Нормално ли е все още да не живеем заедно?

  • 11 492
  • 510
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 72
Представям си колко е отчаян твоят човек на 30г.
Ако трябва да говоря конкретно, за мен, той ще има възможност да отгледа следващото поколение по правилния начин.

Това е само твоя представа и може въобще да не е вярно.
Все още има хора, живеещи в малки градове, на които мечтата на живота им не е да се посадят в София или чужбина. И слава богу! Тези хора са уредили живота си там, където са и им харесва, и въобще не са отчаяни и демотивирани.

Авторката, както разбирам, дори не е провела разговор с момчето как то вижда живота им, ако не заминат за София, защото за нея такава възможност не съществува.
И си мисли, че като води окопна война с него 3 години, накрая той ще клекне и ще тръгне.
Само че, се получава обратното- той се окопава все повече, като дори не прави опит да сподели своите виждания за каквото и да било.

ПП. Не виждам какво би помогнало, ако му даде да прочете темата, освен да скъсат веднага и тая мъка да се свърши.
Тук е изкаран аутсайдер, просто защото не иска да замине "на Софето". Като че ли, в София всички са преуспели и фрашкани с пари.



Ама аз не искам той да идва насила искам просто да каже веднъж:Никога няма да се преместя решавай ти какво ще правиш или да каже ще се преместя до еди кога си.Като го питам не съм чула никога категоричен отговор даващ ми яснота точно какво иска.А иначе да-няма да помогне ако му покажа най-много да се ядоса,че го разправям по форумите и да се запъне ощи повече.Понеже работя и нямам възможност да го направя но бих инсценирала едно преместване за седмица две да отида в някоя приятелка и да го видя как ще реагира и какво ще предприеме,но няма как да избягам от работа.

# 466
  • Мнения: X
Можеш да си вземеш отпуска.

Обаче нещото, което ме тревожи, е твърдението му, че има жилище. Значи, той няма жилище. Имат родителите му. Дори да направят прехвърляне, фиктивна продажба и пр., това жилище те го ползват. А не ми се обмисля вариантът да ги изрита, честно казано
Имам много бройки наум за хора, които броят чуждото за свое само на база роднински връзки. Такива хора не са добри. Не е казано днес да си покажат рогата, но идва момент, в който го правят. Внимавай.

# 467
  • Мнения: 3 186
Скрит текст:
Все още има хора, живеещи в малки градове, на които мечтата на живота им не е да се посадят в София или чужбина. И слава богу! Тези хора са уредили живота си там, където са и им харесва, и въобще не са отчаяни и демотивирани.




АбсурТ, още ме е яд,че изпуснах един български кравар. По новому cowboy. Още ме е яд, че търсих мъже с "модерни" професии.
Имаше човекът кравеферма в Ихтиман. Това си е работещ бизнес във всяка една конюнктура. Ама вашата будала й разбира главата от бизнес.

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 15:33 от tainichka

# 468
  • София
  • Мнения: 17 283
Тайничка, не, разбира се, мисля, че стана ясно, че съм съгласна, че ако иска да живее и работи в София, просто трябва да го направи.
Държала си е живота на пауза прекалено дълго.
Диди, не може толкова да те е страх от това какво ще направи той. Реши ТИ какво искаш, ТИ, не той.

# 469
  • Мнения: X
Аз пак не разбрах - къде му е това жилище, което си 'имал'? Има отделен имот, но защо по ягодите не се е изнесъл още в него тогава? Или планира мама и тате да отидат да живеят за постоянно на вилата? Какъв е другият вариант - освен прословутата София?
Имота си е един-къща с два етажа.Единият е на родителите му,другият на роднини към тези два етажа има на партера по една стая.Явно е преценил,че ако се наложи може да изгони техните в тази стаичка.Но аз лично не съм чула те да са го предлагали това и да го искат.. Grinning
А така, чудесно? Ми ... сметки без кръчмаря - това първо.
Второ - с чужда пита, помен прави.
Ми иска човека да не си разваля рахата, мама и тате на партера, той да си вземе женица там на етажа и заспива. С това трябваше да започнеш, драмите с живеенеето по етажите ги коментираме през тема буквално.

# 470
  • Мнения: 72
Можеш да си вземеш отпуска.

Обаче нещото, което ме тревожи, е твърдението му, че има жилище. Значи, той няма жилище. Имат родителите му. Дори да направят прехвърляне, фиктивна продажба и пр., това жилище те го ползват. А не ми се обмисля вариантът да ги изрита, честно казано
Имам много бройки наум за хора, които броят чуждото за свое само на база роднински връзки. Такива хора не са добри. Не е казано днес да си покажат рогата, но идва момент, в който го правят. Внимавай.
Така е и аз съм му казвала,че той няма.Имат майка му и баща мw но не и той..

