удобство е по-важно от това да бъде с теб. Защото ще разбереш, колко сте различни. А за последното той предпочита да си затваря очите.

# 500
  • Мнения: 3 186
Скрит текст:
Тайничка,

А какво е развитие според теб тогава?

Тропси, ако успея да износя и родя нормален човек, ще е супер. Пет пари не давам за развитие.

За надграждане и развитие тръгнали да мислят.
Подготвяйте кадри за мисията на Марс тогава. Кога се наяде въшката, кога излезна на челото е вашият сручай!

# 501
  • Мнения: X
Диди, а склонна ли си да направиш компромис да останете в Благоевград, но на квартира или в нещо ваше с ипотека?
Опитвала съм се да си представя е не мога и това е...за това време което прекарах тук мисля,че съм сигурна,не е мойто място..
В такъв случай, заглавието и първият пост по темата ти са подвеждащи. Проблемът не е, че не живеете заедно или че той живее с родителите си, а че ти искаш да живеете в София, а той не е съгласен. Това е съвсем различен проблем от първоначално представения.

# 502
  • Мнения: X
Тайничка,

https://youtu.be/elsh3J5lJ6g





Скрит текст:
Тайничка,

А какво е развитие според теб тогава?

Тропси, ако успея да износя и родя нормален човек, ще е супер. Пет пари не давам за развитие.

За надграждане и развитие тръгнали да мислят.
Подготвяйте кадри за мисията на Марс тогава. Кога се наяде въшката, кога излезна на челото е вашият сручай!

# 503
  • Мнения: 3 186
.

Ти ми изпрати песен най-сериозно? Ама сериозно?

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 07:30 от tainichka

# 504
  • Мнения: X
Тайничка,

https://youtu.be/elsh3J5lJ6g





Скрит текст:
Тайничка,

А какво е развитие според теб тогава?

Тропси, ако успея да износя и родя нормален човек, ще е супер. Пет пари не давам за развитие.

За надграждане и развитие тръгнали да мислят.
Подготвяйте кадри за мисията на Марс тогава. Кога се наяде въшката, кога излезна на челото е вашият сручай!

Ще износиш и ще родиш здраво дете!

Just enjoy the show! The song is uplifting, isn't?

# 505
  • София
  • Мнения: 12 006
Айде стига с Тея коли, с деца съм съгласен , че е необходимост , ама човек без деца да каже, че без кола не е живот си е превземка. Аз съм на 28 , живея в София и съм без кола, и преди да имаме деца не смятам да купуваме. Градският транспорт е напълно ОК, ако инцидентно нещо се наложи,взимаме такси, ама сигурно се случва веднъж на 2 месеца. За пазара - имаме на 7-8 минути пеша Лидл и оттам си нося торбите без проблеми, колко са 2-3 торби да носиш 600 метра, не са два тона все пак.
Не всички живяет до Лилд или подобен хипермаркет и не всички могат да си позволят да ходят пеш/с ГТ на работа, сособено тези на които има се налага да сменят по 2-3 ГТ в едната посока. Та в някои случаи колата е просто необходимост. А в малките градове транспорта е ужасен и на рядко, та съвсем окапваш без кола. Затова не обобщавай кое е превземка спрямо личното ти битие.

# 506
  • Мнения: X
Имам поглед над достатъчно хора и абсолютно мога да заявя,че в повечето случаи е превземка. Доста хора изпадат в шок, като колата им е на ремонт и трябва да се качат за 4-5 спирки в метрото, при положение,че знам, че живеят на 3-4 минути от него и офисът ни е на 100 метра от входа му. Все едно хората ,които се возят там, са някаква трета категория неандерталци.В Лондон метрото е 3 пъти по-мизерно от нашето и е пълно с костюмари, а тука ни е под нивото да се качим за 10 минути.Айде стига.

# 507
  • Мнения: 4 364
Съгласна съм с последното мнение: популярно е да си на трошка, взета трета ръка, но е ужасно срамно да стъпиш в градския транспорт.

# 508
  • Мнения: 18 522
Изобщо не е срамно, но на мен ми е мега неудобно. Хем съм в по-малък град. И аз карам обикновена кола, и като се почнат тия обиди с трошките, аз пък тях не разбирам защо са? Трябва всички да са или с чисто нови коли, или в ГТ?

# 509
  • Мнения: 30 802
Трошка идва оттам, че за някои е важно да карат много старо БМВ или Ауди, но не и по-нова кола от друга марка.

Общи условия

Активация на акаунт