# 471
  • Мнения: X
Можеш да си вземеш отпуска.

Обаче нещото, което ме тревожи, е твърдението му, че има жилище. Значи, той няма жилище. Имат родителите му. Дори да направят прехвърляне, фиктивна продажба и пр., това жилище те го ползват. А не ми се обмисля вариантът да ги изрита, честно казано
Имам много бройки наум за хора, които броят чуждото за свое само на база роднински връзки. Такива хора не са добри. Не е казано днес да си покажат рогата, но идва момент, в който го правят. Внимавай.
Бе няма жилище бе, то беше ясно. Ако имаше нали щяха там да живеят.
Техните се чудят как да се отърват от него, а той, разбираш ли, се чуди как да ги изхвърли на партера. Сладък.
Диди, не ми харесва този, да знаеш. Не живеете заедно по гореописаните причини, първо - още не е успял да избута техните на партера /което обяснява и защо са в конфликт и те искат той да се изнася, явно върви разговор по тази тема/ и второ - ти не искаш изобщо да се буташ по хорските етажи.
Всъщност първото обяснява защо се колебае - явно той самият все още разчита, че ще може да ги 'убеди' да се 'изнесат' и няма нищо конкретно да ти предложи, затова увърта. Бравос на младежа, думи нямам.
Имаш си работа с готован, а и се опитва да натири родителите си. Как ти харесва това?

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 15:40 от Анонимен

# 472
  • Мнения: X
О, за мен беше ясно, че няма жилище. Просто не знаех дали няма в града, или няма изобщо. Селска къщичка при две коли е някакво решение, но липса на това дори вече е съвсем друг проблем.

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 15:48 от Анонимен

# 473
  • Мнения: X
Не само липса, а и опит да изгониш собствените си родители, щото те мързи да си мръднеш г@за. Крайна съм, но това е меко казано грозно.

# 474
  • Мнения: 31 691

Ама аз не искам той да идва насила искам просто да каже веднъж:Никога няма да се преместя решавай ти какво ще правиш или да каже ще се преместя до еди кога си.Като го питам не съм чула никога категоричен отговор даващ ми яснота точно какво иска.А иначе да-няма да помогне ако му покажа най-много да се ядоса,че го разправям по форумите и да се запъне ощи повече.Понеже работя и нямам възможност да го направя но бих инсценирала едно преместване за седмица две да отида в някоя приятелка и да го видя как ще реагира и какво ще предприеме,но няма как да избягам от работа.

Отваряш джобса, търсиш обяви, пращаш св-та.
И му казваш. Данчо, да знаеш, че пращам СВ-та и си търся работа в София.
Да си знае човека. Не му казвай да решава. Ти просто го уведомяваш, че искаш и ще отидеш в София. Ти живееш както искаш, а той също.
Ако те последва - супер.
Ако се разделите - супер. Не е бил твоя човек.
Ако ти вдигне скандал, му обясни кротко, че ти ще живееш както ти искаш, а не както той иска. Излез и не общувай с него докато не се успокои.

Ох, Диди, ама той не иска да живее с теб. Ти си си сложила живота на пауза за цели три години, това е много време.
Напълно съм съгласна с всичко, което Светецът е написал, време е да хванеш живота си в ръце, не заради Мамин Златен, а заради теб самата.

Според Светецът мацката е грозна и затова разчита на тоя сельо и затова не е могла след 5 години живот в София да си намери перспективен мъж. С това ли си съгласна?

Ами Светецът не разбира, че чувствата не са като пазаруването.
Ако не ми хареса един хляб, без грам емоция, стрес и съжаление ще си търся и избера друг.
Ама не е толкова лесно, когато си във връзка.
Но то се чака до един момент.
Вече като минат годинки и продължиш да чака, значи и на чакащия му има нещо.

# 475
  • Мнения: 3 186

Имаш си работа с готован, а и се опитва да натири родителите си. Как ти харесва това?

То по-добре с готован.

Не ми се нрави изобщо от 20-40г. да ми работи пичът за жилище. В момента съм с такъв и не ми е угоден, но си мълча. Рdботи той, изкарва добри пари, но му е фикс идея да има жилище в София. WTF?!!!

Идеалният вариант е да получиш жилището ногатово от родителите.

# 476
  • Мнения: X
Диди, а склонна ли си да направиш компромис да останете в Благоевград, но на квартира или в нещо ваше с ипотека?

# 477
  • Мнения: 18 530
Тайничка, има заможни бизнесмени, може и теб да уредят с жилище. Щом не те устройва приятеля ти да работи за такова Simple Smile

# 478
  • Мнения: 72
Диди, а склонна ли си да направиш компромис да останете в Благоевград, но на квартира или в нещо ваше с ипотека?
Опитвала съм се да си представя е не мога и това е...за това време което прекарах тук мисля,че съм сигурна,не е мойто място..

# 479
  • Мнения: X

Имаш си работа с готован, а и се опитва да натири родителите си. Как ти харесва това?

То по-добре с готован.

Не ми се нрави изобщо от 20-40г. да ми работи пичът за жилище. В момента съм с такъв и не ми е угоден, но си мълча. Рdботи той, изкарва добри пари, но му е фикс идея да има жилище в София. WTF?!!!

Идеалният вариант е да получиш жилището ногатово от родителите.

Дано има по-малкко такива жени като теб, чак такова изказване не бях чел никъде.

Общи условия

Активация на акаунт